Diagnostické a měřící přístroje

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."

Používáte pro seřizování nějaké diagnostické přístroje?

Ano, rád využiji vše co se naskytne
13
48%
Využívam jen něco (otáčkoměr, stroboskop, měřák na odtrh)
9
33%
Ne nikdy, nevěřím tomu. Stroje berou lidem práci
5
19%
 
Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Diagnostické a měřící přístroje

Příspěvek od Lugen »

Tak jelikož tady neexistovalo žádné téma pro tyto hračky a řešily se všude možně, tedy vykopávám.


Dneska je asi nejdostupnější tahle sada:

http://www.conrad.cz/5dilna-souprava-pr ... u+dp61467/


jen mi přijde troch zvrhlý řešení stroboskopu. Odpojí se zapalovací kabel prvního válce a sériově se připojí stroboskop.

Má někdo zkušenosti s timhle způsobem? Názory?
Naposledy upravil(a) Lugen dne 19 kvě 2007, celkem upraveno 2 x.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostické a měřící přístroje

Příspěvek od pajas »

Koukal jsem na tu sadu a myslím, že tady přesně platí rčení: "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"

Koukal jsem na ty obrázky a nevím. Cena sice "úžasná", ale při cenách, co nás stojí naše auta bych se podíval radši na PROFI zboží. A to není zas tak drahé. On přece jen Conrad je takové hračkářství :wink:

Kompresiometr:

http://www.autoserva.cz/html/diag_tlkomer.php

Cena 915,- bez DPH

Stroboskopická lampa s digitálním motortesterem pro benzinové motory DA-5100
http://www.autoserva.cz/html/diag_motor2.php

Cena 3500,- bez DPH


Jinak nejlepší na diagnostiku je paměťový osciloskop, ale to je trošku jiná liga. Někdy tu o tom napíšu víc.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

v něčem bych souhlasil v něčem zase ne.

To že je to hračkářství, máš recht.
Na druhou strenu mam půjčenej stroboskop kupovanej taky kdysi u konrada, ale jinak stavěnej, jinej výrobce, a musim říct že jsem spokojenej.

Nad tim stroboskopem na kterej jsi poslal odkaz jsem již dřív přemejšlel.
Ale ten poměr ceny je pro mě třeba významný.
Nemůžu souhlasit s tvrzenim: "na naše auta", já bych zase řekl: na naše auta to stačí, žádný přesný řízení počítačem a pod... :wink:

Co se týče toho kompresiometru, tomu v tý sadě bych asi fakt nevěřil... :lol:
Ale třeba ten pro mě neni podstatnej...

Nicméně, dík za názor, je to zase jinej pohled kterej jsem neviděl... :wink:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

cokoliv ti pomůže.. :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

já se ptám k čemu kuwa na brouka potřebuju stroboskop? - nastavení předstihu mi trvá max 3 minuty i s otvíráním haubny a to že si pak po vyzkoušení třeba přidám - v tom mi strobáč taky nepomůže :twisted:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Ja jsem si misto pochroumaneho multimetru objednal toto a jedna se multimetr s klasickou vybavou plus pridano mereni otacek a uhel sepnuti kontaktu

Obrázek

neni to zadna spicka, ale jako obyc multak plus ty otacky to bohate staci...

Hlavne kvuli otackam, na ty jeste nemam sluch, bo se je nemam podle ceho naucit poslouchat, kdyz nemam zadnej budik. Zamyslenej otakomer do boruka(kabely jsou pripavene) meril nejak divoce, tak sel do popelnice...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

lenost? pohodlí?

jednou se mi stalo že jsem tou řemenicí otočil snad desetkrát než mi prolítla jiskra přesně na značkách, no a to mě neba.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Lugen píše:lenost? pohodlí?
šikovnost? - hele strobáč obnáší, odpojit podtakovou regulaci, udělat si značku barvou na řemenici - jinak uvidíš prd, mít seřízenej volnoběh co nejníž jinak se pohne odstředivá regulace atd. - práce jak na kostele :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Šíša píše:Ja jsem si misto pochroumaneho multimetru objednal toto a jedna se multimetr s klasickou vybavou plus pridano mereni otacek a uhel sepnuti kontaktu

neni to zadna spicka, ale jako obyc multak plus ty otacky to bohate staci...

