Spojka

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Technicka Otazka : SPOJKA 1974

Příspěvek od Herbie »

tono_55 píše:nenašiel som žiadnu rýdzo technickú sekciu tohoto fóra
Zřejmě neumíš číst

ryze technická část fóra je "FAQ - provoz vzduchem chlazeného vozu"
http://www.flat4.org/forum/viewforum.php?f=14" onclick="window.open(this.href);return false;

a tam je samostatný topic věnovaný spojce
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;
... a vůbec !

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Technicka Otazka : SPOJKA 1974

Příspěvek od firestorm69 »

..alebo: Kto hladá nájde! :wink:
carpe diem

Uživatelský avatar
tono_55
Příspěvky: 47
Registrován: 24 pro 2011
Bydliště: busdriver.sk
Kontaktovat uživatele:

Re: Technicka Otazka : SPOJKA 1974

Příspěvek od tono_55 »

Fasa vďaka

Takze sa ospravedlnujem a niektory sikovny moderator to tam kludne moze premiestnit :mrgreen:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Technicka Otazka : SPOJKA 1974

Příspěvek od yahoďák »

tono_55 píše:Zdravíčko mám jednu otázku technického rázu, nenašiel som žiadnu rýdzo technickú sekciu tohoto fóra (btw stálo by za to sa zamyslieť nad uprataním , prepracovaním a zdokonalením celého fóra)
příště zkus použít funkci, neboli tlačítko Hledej ... v pravém horním rohu vedle reklamního banneru...schválně si to vyzkoušej... já se mezitím zamyslím nad tím uklízením ..a pak to sloučím...
Obrázek

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Spojka

Příspěvek od hydraulik »

Malinko oživím...

Mám problém se spojkou.. 200mm lamela 8,2mm přítlačak s kroužkem pedal chodí hladce.. spojkopaka pakuje... lanko je měneno v roce 2010 a do poslední chvíle v pořadku. Matka křídlová je "nadoraz" Problém je že spojka nespojkuje....

Jedna možnost ešte vyměna lanka.. ale funkce lanka se jeví v pořádku.

Díky R.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Rychnak »

Co znamená nespojkuje? Nevystavuje nebo klouže? Pedál má stále stejný chod nebo je chod měkší?

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Spojka

Příspěvek od hydraulik »

Nevystavuje / zajimavy vyraz :) / chod jako by malinko lechčí... nepatrně
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Rychnak »

Tak může to být:
1) Vadné lanko
a) příliš dlouhé - spojka by potřebovala ještě přitáhnout
b) které se roztřepilo někde / vytáhlo ze zadního zálisu do šroubení - a jakoby protáhlo - tozn štelovací délka je nedostatečná
2)Vadný spojkový pedál - došlo k protočí úchytu lanka na pedálu v ose - a operační dráha je příliš krátká (ale to je hodně nepravděpodobná závada...)
3) Vadný přítlačák (máš sluníčko - může být vyhřáté (ale to by spojka spíš klouzala)? nebo starou verzi - prasklá packa například)
4) vadné spojkové ložisko - vypadlo z příchytek např, nebo je prošláplé.

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Spojka

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Rychnak píše:Tak může to být:
1) Vadné lanko
a) příliš dlouhé - spojka by potřebovala ještě přitáhnout
b) které se roztřepilo někde / vytáhlo ze zadního zálisu do šroubení - a jakoby protáhlo - tozn štelovací délka je nedostatečná
2)Vadný spojkový pedál - došlo k protočí úchytu lanka na pedálu v ose - a operační dráha je příliš krátká (ale to je hodně nepravděpodobná závada...)
3) Vadný přítlačák (máš sluníčko - může být vyhřáté (ale to by spojka spíš klouzala)? nebo starou verzi - prasklá packa například)
4) vadné spojkové ložisko - vypadlo z příchytek např, nebo je prošláplé.
Po zimě se může stát , že se lamela vlivem vlhka přilepí k setrváku - urveš to tak , že auto po zahřátí motoru roztlačíš na trojku, a za jízdy s vyšlápnutou spojkou střídavě akceleruješ a deceleruješ - jen prudce přidáváš a ubíráš plyn . Někdy to trvá docela dlouho - nevzdávej to !

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Spojka

Příspěvek od hydraulik »

My jsem loni předčasně ukončili sezonu. Daval jsem za vinu bud lamela.. a nebo vidlička. Ale lamela je v normě a vidlička je v pořadku. Jeví se jako by se "natahlo" lanko.. ale bez předchozích naznaku..zhoršovani se stavu... se mi nějak nezdá.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Spojka

Příspěvek od Křemílek »

Píšeš, že spojkopáka pákuje. Při sešlápntém pedálu se páka vychýlí. Je to celá její možná výchylka? A není poškozený úchyt lanovodu na převodovce, má správnou polohu? To by taky vysvětlovalo tu skokovou změnu.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Spojka

Příspěvek od udeeska »

hydraulik píše:Malinko oživím...

