Jaké použít tlumiče ?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Vašek...

Jaké použít tlumiče ?

Příspěvek od Vašek... »

Ahojky! Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s tlumiči na broučka.

Na své autíčko jsem dal nová kola Mangels a původně jsem si myslel, že tlumiče měnit nebudu (také nejsou vidět - klasický přístup, že... :oops: ), nakonec ale zjiš?uju, že se s tím po rozbitých pražských silnicích pomalu nedá jezdit. Tak jsem se rozhodl i přes svojí né růžovou finanční situaci dát broučkovi tlumiče nové. :D Psal jsem do ADIPu a dozvěděl jsem se, že nabízí (ceny uvádím bez daně):

1) nejlevnější brazilské tlumiče za 580,-- Kč (+ k nim nutné horní uložení za 194,-- Kč) - cena za 1 ks za př. i zadní

2) plynové tlumiče za 750,-- (+ uložení za 194,--) - cena za 1 ks př. i zadní

3) nejlepší (a podstatně nejdražší) možnost: KONI (s nastavitelnou tvrdostí):
- přední 1.813,-- Kč
- zadní 1555,-- Kč
(nemusí se kupovat uložení za 194,--)

Je jasné, že od ceny se odvíjí kvalita (což mi také napsali), ale já si nemůžu dovolit kupovat asi zrovna ty nejdražší. Máte někdo s těmi nejlevnějšími zkušenosti? Nebo je to vysloveně šmejd?

Myslíte, že rozdíl při jízdě bude PATRNÝ? Mě to auto na kostkách atp. dělá vážně psí kusy, až mi ho je, chdinky fakt líto....

Dík za rady!

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ja teda jezdim na tech brazilskejch a nemam zadny vetsi problemy
beztak pri jezdeni po Praze znicis jakykoliv tlumice za konstantni dobu :-)
tak si proste rozmysli kolik do toho chces vrazit a podle toho nakup

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Ještě dodám Auto Prima, tam jsem si kupoval já červený Koni - nastavitelný-cena podobná jako v Adipu, s tím se toho asi moc neudělá, jedině vzít je přes někoho, kdo má slevu a nebude na Tobě chtít vydělat.
Koni jsou super, auto sedí, ale taky jsou tvrdý, takže na dlažbě si pohodlí neužiješ. Těch úplně levných bych se bál, asi by při častým ježdění po Praze šly kukat...takže něco uprostřed....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já mám ty plynový, chvilku jim trvalo, než se uvolnily a v chladu tuhnou, ale jinak jsou OK. Příště budu na normální jízdu volit standardní levný olejáky a na snížený auto KONI red.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

za dobu co jezdim broukem (skoro 8 let) jsem kupoval 2 sady tlumicu
prvi sada byly nejaky ty brazilsky a druha sada Gabriel
oboje mi vydrzely priblizne 4 roky jezdeni coz vychazi asi tak na 60 tisic km
tedka me ceka koupit a vymenit treti sada, a zas koupim ty brazilsky

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

Já mám na dědkovi ty Gabriely a jsou super.

Budulin
Příspěvky: 230
Registrován: 27 kvě 2003
Bydliště: Příbor-Severni Morava

Příspěvek od Budulin »

No na normalniho brouka ne sniženeho bych taky koupil obyč ty brazilské, jinak ja mam ty koni nastavitelne , ale mam snižene auto :twisted:

Vašek...

Příspěvek od Vašek... »

DĚKUJU! To jsem chtěl přesně slyšet, jestli neudělám nějakou vysloveně kravinu. Vyhrávají BRAZILSKÉ...! :D

PS: Herbie: Životnost tři roky a 60 tis. km? Mě připadá, že na mém autě jsou tlumiče (ty, co tam mám) snad ještě z výroby, vážně :? Kolik má auto najeto netuším a ani nazjistím, ale rok výr. 69.... Je to vůbec možný? Asi těžko, ale fakt beze srandy mám ten pocit.

Dík ještě jednou! Půjdu objednávat... :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...s těma tlumičema z výroby to je možný, ty byly ze všeho nejlepší. Na mojí 74 byly původní BOGE z fabriky a před 4 rokama byly přední ještě funkční, zadní teda ne = 26 let provozu, na tachometru 31tisíc (takže špíš 230.000)! Pak jsem dal červené Koni a to je jiná káva...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Vašek... píše:DĚKUJU! To jsem chtěl přesně slyšet, jestli neudělám nějakou vysloveně kravinu. Vyhrávají BRAZILSKÉ...! :D

PS: Herbie: Životnost tři roky a 60 tis. km? Mě připadá, že na mém autě jsou tlumiče (ty, co tam mám) snad ještě z výroby, vážně :? Kolik má auto najeto netuším a ani nazjistím, ale rok výr. 69.... Je to vůbec možný? Asi těžko, ale fakt beze srandy mám ten pocit.

