Co natankovat? Special, Natural, V-Power ?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
maragb

Příspěvek od maragb »

díky za info.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

sloučeno:
"Motor vw 1.6 r.v. 1971"
to
"Co natankovat? Special, Natural, V-Power ?"

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

myslite, že může větší množství aditiva v benzinu BA 95 způsobit zvýšenou kouřivost? případě střílení do vejfukukuju?

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...pokud myslíš olovo,tak kouřivost možná,ale vzhledem k tomu,že píšeš i o střílení do výfuku,tak bych to viděl na špatně nastavený zapalování nebo bohatou směs(vysoká hladina v karburátoru)...

U bohatý směsi by to mělo kouřit šedivě,pokud se jedná o černej kouř,tak je tam přítomnej i olej a to by vypadalo na netěsnost válců-pístních kroužků.

Já sem ale přesvědčenej o moc bohatý směsi-karburátor.
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

axoun píše:myslite, že může větší množství aditiva v benzinu BA 95 způsobit zvýšenou kouřivost? případě střílení do vejfukukuju?

kouřivost nevim, střílení si myslim že možná teoreticky jo - jinej předstih(více oktanovej zapaluje rychleji), větší sytost... ale zase z 91 na 95, se mi nezdá.
...teoretická úvaha
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Lugen píše: kouřivost nevim, střílení si myslim že možná teoreticky jo - jinej předstih(více oktanovej zapaluje rychleji), větší sytost... ale zase z 91 na 95, se mi nezdá.
...teoretická úvaha
Koukám, že tu nejsem jedinej TEORETIK.... :twisted:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Vsetky potrebne aditiva su uz v benzine od vyrobcu.Pridavanim dalsich aditiv sa len zviacnasobnuju urcite komponenty,ktore mozu byt motoru viac skodlive ako osozne.Je to zalezitost ciste ekonomicka / pre vyrobcov aditiv/ a opatrny motorista skoci na lep...Precitajte si dokumenty vyrobcov pohonnych latok.Kazdy z nich tvrdo zamieta aditivy,existuju testy,tabulky a lab.analyzy,ktore potvrdzuju ,ze ich pouzivanie nie je vhodne.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

už na to taky peču... zkusil jsem to párkrát--- tohle je ale aditivum, aby se dal tankovat i bezolvnatej benzin BA 95... aditiva jsou tady u nás jenom v BA 91, jestli se nepletu. dříve se tu někde radilo, že na BA 95 bez přidání aditiva nahrazující olovo by se jezdit nemělo. rozumim tomu dobře?

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

axoun píše:už na to taky peču... zkusil jsem to párkrát--- tohle je ale aditivum, aby se dal tankovat i bezolvnatej benzin BA 95... aditiva jsou tady u nás jenom v BA 91, jestli se nepletu. dříve se tu někde radilo, že na BA 95 bez přidání aditiva nahrazující olovo by se jezdit nemělo. rozumim tomu dobře?
já tomu tak rozumím
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

originál 15ka z roku 66 nemá sedla a vodítka uzpůsobená pro provoz na bezolovnatém benzínu. U pump je k dostání B91 Speciál, který v sobě má aditiva ve vhodném poměru...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Pětišroub píše:originál 15ka z roku 66 nemá sedla a vodítka uzpůsobená pro provoz na bezolovnatém benzínu. U pump je k dostání B91 Speciál, který v sobě má aditiva ve vhodném poměru...

ha ha ha,

...mizí chlapče mizí...

...ovšem mam v autě lahvičku aditiv, která podle složení obsahuje přesně tu náhražku olova co rvou do naturalu aby z něj udělali spešl.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

ano. budu jezdit na BA 91... ale zajímá mě, jestli větší množství aditiva omylem přelité, může způsobit ono střílení a kouřivost...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

axoun píše:ano. budu jezdit na BA 91... ale zajímá mě, jestli větší množství aditiva omylem přelité, může způsobit ono střílení a kouřivost...
ne - aditivum je v podstatě benzín s velkým monžstvím náhrady olova, která se v nádrži naředí - teoreticky bys mohl jezdit jen na aditivum :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

...jestli se to začalo poslední dobou, možná bych to taky přisuzoval extrémní změně tlaku - špatné seřízení.


...pokud se nepletu, tak těch mejchaditiv se snad přidívá víčko na nádrž, ale taky už stalo to, že nádrž i peněženka byly prázdný a potřeboval jsem nějak dojet domů. Tak jsem tam třeba nalil za kilo nebo tak a aditiva tak nějak prostě chrstnul, z čehož vyplívá že jich tam muselo bejt mnohonásobně víc a nějaké střílení jsem tedy nevypozoroval...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

axoun píše:ano. budu jezdit na BA 91... ale zajímá mě, jestli větší množství aditiva omylem přelité, může způsobit ono střílení a kouřivost...
ja teda jezdim zasadne na "special" tedy BA91
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Lugen píše: ...mizí chlapče mizí...
prdlajs mizi, to jen OMV ho neprodava
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Herbie píše:
Lugen píše: ...mizí chlapče mizí...
prdlajs mizi, to jen OMV ho neprodava
A shell.... Benzina ho má dycky.

Jak tu psal někdo výše - speciál je aditivovanej natural 91 a stojej takřka stejně, takže ušetříš za poměrně drahé aditivum.

Já ovšem leju Natural 95 + aditivum
Kdoví, čím to je způsobeno, ale osobně mám dojem, že to motoru líp chutná. Jenže vono všecko souvisí se vším, takže nejspíš je to jen lichý subjektivní dojem podpořený tím, že se někdo vyjadřoval ve smyslu že je to tak lepší.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Kvak píše:Já ovšem leju Natural 95 + aditivum
Kdoví, čím to je způsobeno, ale osobně mám dojem, že to motoru líp chutná.
není to jen dojem - já to dělám stejně. Motor se líp chladí(míň hřeje) a snese větší předstih=lepší zátah odspoda
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
psycho
pro známé: psyxo
Příspěvky: 480
Registrován: 26 zář 2005
Bydliště: Prešporok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od psycho »

jj,nieco na tom naozaj je, ja som dal 95+aditiva ked sa mi zacal zakuckavat motor po pridani plynu a po tomto kokteily to preslo..
Ak ti život prinesie citróny, vyrábaj
citronádu

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15198
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

super a muze mi tedko nekdo opravdu logicky vysvetlit, proc by mel byt N95 lepsi nez N91 v broucim motoru ? Prosim uz ne zadne jedna pani povidala ci motoru to lepe chutna.
Zankovo tvrzeni mi taky prijde zvlastni. Ty mas nastaveny jiny predstih nez podle noticek od VW ?

Tak sup, jen do mne, rad bych se dozvedel pravdu. :P

Odpovědět