Mám problém se spojkou.. 200mm lamela 8,2mm přítlačak s kroužkem pedal chodí hladce.. spojkopaka pakuje... lanko je měneno v roce 2010 a do poslední chvíle v pořadku. Matka křídlová je "nadoraz" Problém je že spojka nespojkuje....

Jedna možnost ešte vyměna lanka.. ale funkce lanka se jeví v pořádku.

Díky R.
Mi to pripadne,ze mas spojkove lanko castecne roztrepene,cimz pri seslapnuti spojky mas jednou dobry zaber a pak klouzani spojky z duvudu,ze lanko neni kompletni tada treba polovicni a tak nejak je flexibilni zbytek lanka.Ja mam tenhle problem dvakrat do roka.Budto se mi lanko roztrepi u pedalu,nebo u prevodovky.Jestlize mas aftermarket lanko z roku 2010,tak napis cinanum dekovny dopis,ze to to vubec do dnes funguje :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Spojka

Příspěvek od hydraulik »

Jak počas dovolí.. lanko ven a ukáže se kdo je kdo.. . :)

:lol: dopis jo ? To mě nenapadlo... přeci jen slušnost je poděkovat.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Spojka

Příspěvek od hydraulik »

udeeska píše:
hydraulik píše:Malinko oživím...

Mám problém se spojkou.. 200mm lamela 8,2mm přítlačak s kroužkem pedal chodí hladce.. spojkopaka pakuje... lanko je měneno v roce 2010 a do poslední chvíle v pořadku. Matka křídlová je "nadoraz" Problém je že spojka nespojkuje....

Jedna možnost ešte vyměna lanka.. ale funkce lanka se jeví v pořádku.

Díky R.
Mi to pripadne,ze mas spojkove lanko castecne roztrepene,cimz pri seslapnuti spojky mas jednou dobry zaber a pak klouzani spojky z duvudu,ze lanko neni kompletni tada treba polovicni a tak nejak je flexibilni zbytek lanka.Ja mam tenhle problem dvakrat do roka.Budto se mi lanko roztrepi u pedalu,nebo u prevodovky.Jestlize mas aftermarket lanko z roku 2010,tak napis cinanum dekovny dopis,ze to to vubec do dnes funguje :wink:
Tak závěr.. Jak psal Roman.. decentní roztřep u pedalu... díky za rady.

Jdu psát onen děkovný dopis do Číny... :)
Doufejme že tady ten kousek vydrží další 4 sezony... . :lol:
Postoupil jsem do vyššího levelu....

buba94
Příspěvky: 3
Registrován: 02 kvě 2016

Spojka

Příspěvek od buba94 »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti, případně tušení čím by mohl být způsoben následující problém.
Když se rozjíždím na 1 tak v určitou chvíli se začne celé auto třást, ale u jiných rych. stupňů problém není, řazení jde hladce. Dá se tomu teda vyhnout když se spojka pouští hodně jemně. Jinak když sešlápnu spojku tak je slyšet hučení a se sešláplou spojkou se mi hodně blbě startuje. Mě napadl vadný přítlačák, lamela, ložisko?

Díky za rady Marek

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Spojka

Příspěvek od Milan NM »

Pri zoslapnutej spojke moze hucat lozisko.
Tak ci tak budes musiet dat motor von,potom budes vediet viac.
Precitaj si : http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 11#p331511

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Sam »

buba94 píše:Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti, případně tušení čím by mohl být způsoben následující problém.
Když se rozjíždím na 1 tak v určitou chvíli se začne celé auto třást, ale u jiných rych. stupňů problém není, řazení jde hladce. Dá se tomu teda vyhnout když se spojka pouští hodně jemně. Jinak když sešlápnu spojku tak je slyšet hučení a se sešláplou spojkou se mi hodně blbě startuje. Mě napadl vadný přítlačák, lamela, ložisko?

Díky za rady Marek
Mastná lamela, prasklé pero na přítlačném talíři/špatně seřízené packy. Utržený silentblok převodovky, případně kombinace výše uvedeného.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Spojka

Příspěvek od lális »

Mě to dělaly silentbloky na skříni,jak píše Sam...
Pak jsem viděl auto, který mělo tyhle problémy a tam byl diferak v prdeli...
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Spojka

Příspěvek od Kauly »

Například já když jsem měl zpátečku a po rozjetí jsem vyšlápl spojku , tak byla cítit drobná vibrace do kastle , na vině byl špatný přední silentblok na převodovce ...

buba94
Příspěvky: 3
Registrován: 02 kvě 2016

Re: Spojka

Příspěvek od buba94 »

Lamela byla dobra ale pritlacak jsem nijak neserizoval. A je fakt ze ten silentblok vepredu v dobrem stavu nebyl,ale ze by to bylo znat jen na tu jedničku, kdyz i zpatecka a všechny ostatní rychlosti jdou v pohodě?

Odpovědět