Hlavne kvuli otackam, na ty jeste nemam sluch, bo se je nemam podle ceho naucit poslouchat, kdyz nemam zadnej budik. Zamyslenej otakomer do boruka(kabely jsou pripavene) meril nejak divoce, tak sel do popelnice...

to je hezká hračka, a taky nejni drahá, že by...
do kolika to měří otáčky?

Btw: zatim jsem se nesetkal s žádnym budíkem v autě kterej by ukazoval otáčky přesně.
Naposledy upravil(a) Lugen dne 19 kvě 2007, celkem upraveno 1 x.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Žanek píše:
Lugen píše:lenost? pohodlí?
šikovnost? - hele strobáč obnáší, odpojit podtakovou regulaci, udělat si značku barvou na řemenici - jinak uvidíš prd, mít seřízenej volnoběh co nejníž jinak se pohne odstředivá regulace atd. - práce jak na kostele :wink:
tak seřizuju-li ´předstih a neseřídim-li volnoběh atd. tak se na to můžu rovnou vykašlat.

Podtlak? 0,5 sekundy, cesta k předním dveřím, nahnout se otočit klíčkem tak 3 a pak už jenom hejbnu s rozdělovačem a je to, jo a značku, tu uidělam jednou a je tam na dosmrti :wink: a nem,usim točit s klikou jak ču... a sundavat víčko rozdělovače...


nicméně řekl bych že není účelem rozmlouvat někomu jestli to má nebo nemá používat, ale porovnat a ohodnotit používání určitých přístrojů popřípadně představit nové...

Pro mě za mě si určuj hodiny podle sluníčka doma peč na ohni :wink: :lol: fórky, fórky, přejdou, já vim
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

to netusim do kolika, ani na strance vyrobce to nepisou. Ale podle displaye by mohlo do 19999 prece jen je to citac.

...a s tou presnosti jasna, i tyden starej focus na fime ukazuje neco prez 900 a kdyz zalezes do servisniho menu, tak tak pise 842... mimochodem teplota oleje 118st...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

mě tedy otáčkoměr měří přesně, protože tam není možnost k vzniku chyby, pokud tím otáčkoměrem ovšem není upravený měřič vody ze škodovky :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Pětišroub píše:mě tedy otáčkoměr měří přesně, protože tam není možnost k vzniku chyby, pokud tím otáčkoměrem ovšem není upravený měřič vody ze škodovky :lol:
věř a víra tvá tě uzdraví [smilie=lol2.gif]
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

...no jestli mas na mysli klasickej orackomer co pocita impulsy z rozdelovace, tak to je vlastne klasickej citac s nejakou casovou zakladnou. A neni problem, aby se ta casova rozjela a uz to meri blbe :?

nej by asi bylo nejake tachodynamo, popripade u dieselu se to bere vetsinou z altiku, jeste pred mustkem

ale co, pajas to pripadne osvetli, uz se to tu nekde probiralo

ad skodovk: sice nevim, jak by se teplomer predelal na otackomer :?: :lol: ale u otackomeru z polska se casto stava ze meri jen do 3000 pak uz ne :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

končím za sebe tuto nanejvýš psychózní debatu :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

... :?: ...

ze ja vubec oteviram hubu, ze? :D

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Zatial som neprisiel na analogovy otackomer,ktory by bol mimo viac nez 2 %. Zato vsak digitalne ukazovali znacne velke rozdiely,hlavne modely,kde sa musia vlozit data.Nehovorim,ze su nepresne,no data krmene majitelom zjavne nie su presne...

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Už jsem to tady jednou psal. Záleží na metodě, kterou se otáčky měří. Já jsem moc spokojen s tímto principem:

http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ ... otory.html

Používám ho ve svých konstrukcích.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

john, poslu ti par polskejch a to budes koukat :D co ti kluci polsti dokazou spocitat. :lol:

... ale budiz jim k dobru, ze se jedna o vyrobky treba i prez 20 let stare ... :oops:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Šíša píše:john, poslu ti par polskejch a to budes koukat :D co ti kluci polsti dokazou spocitat. :lol:

... ale budiz jim k dobru, ze se jedna o vyrobky treba i prez 20 let stare ... :oops:
john, ale určitě nemyslel "budíky" do auta, ale profi externí zkalibrovávané zařízení ke kterejm se dodávaj i grafy k dopočítání 100% hodnoty, grafy které se vystavují k právě každému přístroji. To jsou pak přesná zařízení nad které neni.

Budík do auta, je jednoduchá hračka, třeba i vdo
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět