Jak spasovat klíčky k zámkům u dveří...

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Jako návod super, ale co bys jahoďáku chtěl za spasování jednoho zámku, a? nejezdim pořád s odemčenym motorem....
Nějak se na tuto činnost necejtim...

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Příspěvek od Radek »

Fakt to není těžký - jenom se odhodlat. Já se odhodlával dva roky a pak mi zámek od šoupaček zabral půl hodiny...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Kvak píše:Jako návod super, ale co bys jahoďáku chtěl za spasování jednoho zámku, a? nejezdim pořád s odemčenym motorem....
Nějak se na tuto činnost necejtim...
...hele já mám strašně moc svojí práce, neboj se a zkus to.

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Tak to je nádhera! Venku nic moc, žena s malou pryč, už tejden mám srajdu a tak jdu hned na to.
Dík moc za návod a napíšu jak sem dopad

Návštěvník

Zámečky

Příspěvek od Návštěvník »

Tak jak sem řekl tak se stalo. Stejně jako Jhoďák sem popadl fotoaparátus a vrhl se na to samý. Dopadlo to mooooc dobře a tak má ponorka všechny4 zámky na jeden klíč. Pátej co je integrován do kliky u bočních dveří do králikárny je na kaši a tak musím shánět.
Ty samý fotky tu nemá cenu uvádět, ale jiný jo. Šel sem totiž v rozebírání ještě o kousek dál.

Nefungovali totiž vnitřní pérka co po vytažení klíče zavíraj zevnitř kryt zámku.
Takže:

1.Nejhorší bylo odtrhnout zalisovaná místa na objímce
Obrázek

2.Po vylisování se na mně byhrnula hromada špíny a všeho možnýho co se za ty léta uvnitř pěkně usazovalo
Obrázek

3.Po vyčičtění sem zjistil že u jednoho zámku je přetržený pérko. Takže stačilo o dvě otáčky zkrátit a natáhnout.
Obrázek

4.Zalisování zpět a už je zase všechno pěkně funkční.
Obrázek

5.No a to je finále!
Obrázek

A fšem přeju hodně štěstí 8)

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Zámky

Příspěvek od peple »

Já blbec sem se nezalogoval! No teď už to přepisovat nebudu. Takže předchozí je Pepleho návod

No a nakonec sem jim dal ještě pořádný papání
Obrázek

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Dobrá práce Peple!
Ta krytka klíčové dírky zůstává viset často, někdy není potřeba hned rozebírat zámek a pomůže tomu prostříkání WD40.

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

yahoďák píše:Dobrá práce Peple!
Ta krytka klíčové dírky zůstává viset často, někdy není potřeba hned rozebírat zámek a pomůže tomu prostříkání WD40.
Máš pravdu. U jedný to pomohlo ale ta druhá měla zlomenou pružinku tak sem je nakonec otevřel oba a vyčistil :wink:

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Hezké, ale ještě že my všechny zámky pasujou...
A existuje způsob jak rozebrat zámek u kastliku?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Existuje.
Někoho to zajímá?

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

No nebudeš tomu věřit, ale mě to fakt zajímá :D
...musí se vyndat ten čudlik co jezdí v drážce?

Obrázek


Jo a jak je to s klíčkama k těmto zámkům? Předpokládám že jich existuje pár druhů jako ke schránkám a toď vše, pozná se to podle tohodle čísla(Su52) ? Nebo nějakýho jinýho?

Obrázek


Obrázek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

ano, ten kód dvě písmena a dvě číslice je označení nastavení zámku a k tomu odpovídajícího klíče.

Jelikož mám taky jedno otevírání bez klíče a chystáme se přizpůsobit klíči od dveří brouka, vyrobím fotostory, jednou už jsem to reozebíral, ale takhle z hlavy už neumím říct, co a jak...vydrž

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

...mě jde jenom o to to rozdělat, respektive co stim čudlikem co překáží rozebrání v dirce, jestli vyndat nebo zaraztit, nebo jestli ještřě jinak.
A jseš si jistej že spasuješ kastlik s dveřma??? Podle mého tam je uplně jinej klíč, Dyt v originále jsi dostal při koupi noveho brouka dva klíče, jeden na všechno a druhej na kastlik.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Lugen píše:...Dyt v originále jsi dostal při koupi noveho brouka dva klíče, jeden na všechno a druhej na kastlik.
tak to nevím, já si nového brouka, natož se zamykáním kastlíku ještě nekupoval :lol:

každopádně na to, aby se k zámku napasoval jakýkoliv klíč to chce tu vložku ven.

