Přední přídavná světla - rozdíl mezi mlhovými a dálkovými

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Přední přídavná světla - rozdíl mezi mlhovými a dálkovými

Příspěvek od Lugen »

Je asi jasné. že je-li sklo přídavného světlometu žluté průsvitné, jedná se o světlo mlhové. Je-li sklo naprosto rovné, čiré jedná se o světlo dálkové.

Jak ale poznam jedná-li se o světlo dálkové nebo mlhové, za předpokladu, že sklo je čiré zvlněné?
S takovýmto popisem jsem viděl jak mlhová tak dálková, ale rozeznat je od sebe nedokážu. Jednou ty skla maj působit jako čočka jindy světlo rozptylují, ale jak je poznam od pohledu?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední přídavná světla - rozdíl mezi mlhovými a dálkovým

Příspěvek od FEVER »

Lugen píše: žluté průsvitné,
A co teprve, když je neprůsvitné :wink:
Baculatý porsche

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Mlhovky jsou vice "profilovane" ... tj jejich sklo je delane na sirokej rozptyl a svisle vlnky, vzorek, je hustej ... kdezto dalkove jsou co neprusvitnejsi, vlnky jsou treba jen u kraju a pod.

Zaskoc do mototechny a nech si je polozit obe pred sebe, stejny typ, poznas to hned

Mlhovky rozptyluji

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Já zase slyšel že u dálkovek jsou ty čáry mají různou hustotu kdyžto u mlhovek je hustota konstantní.

Tzn A) dálkové B) Mlhové


A)
Obrázek


B)
Obrázek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

rekl bych obracene :?:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Mlhovky
http://www.auto-samolepky.cz/product_in ... ts_id/2395

Dalky
http://www.auto-samolepky.cz/product_in ... ts_id/2419[/url]

Pozn: Skla mlhových světel se vyznačují tím, že jsou méně průhledné než u dálkových (jakoby mléčné).

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »


...tady je to jasný na rozdíl od mnou uváděných příkladů...
zde by se daly praktikovat obě pravidla, což je docela pro vysvětlení nežádoucí, u mého příkladu s popírají.

Vysvětlení které jsem uved já si zdůvodňuji takto: U mlhových je konstatní mřížování proto aby světlo konstantně rozptýlily, u dálkových je třeba usměrnit...

...nicméně snad nám to rozlouskne john, ten se v těhlech normách dost vyzná
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
HonzikTL
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 621
Registrován: 16 led 2006
Bydliště: Pisek

Příspěvek od HonzikTL »

Hlavne to poznas,kdyz je vyzkousis!Mlhovka udela jen takovou vodorovnou caru svetla,kdezto dalkove sviti jako kr...!
Mílevsko zdravi venkov [smilie=wavey.gif]

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Do mlhovky jsem nikdy nevidel zarovku... Prave proto to dela to "mlhove svetlo", bo je to sklo tak udelane, aby to svetlo rozptylovalo(lehce usmernene svetlo zarovky reflektorem, kdyz ho reflektor za zarovkou usmernuje(v urcite mire).

A dalka by mela byti co nejcirejsi, bez zbytecnych prvku ktere by zachycovali/rozptylovali svetlo. Ze jo, jde tam o co nejdelsi dosvit a ten se udela bud vetsim vykonem pri sirokem uhlu(neekonomicke), nebo mensim vkonem pri vetsi smerovosti a malem "odporu"(skla, na kterem se svetlo lame).
Tudiz by dalka mela miti co nejpropustnejsi a nejmene lamave sklo.

Sehnal jsem si kulate kovove 130mm mlhovky z 80let a tam prez sklo zarovku nevidim. Kdezto co ma soused na Skode pridavne dalky, tak tam je sklo pruhledne a zarovku vidim :?

Jo a pry se zlute sklo davalo pro to, ze zlute svetlo(respektive svetlo o te vlnove delce) lepe prostupuje mlhou :?: to jsem zas slysel ja...

Jinak: jen me subjektivni nazory, nikomu nenutim a nikoho nehanim za jine ... jen aby se predeslo pripadnym sporum/narazkam :oops:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

PS: a predpokladam, ze je asi nemaz moznost vyzkouset, obrazky jsou z ebaye... chces pokoupit origo z "origo" roku?? :shock:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Jasně že tu možnost nemam :wink: To bych to tu neřešil.

Žlutý je jasný, rovný taky, teď tu řešíme jestli je možný dálkový čirý "čárovaný" nebo ne, ty tedy tvrdíš že ne, kámoš říká že ano a že dálkový maj nehomogení hustotu čar.
Takže teď nevím.

Takže názory dalších lidí...??
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jeste: hele, kdyz kouknes na ty stranky, co jsem dal a projedes si vsechny nabizene v te dane skupine, treba dalky(kdyz se o ne jedna), tak z toho vypline, ze je mozne i dalky "carovane", ale: neni tam zadne pravidlo v "carovani". Nektere maji par carek uprostred a na kraji zadne, nektere maji na kraji a uprostred zadne, nektere nemaji zadne a nektre maji po cele plose... :? Super...

Ale u vsech je vesmes neco spolecne: vsechny ty dalky jsou cire, da se do nich videt...

Johne??

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Mladenci,mate o mne asi moc vysoku mienku...o tychto zalezitostiach neviem vela,ale co viem je asi toto :
vrubkovanie skla svetlometov,ci dialkovych,alebo hmlovych je dane nejakymi predpismi,ktore urcuju dialku,plochu a uhol svetelneho luca s ohladom na najlepsiu viditelnost a zminimalizovanie oslnenia protiiducich.
Uloha hmlovky je podsvietit hmlu,ktora sa zvycajne drzi par desiatok centimetrov nad vozovkou.Zlta je preto,ze je to prijemnejsie na oci v porovnani s bielou stenou pred vami. Umiestnenie hmloviek ma byt co najnizsie.Ak su 500 mm od vozovky,su platne ako mrtvemu zimnik..
Hmlovky s cirym ,nevrubkovanym sklom su vcelku to same,s rozdielom krivky paraboly a umiestnenia ohniska zdroja svetla.Kolise to od vyrobcu k vyrobcovi a zjavne rozdiely medzi nimi su otazkou preferencie uzivatela.
Je k tomu trochu viac,no nemyslim,ze ma velku cenu rozpitvavat to dalej...

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

Kombinace tvaru paraboly a vzor vroubkování udává směr paprsků. Důležité ale je, že to není to rozhodné pro rozlišení mlhové / dálkové.
Hledejte na krycím skle homologační označení, to je to E v kruhu (E8 je např. homologační značka ČR (ČSSR), E1 Německo, E2 Francie atd.). Nad tímto označením je symbol druhu světla. C je tlumené asymetrické, R je dálkové světlo (obvykle jste viděli HCR - tlumené asymetrické i dálkové s H žárovkou), A je obrysové a nakonec B je světlo do mlhy.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

ok! =D>

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

wesem.pl :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Tak v podstatě je to dostačující a úplné vysvětlení, ale já jsem zase tam kde jsem byl... :cry:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

zeptal ses..dostal jsi radu kterou jsi následně opět zpochybnil..o co ti vlastně konkrétně kráčí?

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

řek bych vám, nevim sám, hop a skákal dále.....
Obrázek

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Pětišroub píše:zeptal ses..dostal jsi radu kterou jsi následně opět zpochybnil..o co ti vlastně konkrétně kráčí?

co to plácáš, co sem zas zpochybnil?

...jen jsem řek, že jeholt podle fotek nepoznam...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět