Spojka

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

kdybych ho tam vrazil a vytočil ho, mohl bych tam poslat lanko opačně a netahat ho od pedálů,...
asi budu muset, říkal jsem si, jestli třeba není nějaký "snadnější postup, protože bez zvedáku pouze s autem na heveru je to opravdu zážitek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Sam »

Vytocit imbusem trubicku (lanovod) ktera je 2.5 metru dlouhy, ruzne zakrouceny a na nekolika bodech privareny uvnitr tunelu? To opravdu ne :)

http://www.samsgarage.org/projects/1948 ... a-lanovodu
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

pajpen
Příspěvky: 6
Registrován: 20 zář 2017

Re: Spojka

Příspěvek od pajpen »

OK
tak to pro tentokrát vzdám :-) a jako správný chlap budu hledat tu správnou dírku :-)
díky za radu, za jsem chytřejší a teď už nezbývá než hrubá práce

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Spojka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Poraďte mi. U jednoho auta, stříkačka, r.v.96, najeto orig.170 tis, mi divně funguje spojka. občas funguje, jak má,ale občas nemůžu vůbec zařadit. Prostě jednou zabírá normálně nahoře, ale z toho najednou skoro úplně dole. Ale to jen "šmrncá", že auto malinko popojíždí (důvod, proč nemůžu zařadit), ale naplno zabere zase až nahoře. Je to auto, se kterým denně jezdím, takže bych to potřeboval vyřešit nějak šupšup. Převodovka trochu permanentně hučí, ale spojka ani spojkový ložisko jinak žádný zvuky nevydává. Co myslíte, přítlačák? Nějaká přirozbitá lamela? Vidlička? Lanko? Pedály? Divný, že když to nechám v kopci se zařazenou jedničkou, tak nemůžu vyřadit. Jedině nastartovat se spojkou. Dík za tip

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Spojka

Příspěvek od Pětišroub »

Podobny symptomy mi dela urvana vodici trubicka spojkoveho lanka z drzaku v tunelu. Good luck:)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Spojka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Pětišroub píše:Podobny symptomy mi dela urvana vodici trubicka spojkoveho lanka z drzaku v tunelu. Good luck:)
No právě že mi přijde, že spojka je i v pořádku. Na kolikati místech je v tunelu přivařená? A je moc klikatá? To by pak přece mělo stačit případně jen obvařit vzadu u převodovky, jak to leze z rozvidlení rámu a melo by to být funkční, ne?

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Spojka

Příspěvek od Milan NM »

Posledny bod kde su plynova aj spojkova rurka privarene je pod krytkou pod zadnou sedackou tam to skontrolujes.Skor by som na mechanizmus spojky

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Spojka

Příspěvek od lope »

Uvolněná trubka by se projevovala i pazvuky při sešlápnutí spojky (vypnutý motor). Kdyžtak tady je postup opravy:
A20_2_10-4.jpg
A20_2_10-3.jpg
A20_2_10-2.jpg
A20_2_10-1.jpg

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Spojka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Milan NM píše:Posledny bod kde su plynova aj spojkova rurka privarene je pod krytkou pod zadnou sedackou tam to skontrolujes.Skor by som na mechanizmus spojky
A jak se může takto funguje-nefunguje rozbít přítlačák sluníčko? Či lamela? Kdyby se utrhla vidlička, tak je utržená pořád.

To Lope: děkuju, prostuduju.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Spojka

Příspěvek od Milan NM »

Neviem odpoved, to bol len tip

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: Spojka

Příspěvek od Peter »

podla symptomov by som sa priklonil k rozbitemu ihlovemu lozisku v matici (SW36) na kluke...
p.
A home is not a house

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: Spojka

Příspěvek od evinsen »

vyndání motoru stejně nemine,takže já si tipnu lamelu. smetená a vyčochtaný střed

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Zbyňa »

Už nevím co, tak se zkusím optat zkušenějších:
Pacient:Brouk 84 Mexiko 1200 ccm, 200 mm spojka, tloušťka obložení 7,5mm
Záměr: updgrade na 1600 As41 dvoukanál, 200 mm spojka, tloušťka obložení "neznámo" motor koupen jako"vytažen z auta, plně funkční" tak jsem nepitval :-/
Závada: Nelze rozpojit spojku a zároveň mít mrtvý chod na pedálu cca 2cm..

