Jak seridit predstih

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Herbie »

misutka píše:Koupil jsem nový palec a zarazilo mě, že je na hřídely volný. Můžu s ním točit asi půl centimetru. Je to dobře nebo je někde chyba?

tak to je špatně !

koupil jsi správný palec ? není jen jeden typ !
jsou různé průměry hřídelek
... a vůbec !

misutka
Příspěvky: 20
Registrován: 17 říj 2016

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od misutka »

Herbie píše:
misutka píše:Koupil jsem nový palec a zarazilo mě, že je na hřídely volný. Můžu s ním točit asi půl centimetru. Je to dobře nebo je někde chyba?

tak to je špatně !

koupil jsi správný palec ? není jen jeden typ !
jsou různé průměry hřídelek
Koupil jsem ho v Olomouci. Bylo uvedeno, že je vhodný i na rok 69. To je jedna z věci, která vytáčí, že se neuvádí rozměry.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Sam »

On to take muze byt ausus. Omer rozmery puvodniho palce, udelej foto a omlat to prodejci o hlavu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Herbie »

misutka píše: Koupil jsem ho v Olomouci. Bylo uvedeno, že je vhodný i na rok 69. To je jedna z věci, která vytáčí, že se neuvádí rozměry.
ovšem kdo ti zaručí, že tam máš tentýž rozdělovač, se kterým auto vyjelo v roce 69 z továrny že :)
x lidí se na tom už mohlo podepsat a všelicos zpovyměňovat ....
a navíc v letech 66-70 vyjíždělo z fabriky opravdu mnoho velmi rozdílných aut, takže spoléhat se pouze na rok výroby není dobré

Díly a zejména tyto drobné součástky je potřeba nakupovat v souvislosti s okolními díly, a zejména jejich katalogovými čísly
a nejlíp je vzít si starou součástku sebou do prodejny nebo si ji minimálně oměřit na při objednávce se s prodejcem dohodnout, že to je opravdu ta správná

to se časem podá, žádnej učenej z nebe nespad
... a vůbec !

matesxxx
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 311
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od matesxxx »

Ahoj, po dlouhé době jsem se opět pustil do svého projektu buggy a namontoval jsem bezdotykové zapalko, hned to tedy chytlo a frčí ale chci se zeptat jestli i tak se na něm něco štěluje, jako že otáčení rozdělovače myslím. kamarád mi nabídl že má doma stroboskop že by mi to seřídil přesně , ale že potřebuje vědět nějaké hodnoty. jaký je předstih a jaká má být vůle na ventilech že se na to už taky koukneme. Motor 1,6 dvoukanál. Díky

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Rád bych trošku oživil toto tema. Dneska sem seřízoval motor, pujčil sem si na to i stroboskop.
Dotaz 1. když se seřídí předstih na těch 8° (davam trochu vic kvuli vyššimu oktanovemu čislu). tak se seřizuje samozřejmě s odpojenou a zaslepenou podtlakovou regulaci (odstředivku nemam). A po zapojení te podtlakove regulace mam předstih podle stroboskopu cca 22°tak se chci zeptat jestli to neměřil nahodou někdo i na volnoběh se zapojenym podtlakem??? Zda je tato hodnota správná?

Dotaz 2 - seřízujete podle hrany motoru jak bylo napsáno vyše, a nebo podle dulčiku? Zjistil sem že ho mam zhruba uprostřed té nohy. a to znamená posun o cca 2 stupně tak nevim podle čeho je to jistější. Udělal jsem podle dulčíku
Brouk 1963, 1.2

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

matesxxx píše:Ahoj, po dlouhé době jsem se opět pustil do svého projektu buggy a namontoval jsem bezdotykové zapalko, hned to tedy chytlo a frčí ale chci se zeptat jestli i tak se na něm něco štěluje, jako že otáčení rozdělovače myslím. kamarád mi nabídl že má doma stroboskop že by mi to seřídil přesně , ale že potřebuje vědět nějaké hodnoty. jaký je předstih a jaká má být vůle na ventilech že se na to už taky koukneme. Motor 1,6 dvoukanál. Díky
Nevim přesně jak u toho tveho motoru, ale určitě ty hodnoty najdeš tady :-) stačí jen vědět přesně jaky maš motor....
http://www.oldvolkshome.com/ignition.htm#A1970M
Brouk 1963, 1.2

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

ok1vkt píše:Rád bych trošku oživil toto tema. Dneska sem seřízoval motor, pujčil sem si na to i stroboskop.
Dotaz 1. když se seřídí předstih na těch 8° (davam trochu vic kvuli vyššimu oktanovemu čislu). tak se seřizuje samozřejmě s odpojenou a zaslepenou podtlakovou regulaci (odstředivku nemam). A po zapojení te podtlakove regulace mam předstih podle stroboskopu cca 22°tak se chci zeptat jestli to neměřil nahodou někdo i na volnoběh se zapojenym podtlakem??? Zda je tato hodnota správná?