Dík ještě jednou! Půjdu objednávat... :D
3 roky na ceskych silnicich je az dost :-)
ti sem pak napisu v jakym stavu budou ty tlumice co ted z auta budu sundavat

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

To je blbost, budeš už jen montovat nový, starý vypadnou :lol:

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

KONI IMPROVED?,

Příspěvek od threeseven »

Pánové s červenými KONI

taky jsem si je pořídil, ale dvakrát spokojenej nejsem. Zdá se mi, že jsou strašně tvrdé (nastavil jsem je na nejměkčí) a nebo auto nějak nepochopilo co se po něm chce.

Každopádně bych se rád s někým z vás svezl, abych mohl porovnat, co s tim. Sjedeme se na Vítkově?!

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Jo tvrdý jsou moc, po dlažbě se s tím jede blbě, ale jak sedí v zatáčkách!!

Vašek..

Příspěvek od Vašek.. »

Jeěště se zeptám, vážně je nutné kupovat k novým tlumičům nová ta horní uložení (4x po 194,-- bez daně.... :oops: )? To se nedají použít ta stará, nebo je to blbost a nový to být musí, nebo mělo by být?

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Tak už jsem zase tady a přihlášenej... :D

V ADIPU jsou rychlí a bylo mi (na mou hloupou otázku) odpovězeno, že ta sada je jen k předním tlumičům a původní se obvykle použít nedají.

Takže už mám objednáno a těším se na jízdu v novém autě, se kterým už rozbité silnice neucítím 8)
(že je to ale katastrofa! Zvláš? teď po zimě. Leckde člověk jede, silnice 100% ok - vynikající a najednou díra jak do p...., že kdyby to nějakej neš?astník přehlíd, tak tam snad nechá kolo. Viz. sjezd po Vídeňský od Kačerova dolů před semafory. A jezdí někdo přes Kunratice? To se ani nedá povídat.)

Teď je tomu konec :D :D :D No tak ne, no..

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No chtěl jsem ti to napsat. Zadní tlumiše jsou přichycený šroubama skrz, akorát u předních je to potřeba, jestliže je to vymlácený. No a jestli jsi jezdil nejakou dobu na vymlácenejch tlumičích, tak to stoprocentně vymlácený bude.
Naposledy upravil(a) Jackarero dne 26 dub 2004, celkem upraveno 1 x.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Snad me nebudete bit, ..hehe, ale jak je to s tlumicema z jinych aut. Daji se navzajem menit, alespon mezi nekterymi vozy? Jake ma vlastne takovy tlumic parametry a co rikate na repasi tlumicu?

dik

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

Dneska už se prakticky repase tlumičů neprovádí, mimo některých speciálních, závodních a na stará auta, když už nejdou sehnat. Mezi některýni vozy tlumiče zaměnit jdou, ale nad tim vůbec nepřemejšlej. Dej do auta co tam patří, nebo s tim budeš mít akorát víc starostí než užitku. Tlumiče maj vliv na jízdní vlastnosti, brzdnou dráhu, stabilitu vozu. A koneckonců zaviníš li nějakou závažnou dopravní nehodu a budou se ti do toho vrtat a zjistí podobnej zásah, budeš platit místo pojišťovny. Některé pojišťovny už provádějí takovouhle kontrolu bouranejch aut.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

mam gabriel red rider a je to mazec...nez prejedu letnou po kostkach tak mam pocit ze mi to vymlati zuby ale v zatackach!!!!!! super!!!!!!
doporucuji
vaahaa :twisted:

Uživatelský avatar
carrera
Fridolín fóra flat4.org
Příspěvky: 409
Registrován: 16 srp 2004
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od carrera »

KONI :arrow: Jedině KONI. Peru je na všechny auta co mam. Mám je vyzkoušený. To co vydrží na těch našich silnicích je nezkutečný. Samozřejmě že jezdíš li piánko šáhni po černých ovšem jestli jezdíš "kudlu" pak neni nic lepšího než KONI red a ještě lepší gelb. Vlastní zkušenost je ta nejlepší. :twisted: :wink: :idea:
... VW 183 Iltis, VW 181 (už ne), 964 už brzo ...
http://WWW.IGNORACING.COM" onclick="window.open(this.href);return false; - http://WWW.AUDIKLUB.CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
"Smyk překvapí pouze toho, kdo v něm právě není!"

Odpovědět