MOTORY - všeobecná rozprava

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Sam »

tomhla píše:
11 dub 2022
lope píše:
11 dub 2022
tomhla píše:
11 dub 2022
...akorát kontakty byli trochu zoxidovane tak jsem je vypucoval...
No a tím jsi změnil odtrh a hlavně předstih, jestli jsi ubral materiál. Normálně to teda neoxiduje, jenom se navařuje materiál na 1 stranu a na druhý ubývá... Zapalování se seřizuje na stojícím motoru, je to jednoduchý a každý majitel brouka by to měl umět. Je to tu snad někde popsaný.


To jako myslíš že tou brusnou vatou a ošrábání nehtem jsem změnil odtrh a predstih??to snad ne, tomu nevěřím....motor běží pořád stejně ani hůř ani lépe, jen jsem chtěl někde začít. Takže kontrola rozdelovace a svíček, zítra to hodim mistnimu mechanikovi, tak uvidime...
Pokud jsi kontakty sundal, tak se odtrh a předstih samozřejmě hnul. A nebo jsi měl udělátor a brousil kontakty přímo v rozdělovači ? I to lze...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od kubi »

odtrh na kladivkach, predstih, sviecky cerstvy benzin do komory karburatora a ides :P

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od elvis »

Ahoj kamarádi,

v buggy mi vylézá rozdělovač z bloku, což má samozřejmě za následek, že auto nejede.
Jednoduše ho motor vysune výše a ohne při tom i sponu, co ho drží.
Utažena je na fest.
Co s tím, prosím?
Moc děkuju za rady,
elvis
... do killa !

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Nazdar - vytáhni rozdělovač + náhon a pod náhonem musí být dvě ocelové podložky . Ty tam někdo před tebou nedal - nebo jen jednu . Následkem pak je díky utopení náhonu rozdělovač unášen malým kouskem zubu v záběru a rozdělovač vytlačí nahoru - stojíš a čumíš . Klidně zavolej , pokud už nemáš číslo - napiš soukromku . Odborný asistent geriontologie - Dřevoplech Wenclovice

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od OB »

Už jsem s Elvisem mluvil a tohle jsem mu říkal. Pak je ještě jedna možnost, že praskl pojistný kroužek na klice, co aretuje ozubená kola na klikovce.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od elvis »

Ahoj kluci, děkuji moc. Ta podložka by to být mohla s ohledem na to, že jsme s tátou nechali stočit o mm rozdelovač, aby šel hlouběji. Nicméně do této doby to nikdy neudělalo a vylítlo to i po této úpravě. To napovídá, že to bude tak, jak píše Ondra, což není už taková legrace a motor se asi bude muset rozjebat po dvorku.😔
... do killa !

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od OB »

Když to budou jen podložky, tak by se motor nemusel rozebírat.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od udeeska »

Tak ten stočený rozdělovač tam už tam radši nedávejte, taky prohlídni díru (né manželky nebo až potom) jestli tam nemáš šupiny bronzu nebo kovu.
Vwase nocni sichta...

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Ahoj,
Takže proběhla návštěva mechanika který na mě neměl moc času, ale aspoň seřídil předstih...říkal že je to pořád stejný...po jízdě domů se mi to zdálo i tak trochu lepší, ale jak už jsem psal do půlky plynu to není ono, dusí se, zahlcuje..musím si hrát s plynem a nějak to jde, ale rozjezdy na křižovatce nic moc..říkal teda kouknout na akcelerační pumpčku..takže doma rozborka karbecu zdálo se mi že pumpička je zatuhlá, takže jsem to asi rozhýbal a je slyšet že to maká, membrána ok. Mělo by to někde být vidět že to dává benzín??jenom jsem to teda slyšel...no a ve finále žádná změna stále stejný problém...ještě nějaká rada??

