OLEJ

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: OLEJ

Příspěvek od liba »

Já tam mám 20w50 Jaris doporučil tak ho tam leju :D Já si myslím že je skoro lepší častějc měnit, ať je tam ten nebo ten :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: OLEJ

Příspěvek od Pětišroub »

sice tady střílíte výrobcem nedoporučený hodnoty ale hlavně že jste si dobře poradili:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: OLEJ

Příspěvek od Herbie »

a co třeba tahle reportáž německé televize
co si o tom myslíte - neměnit olej vůbec ??

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... S2FRNswGtQ" onclick="window.open(this.href);return false;
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJ

Příspěvek od Milosak_1 »

Herbie píše:co si o tom myslíte - neměnit olej vůbec ??
Já jen čekal kdy to příjde, žádné máslíčko, sádýlko, atd... ale rovnou nevyměnitelný olej - tak to tu ještě nebylo :wink:
Že pertolejáři pajcují benzín, to víme. Ale o oleji jsem to ještě nevěděl. Ale i tak je to pro ně očividně dobrý kšeft a pro nás ještě hlouběji do kapsy. Jsou to prostě ŠMEJDI !
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: OLEJ

Příspěvek od Pětišroub »

já bych to posunul ještě dál...uživatelé, kteří mají již krásně černý zakarbonovaný olej, případně se šponami, by trochu takového oleje mohli předat méně šťastným kolegům s motorem v záběhu, aby tento záběh trochu uspíšili:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: OLEJ

Příspěvek od evinsen »

malinko vytržený z konceptu :) je léta známo že plně syntetický olej by za určitých podmínek provozu stačilo pouze vyčistit po určité době a dát zpět.jenomže je to dražší než nová náplň.to co olej znečišťuje je popel z paliva a hlavně jeho přísad.filtr pouze zadrží pevné částice,ne chemii. nevěřící tomášové nechť udelají doma pokus s fritovacím hrncem,usmažte si rybu,hranolky pak třeba řízek,romadůrek česnekový :D a jiné dobroty a filtr pořád měňte.a přesto olej stále houstne a tmavne,ani pes to nechce žrát a po roce to nejde ani vydrhnout ta napečená věc na stěnách.a teď si představte že hrnec je vlastně válec a pro funkci má být naprosto čistý a s olejem dokonale kluzký! ale tenhle olej opravdu není schopen plnit žádnou funkci pro kterou byl od pana babiše doporučen [-X

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: OLEJ

Příspěvek od evinsen »

Pětišroub píše:já bych to posunul ještě dál...uživatelé, kteří mají již krásně černý zakarbonovaný olej, případně se šponami, by trochu takového oleje mohli předat méně šťastným kolegům s motorem v záběhu, aby tento záběh trochu uspíšili:-)

a s troškou bukových pilin pro naprosto tichý chod

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: OLEJ

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Nemáte někdo zkušennosti s olejem Liqui Moly Nova Super 15W-40 ? Už je chvíli do brouků leju, ale poslední dobou se mi zdá nějaký řídký, v kanystru šplouchá, což jsem nikdy předtím nezaznamenal.

A dotaz 2: je možný, že by měl jako 'řidší' větší sklon k úniku? Vyměnil jsem olej a mám pod motorem z ničeho nic obrovskou louži, všechno dobře složený a dotáhnutý..

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: OLEJ

Příspěvek od lope »

Ten olej neznám. A řidší olej samozřejmě uniká víc.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: OLEJ

Příspěvek od Samba »

Pekař z Boščehrada píše:Nemáte někdo zkušennosti s olejem Liqui Moly Nova Super 15W-40 ? Už je chvíli do brouků leju, ale poslední dobou se mi zdá nějaký řídký, v kanystru šplouchá, což jsem nikdy předtím nezaznamenal.

A dotaz 2: je možný, že by měl jako 'řidší' větší sklon k úniku? Vyměnil jsem olej a mám pod motorem z ničeho nic obrovskou louži, všechno dobře složený a dotáhnutý..
ještě doplň, že si při výměně ještě kapku přetahoval blok v místech dostupnejch..

Uživatelský avatar
pata
Příspěvky: 81
Registrován: 19 kvě 2013

Re: OLEJ

Příspěvek od pata »

ahoj na letošní sezonu jsem přešel na olej liqui molly 20w-50 a mohu říct že motor se lépe chladí i jde lépe do otáček a finální jízda je super zdá se mi ,že i motor ztichl.....ale beru v potaz , že s broukem nejezdím v zimě. já jsem spokojený a to brouka někdy nešetřím......

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: OLEJ

Příspěvek od Pětišroub »

blbost..motor když je utěsněněj, tak těsní a na viskozitě nesejde. Motor není kuchyňský cedník (většinou), který reaguje jinak na kaši krupicovou a jinak na javorový sirup! Viskozita je technický parametr oleje, pevná veličina, takže nezáleží na tom jestli pocitově čvachtá nebo ne.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2487
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: OLEJ

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Samba píše:
Pekař z Boščehrada píše:Nemáte někdo zkušennosti s olejem Liqui Moly Nova Super 15W-40 ? Už je chvíli do brouků leju, ale poslední dobou se mi zdá nějaký řídký, v kanystru šplouchá, což jsem nikdy předtím nezaznamenal.

A dotaz 2: je možný, že by měl jako 'řidší' větší sklon k úniku? Vyměnil jsem olej a mám pod motorem z ničeho nic obrovskou louži, všechno dobře složený a dotáhnutý..
ještě doplň, že si při výměně ještě kapku přetahoval blok v místech dostupnejch..
Teď už i nedostupnejch, tzn.všech.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: OLEJ

Příspěvek od lope »

Že to teče spárou mezi půlkama bloku, je dost nepravděpodobný i u starýho cedníku. Chtělo by to nejdřív zjistit, kde to najednou uniká.

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJ

Příspěvek od vako »

20w -50 je super vislozita pre letne aircooled motory, vrele doporucujem.. bez debaty
rokmi odskusane v extremnych podmienkach jazdim produkty Valvoline . osobne 15W - 40 Turbo, 10W - 40 Dura Blend, 20W - 50 Racing
:mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
kiwi
Příspěvky: 98
Registrován: 06 led 2011
Bydliště: Chrudim

Re: OLEJ

Příspěvek od kiwi »

Olej pro vintage speed nadšence
20130130_15W-40_Chromjuwelen_Motor_Oel_Bundle.jpg
http://www.chromjuwelen.com/motoroel/

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

OLEJ

Příspěvek od Milosak_1 »

Máte někdo zkušenost s touto značkou ?
Mají v nabídce minerální oleje bez rozpouštěcích a čisticích složek.
http://www.millersoils.cz/26--motorove-oleje.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJ

Příspěvek od Milosak_1 »

Úžasný test olejů 20W50 určených pro veteránská vozidla

http://www.autozeitung.de/sites/default ... abelle.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: OLEJ

Příspěvek od Pětišroub »

Pro veteranska mozna, ale nikoliv pro VW, nevhodna viskozita:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: OLEJ

Příspěvek od vako »

20W 50 je pre VW aircooled in summer time spickova volba.. V zime aj tak chrobaky spia..
:mrgreen:
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Odpovědět