Dotaz 2 - seřízujete podle hrany motoru jak bylo napsáno vyše, a nebo podle dulčiku? Zjistil sem že ho mam zhruba uprostřed té nohy. a to znamená posun o cca 2 stupně tak nevim podle čeho je to jistější. Udělal jsem podle dulčíku
Udělal jsem podle dulčiku a motor nemá sílu. Do otaček ho dostanu, ale 3ku tam nedam. Sací potrubí k 2.valci mám teple, jakoby mi podcházel sací ventil.
Je možný že tim malym rozdilem předstihu mi to pálí dřív že mi podfukuje sací ventil? To je blbost že? Spíš shoda okolností?
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Herbie »

- to že ti skočí předstih po zapojení podtlakovky z 8 na 22 při volnoběhu je pochopitelně špatně, tvoje podtlakovka asi nefunguje jak by měla

- seřizuj na 7,5 stupně na polovinu bloku

- a s tím oktanovým číslem je to obráceně ne ? .. či více oktanů, tim rychleji hoří, tim nižší předstih
... a vůbec !

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

no s tim oktanovym čislem.... benzín s vyšším OC má více antidetonačních přísad a proto pomaleji hoří, je huře zápalný a tudíž bych zvětšoval předstih aby k zapálení docházelo dříve
... Takhle bych to viděl spiš já.... Ale je to jen moje dedukce.
Vzpomínám že na favoritu, na LPG které má větší oktanove čislo, se predstih pravě zvětšoval. Respektive dal se zvětšit a ventily necvrlikaly, po přepnutí na benzin s větším předstihem samozřejmě ventily cvrlikali.
Ale kdyžtak mně opravte
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od VWenca »

Větší oktanové číslo- menší předstih.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

OK, když to říkáte....
Já mám momentalně problem pro změnu se starterem :-D Sem chtěl jit dělat ten predstih atd.... a ani sem nenastartoval.
KKdyž dam kliček na start, tak kontrolky pohasnou, ale není slyšet že by sepnul starter, asi to nema silu aby se vysunul ten elektromagnet. Resil to taky určitě někdo? Doufam že neni složity ten starter vyndat :(
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Herbie »

než začněs kuchat ven startér tak dej nabít baterii :)
... a vůbec !

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

baterii to nebude pravě.... oni tam budou spiš celkově všude přechodáky a pak to ten starter nevysune... Ono to takhle zlobilo už delší dobu, ale to ještě zlobilo tim stylem že se stlumily kontrolky, třeba 3 vteřiny nic a pak starter vyskočil a točil.... A ted jak je zima tak už asi nevyskočí.... otazka času no kdy to přijde, ale ted se mi to hodí nejmíň :mrgreen:
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od VWenca »

A co kontakty ve spínací skříňce. Časem dochází k jejich opalování právě v poloze startování a začne to blbnout až to jednoho dne přestane jít úplně.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Fakt to vypada na starter.... No zacal sem ho vyndavat. At tu nezakladam nove tema, chci se zeptat jak je ten starter v brouku připevněn?
Na spodku je šteft s matkou. A na ten vršek nevidim. Totiž jde mi o to jestli tam neni šroub s matkou, protože točim golou ale jakoby se mi to protáčelo (ten šroub/šteft) Nebo jestli je zezadu nějaká matka? O tom ale pochybuju.
Nevzpomene si někdo? Nedělal to někdo? Nebo je možny že je tam šteft a utrhnul se? :?
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od hydraulik »

Je tam šroub skrz .. a je "přístupný" za saharou. Tam klasický klíč a u startéru gola+dlouhý nástavec .. a je venku.
Postoupil jsem do vyššího levelu....

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Joo ted mi znamej poslal video :-D Díky za radu. Tohle bych teda nečekal, že tam bude tak dlouhej šroub skrz.....
https://www.youtube.com/watch?v=k85ofo4Rpbw

Dík
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Sam »

hezké, jak to ale souvisí s předstihem ? Odpovím si sám. Nijak.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od lope »

VWenca píše:A co kontakty ve spínací skříňce. Časem dochází k jejich opalování právě v poloze startování a začne to blbnout až to jednoho dne přestane jít úplně.
Nebo je taky opotřebený unašeč a kontakty se nedotočí nadoraz. Mně to po opravě startuje jako nový viewtopic.php?f=14&t=20481

Odpovědět