Podlahy na němce

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Podlahy na němce

Příspěvek od pitrs »

Zdravím všechny BROUKAŘE.Můžete mi někdo poradit,kde se dají sehnat podlahy na němce z r.1971?A jestli jsou oddělené všechny čtyři,nebo jen levá a pravá strana?Je lepší vařit autogenem nebo CO?Moc děkuji zkušenějším za rady.Pítrs.

čuřil
Příspěvky: 45
Registrován: 15 pro 2006
Bydliště: Chrudim

podlahy

Příspěvek od čuřil »

Zdravím vlez na VW BROUK.CZ a máš tam kompletní nabídku dílů podlahy koupíš bud 2 půlky nebo jednotlivý sekce

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

bodujou se k páteři COčkem
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Ešte pridám z vlastnej skúsenosti, že štvrťpodlahy sú z hrubšieho plechu ako polky.
Pre niekoho možno nepodstatná informácia.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

aaha
no tak to bych necekal,
tak halt pristi auto ...... :)
... a vůbec !

pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Příspěvek od pitrs »

Díky všem.síla plechu je myslím dost rozhodující.Sloupky bude asi nutné vystužit proti zkroucení,že? A ještě nevím,k čemu jsou ty posouvací páčky před páčkama na topení u ruční brzdy.Nic to nedělá,asi jsou nefunkční.Díky

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

pitrs píše:Díky všem.síla plechu je myslím dost rozhodující.Sloupky bude asi nutné vystužit proti zkroucení,že? A ještě nevím,k čemu jsou ty posouvací páčky před páčkama na topení u ruční brzdy.Nic to nedělá,asi jsou nefunkční.Díky
to jsou packy co tahaji pojistky posouvani sedacek
... a vůbec !

Uživatelský avatar
pan14
Příspěvky: 84
Registrován: 28 úno 2007
Bydliště: Chomutice
Kontaktovat uživatele:

ad

Příspěvek od pan14 »

Herbie píše:
pitrs píše:Díky všem.síla plechu je myslím dost rozhodující.Sloupky bude asi nutné vystužit proti zkroucení,že? A ještě nevím,k čemu jsou ty posouvací páčky před páčkama na topení u ruční brzdy.Nic to nedělá,asi jsou nefunkční.Díky
to jsou packy co tahaji pojistky posouvani sedacek
..to asi nebude k posouvání sedaček..mám je tam taky,jsou úplně volné a není tam ani nijaká díra v tunelu k těm pojistkam u sedačky..vi někdo k čemu to je..
..začít je snadné, vytrvat je umění..

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

ak myslíme na to isté tak je to ako píše herbie na aretáciu sedadiel.
nieje k tomu potrebná žiadna diera v tunely len správne sedadlá a istiace kolíky.

V každom prípade je to debata dosť o .... . Hoď sem foto a hneď budeš mať jasno.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

pokud by ti neco k tomuto typu ovladani sedacek chybelo, dej vedet co .... tedka zrovna v jednom vraku co je na zakladne tento system je a byl funkcni
... a vůbec !

pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Příspěvek od pitrs »

Díky za odpovědi a mám ještě jednu otázečku.Kde najdu u němce číslo podvozku.Ve fóro jsou kulaťáky a superbrouky ale němec ne.Hledal jsem u reservy na bokách i vzadu pod víkem a nic.Vevnitř na tunelu není také.Poradí někdo co s tím?Jezdí v ČR už od r.1978 a podle mě je kastle původní.Díky

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od elvis »

Pod zadní sedačkou před tím víčkem co je pod ním spojka táhla řadící tyče s převodovkou, jestli se nepletu. :wink:

pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Příspěvek od pitrs »

Jak jsem psal,nic tam není.Zkoumal jsem to pod lupou,ale žádné číslo ani stopa po sváru(kdyby ho někdo chtěl odstranit).Nikdo nemáte němce?Má němec štítek,vyražené číslo,nebo obojí?A kde?Jsem z toho guma.Hledám jak archeolog.Ještě jeden dotázek-pasuje palubka z mexika na němce?Díkes

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

má obojí
hliníkovej štítek za rezervou na dvou nejtcích a vyražený číslo tam kde ti už bylo popsáno
palubka sice jo, ale budou ti chybět díry. zapomeň na to, je to hnusný
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Příspěvek od pitrs »

Super.Díky.Takže jsem jak se říká v řiti.Nechápu to,protože tu jezdil od r.78 a technické měl každý majtel.Dá se to nějak zachránit?Moc by mě mrzelo kdybych ho zrenovoval a pak s ním nemohl vyjet.Co s tím?Zachraňte mého miláčka.S tou palubkou máš pravdu,už se mi to rozleželo.Byl by to paskvil.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

ohledně čísel najdeš všechno zde:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... hlight=vin

ohledně sedaček je to tak, jak se píše výše, k těm páčkám mají být připojena táhla, která jsou na druhém konci spojena s kolíkem pro aretaci sedaček(někde to mám, můžu nafotit)....každopádně to pasuje jen na sedačky typu "trojnožka" - tedy vzadu dvě nohy jezdí v kolejnici, vpředu lišta jezdící na "mostu" vystupujícím z podlahy .....tomu musíš přizpůsobit výběr plechů při koupi.

Nemáš to zapojené jen z toho důvodu, že tam někdo vyměnil sedačky za novější, které mají kolík spojený s táhlem nebo pákou, která je součástí sedačky
Obrázek

pitrs
Příspěvky: 32
Registrován: 25 pro 2007

Příspěvek od pitrs »

Malej dotaz.Jde sundat kastle aniž bych vyndaval motor?Sundáme ji ve čtyřech lidech jak se říká DO TEPLEJCH?A nakonec prozbyčka:nebylo by foto sundane kastle ze spodu?Vnitřní prahy mám na šrot a potřeboval bych vědět jak vůbec vypadaj a jak dosedají na podlahu. Díky

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

ve čtyřech v pohodě, nějaké obrázky tady:
pouze ten vlevo, pravý je modifikovaný
Obrázek
lépe je připojení ale vidět na podvozku
Obrázek

zkus ale tlačítko hledat, někde se to tu už řešilo, stejně jako kde co povolit, odpojit, svařit, ...
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

karoseriu demontuješ tak ako je stačí len odpojiť tyč riadenia , elektroinštalaciu od motora , prevodovky , štartera a brzdového spínača ,
odpojiť privod paliva od nádrže potom "len" odskrutkovať všetky skrutky ktoré to držia po hromade. Pre pokročilých a na nezbastlenej karoserii práca asi na 2-3h
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Neboj se vlka nic, je to opravdu jednoduchá záležitost, vždy jde o poprvé.
Přesně jak píše SO, není to start raketoplánu, dej potom refernci, jak jsi to zvládl.Doufám, že potvrdíš moje slova :wink:

Odpovědět