Neptej se mě na ten čudlík, z hlavy toteď fakt nevím, jsou to tak 4 roky, co jsem to rozebíral, podívám se na to a udělám komplet návod krok po kroku.....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

takže popojedem:

Zamykací "knoflík" ke kastlíku - jak spasovat klíčky

zahrabal jsem ve svých pokladech a našel dva kusy:
Obrázek
všimněte si, že mají stejný parts number, protože když je otočíme, jsou jiné:
Obrázek
ten vpravo má drážku pro klíč symetrickou a pasuje do něj klíč od dveří (spínačky) brouka:
Obrázek
byť jde zastrčit jen cca 18mm.
K té druhé bude třeba asymetrický klíček.

Rozborka:

1) jak to funguje?
Obrázek
Ta chromovaná válcová věc je těleso, ve kterém je otočně uloženo pouzdro s patentní vložkou a ovládacím kolečkem, na jehož druhém konci je výstupek (vačka), která ovládá černou plastovou závorku jistící dvířka kastlíku v zavřené poloze. Otáčením doleva se závorka zasouvá dovnitř tělesa - stejně jako u běžného provedení. Do polohy "zavřeno" mechanismus vrací dvě pružinky (tlačná pod plastovou závorkou a spirálová-otočná uvnitř)

Červenou šipkou je vyznačena kovová závorka lichoběžníkového průřezu. Tu ovládá patentní vložka. Je-li mechanismus v poloze zavřeno, dojde při otočení klíčkem-patentní vložkou k vysunutí kovové závorky, která zablokuje pouzdro vůči tělesu, takže nejde kolečkem otočit

2) sejmout gumové kolečko (matice, která to celé drží ve dvířkách kastlíku je již samozřejmě dole):
Obrázek

3) Pouzdro v tělesu jistí šipkou označený kolíček (a zároveň drážka v tělesa dává rozsah otočení)
Obrázek
Kolík je možno odvrtat (což je problém, kolík je z oceli, pozdro ze slitiny hliníku, takže výsledkem by byl větší otvor), nebo zarazit dovnitř:
Obrázek
(hřebík, pravda, není ideální, ale stačil...)
4) Vysuneme pouzdro z tělesa - pozor, ať se neztratí pružinka -
Obrázek
5) Pouzdro s vložkou jsou opět vzájemně jištěny kolíčkem označeným šipkou (vpravo od něj je zaražený ten první)
Obrázek
Stejně jako v prvním případě kolíček jistí vzájemnou polohu patentní vložky v pouzdrě a vymezuje úhel otočení vložky.
Pro zajímavost ještě pohled na obě pozdra, liší se provedení "vačky" a odlišné je tudíž i provedení plastové závorky:
Obrázek


Tak a protože už bylo moc hodin a nechtěl jsem dělat kravál ťukáním při zarážení dalších kolíčků, bude pokračování rozborky zítra.....(obnáší to demontáž vložek, spasování klíčku v jednom případě a odnesení té druhé do zámečnictví za účelem vyhledání patřičného polotovaru a jeho přizpůsobení vložce)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Dobrá práce.
Tak pochopitelně mam ten asimetrickej takže spasovávání nebude.
A hnet dotaz, dá se ten kolík při montáži dát do původní polohy?

A dotaz a prosba k širokému plénu: Nemáte prosimvás někdo ten zámek Su52 s fungujícím klíčkem a ten klíček mi nepučili k okopírování? Děkuji :prayer:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Lugene, čti pořádně pls.....
1) jelikož není ještě ukončená demontáž nemůžu přesně vědět o montáži.
ten kolík(nebo jiný - nový) tam musí být, předpokládám, že po komplet rozebrání půjde zarazit uplně dovnitř a vyndat, nebo zevnitř povysunout ven a chytit do kleští (což v půvoodní poloze v dráce jaksi nejde)
2) píšu, že s vložkou skáknu do zámečnictví a zjistím, jaky (z čeho) polotovar tam mají, co by pasoval.Že bys sehnal origo klíček by byla velká náhoda, že by byl v potřebné konfiguracvi je utopie....

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

U VW používali tyto klíče:
Obrázek
Obrázek
kopírku mám
polotovary se dají koupit i originál s logem VW
V Kuří za 100,-, ve Zlíně tuším 150,-. Polotovary z druhovýroby jako na obrázku asi 10,-
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

yahoďák píše:Lugene, čti pořádně pls.....
Sry, myslel jsem že víš, ale nechce se ti pokračovat v návodu...

Prak píše: kopírku mám
To ale umí kopírovat jen z klíče, ne? ...nebo i ze zámku? :shock:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

jo, z klíče. Zámkové vložky pak podleněj přestavíš. Nejhorší je zámek řízení a navíc má jiná stavítka (nevím jestli všechny typy). Tedy podle klíče k zámku řízení se sestavují ostatní.
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Odpovědět