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Milan NM »

Nesaje ti to niekde falosny vzduch?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Sam »

tomhla píše:
15 dub 2022
Ahoj,
Takže proběhla návštěva mechanika který na mě neměl moc času, ale aspoň seřídil předstih...říkal že je to pořád stejný...po jízdě domů se mi to zdálo i tak trochu lepší, ale jak už jsem psal do půlky plynu to není ono, dusí se, zahlcuje..musím si hrát s plynem a nějak to jde, ale rozjezdy na křižovatce nic moc..říkal teda kouknout na akcelerační pumpčku..takže doma rozborka karbecu zdálo se mi že pumpička je zatuhlá, takže jsem to asi rozhýbal a je slyšet že to maká, membrána ok. Mělo by to někde být vidět že to dává benzín??jenom jsem to teda slyšel...no a ve finále žádná změna stále stejný problém...ještě nějaká rada??
Posli foto motoru nebo lepe, prikuckej s tim zitra na Kolinske sprinty. Tam ti poradi nekdo z mistnich VW geeku.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Přikuckal bych moc rád kluci, ale zítra se musím hlásit za přimdou na testaci,...no prostě si tam jedu pro razítko do notýsku :D někteří z vás určitě moc dobře znají ..jinak zítra vyfotím motor a dám to sem i když nevím k čemu to bude, vypadá stejně si myslím jako každý jiný :roll: :roll: :roll: nebo nějaký šikovný broukař v oblasti Tachova, stříbra nebo západočeského kraje??předem Děkuji a přeji v Kolíně parádní počasí

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Milan NM píše:
15 dub 2022
Nesaje ti to niekde falosny vzduch?
Je to taky možnost...zítra zkontroluju, může to být teda pouze pod karbecem v sání u vstupu do válců nebo??
Díky za poznatek =D>

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Sam »

Ver tomu, ze foto rekne zkusenemu oku vice nez stranka textu. Zejmena co se tyce pouzitych dilu a stylu stavby.
brouci motor je velice jednoduchy, takze bud spatna krivka predstihu, a/nebo to bude nekde moc bohate/chude.
Nejvetsi for, ze tyto dva problemy se resi po staru jen a jen mechanicky. O to je to vetsi bzunda dat dohromady.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Ou ki, moc rád si nechám poradit a něco se konečně třeba naučím..jen mi ještě napiš na jaké fotky motoru se mám zaměřit??nebo vezmu prostě různé detaily části ??

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Sam »

Nehledej v tom vědu. Jde jen o to zjistit případné napadení kutilem domácím. Tento škůdce potrápil niž mnoho broukařů.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Posílám slíbené foto...jinak jsem si to asi trochu úplně opravil sám...jak mi bylo řečeno zkontroluj akcelerační pumpičku, takže proběhla znova rozborka karbecu a náhle jsem zjistil já laik že ta trubička co vede na difuzor je z one akcelerační pumpičky....nooo a ona byla přece ucpaná...jen jsem do toho opřel jehlou a už to bylo průchozí...no a zlepšení o 100%maká to jako drak :D :D jinak jsem všechno podotahoval a dobrý...mám teda spoutu much a zárhelů ale nevím kam s tím na rozpravu...třeba natažení nových lanek na topení, přetáhnout spojku atd...takové asi ty klasické problémy #-o #-o
Přílohy
20220416_141125.jpg
20220416_141118.jpg
20220416_141111.jpg
20220416_141103.jpg

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15200
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od Sam »

Pocitam ze ty chybejici plechy a hadice plus matky vyfuku je jen zkouska.
Za mne je karburator na ultrazvuk, kontrolu trysek a vule na klapce.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

tomhla
Příspěvky: 19
Registrován: 29 dub 2014

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od tomhla »

Joo fotil jsem to když už jsem to rozebíral a dělal kontrolu, samozřejmě všechno tam je jak má být!!karbec poslat na ultrazvuk je asi to nejmenší, třeba po sezoně, ale oni mi to samozřejmě všechno rozeberou do šroubků a roštelujou že??
Pár let jsem brouka zanedbával a ještě spolkne Pár tisíc...

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: MOTORY - všeobecná rozprava

Příspěvek od kubi »

tomhla píše:
17 dub 2022
Joo fotil jsem to když už jsem to rozebíral a dělal kontrolu, samozřejmě všechno tam je jak má být!!karbec poslat na ultrazvuk je asi to nejmenší, třeba po sezoně, ale oni mi to samozřejmě všechno rozeberou do šroubků a roštelujou že??
Pár let jsem brouka zanedbával a ještě spolkne Pár tisíc...
Pozeram na tie tvoje fotky a pozor na to pokial si povolil/odstranil matice na sacom potrubi aby ti netahalo falosny vzduch :!: v miestach kde sa napaja na hlavu valcov. Tie matice sa velmi tazko dotahuju pokial nemas motor mimo auta. Lanko plynu tiez vyzera zazracne. A klasika - vyhod palivovy filter mimo motorovy priestor

Odpovědět