Spojky jsou stejné na obou motorech: 311 141 025 tzn 200 mm "sluníčko".
Po výměně motoru, byl mrtvý chod pedálu hrubě přes 5 cm, takže jsem se dal na seřizování motýlkovou matkou na lanku u převodovky, dotáhnul jsem natolik,až jsem docílil požadované vůle na pedálu 2 cm.
Pln optimismu jsem nastartoval a bohužel zjistil že nejde zařadit zpátečka aniž by počítala zuby. Ostatní kvalty jde zařadit těžce a to jen díky tomu že jsou synchronizované.
Takže jsem pokračoval dál v přitahování až jsem se dostal do bodu, kdy byla spojka natolik rozevřena, že šlo hladce zařadit při spuštěném motoru, zároveň jsem ale tímto přišel o mrtvý chod na spojce, takže ložisko je přitisknuto permanentně na přítlačáku, což je nepřijatelné.
Jako jedinou možnost jak prodloužit dráhu lanka, jsem považoval zvětšení průhybu na bovdenu spoj.lanka, podložkama, nainstaloval jsem čtyři, průhyb se zvětšil ale efekt žádný.
Shrnutí: pri mrtvém chodu cca 2cm je spojka stále v záběru, nelze řadit.
Zařadit lze až v momentě, kdy matku dotáhnu natolik , že přijdu o mrtvý chod a ložisko je stále v záběru.až potom je při plném vyšlápnutí možné hladce zařadit při nastartovaném motoru..
Co mi nejde do hlavy: Kdyby byla sjetá lamela, tak dráha k rozpojení by byla krátká, to znamená že by se spojka vypínala už nahoře, ale já mam přesný opak, celá dráha pedálu mi nestačí na to aby se spojka rozpojila a já mohl zařadit..
Pokud někdo měl podobný problém tak poprosím o radu, a kdyby měl někdo nápad tak take.. jinak jde o víkendu zas motor ven :-/
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Herbie »

a je skutečně ten přítlačák stejný ?
co rozdíl "s kroužkem" a "bez kroužku"

viewtopic.php?f=14&t=433
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Spojka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

S bowdenem nic nepořešíš, jedině pokud se zkracuje jak nakonec na mým brouku, co jsem ho popisoval výše. Ten byl nějakej "umělohmotnej" a jakoby dvouplášťovej a při sešlápnutí spojky ve svém průhybu vyjel skoro o 2cm nahoru. Jinak to vidím jak Herbie na nezdařilou kombinaci přítlačák versus spojkový ložisko.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2496
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Spojka

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Takže porovnat oba přítlačáky, a ideálně tam dát komplet původní spojku, se kterou to fungovalo a jezdit

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1519
Registrován: 01 pro 2010

Re: Spojka

Příspěvek od evinsen »

našteluj si doraz pedálu spojky,pedál má být zhruba 23 cm od sváru přední stěny. obrázek až později jestli nerozumíš,ale poloha pedálu je základ,bez toho nenašteluješ nic

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Zbyňa »

Herbie píše:a je skutečně ten přítlačák stejný ?
co rozdíl "s kroužkem" a "bez kroužku"

viewtopic.php?f=14&t=433
Děkuji za reakci,pro upřesnění doplňuji tedy fotky co jsem posbíral, nedělal jsem dokument tak omluvte kvalitu..

Dle mě a podle toho jak jsem porovnávál dle zmíněného topicu, tot ložisko pasuje, na oba dotyčné přítlačáky. Pokud to není pravda budu rád za upřesnění, nebo dokonce vysvětlení co jsem nevzal v úvahu.

BTW. našel by někdo P/N přítlačáku s kroužkem ? 311 xxx xxx x ?
lozisko.jpg
1600 pritlacak detail.jpg
1600 pritlacak.jpg
1200.jpg
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Zbyňa »

Pekař z Boščehrada píše:Takže porovnat oba přítlačáky, a ideálně tam dát komplet původní spojku, se kterou to fungovalo a jezdit
Tak s tím že tam dám tu původní spojku co byla na 1200 se pomalu smiřuji, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak ta lamela je už pod míru, má 7,5 mm. takže to zas směřuje spíše k nové spojkové sadě, a modlit se že nebudu řešit stejný problém..
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Uživatelský avatar
Zbyňa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 274
Registrován: 28 říj 2017
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Zbyňa »

evinsen píše:našteluj si doraz pedálu spojky,pedál má být zhruba 23 cm od sváru přední stěny. obrázek až později jestli nerozumíš,ale poloha pedálu je základ,bez toho nenašteluješ nic
Děkuju za nasměrování. Pedálovou soustavu na broukovi ještě vůbec neznám, takže zatím kouknu někde po obrazcích a videiich.
Kdybys našel nějaký konkrétnější (názornější)obrázek tak budu rád..
VW 1200 84´Ostermann speedster
VW Buggy 68´
VW 1500 67´ Dědek
VW 1200 65´ Dědek- zraje na dvorku
VW 1200 56´ Oválek - finishing

Odpovědět