Jak seridit predstih

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Kluci sem tu zase a chci se zeptat.... Měnil jsem motor, dával jsem z industrie, rok motoru 1962 1,2 34hp. Typ 122- 110954. Remenice ma jen 2 zarezy blizko sebe, predstih těch 7,5 a 10. Na motor jsem dal původní rozdelovac ze staryho motoru. Jakou hodnotu by jste použili na predstih? Mych phvodnich 7,5 a nebo jinou? Moc rád bych to doladil od ucha, ale moc mi to nejde. Dal jsem 7,5 start je Ok, ale pri vyssim zatížení mi to občas vynechá a škubne a rychlost nedám víc jak 70kmh
Naposledy upravil(a) ok1vkt dne 11 bře 2019, celkem upraveno 2 x.
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Pětišroub »

no pokud to je originál, tedy velký litinový rozdělovač, tak ten se seřizuje na 10°před HÚ. Mrknul bych na odtrh a kondenzátor.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Motor industry měl na sobě původně magneto bez napájení. Asi jak říkáš velký válec. Ten sem vyhodil a dal mjsto něj rozdelovac s podtlakovou regulaci
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Pětišroub »

:roll: panenko Marjá Podsrpenská ty to vidíš

Co má ten tvůj rozdělovač na sobě napsáno?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

IMG_20171211_104435.jpg
IMG_20171211_104435.jpg (470.99 KiB) Zobrazeno 6406 x
Brouk 1963, 1.2

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od lope »

A karburátor máš jakej?

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Ted mam Karbec Solex 28 pict1. Ale původně byl na motoru solex 28pci a magneto misto rozdělovače - byla to industrie
Brouk 1963, 1.2

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od lope »

28pict je v pořádku, ale rozdělovač tam patří s litinovým tělem, kondenzátorem vevnitř, jak už bylo napsáno. Zkus zatím větší předstih, některý motory měly i těch 10 st. Koneckonců dneska ty benzíny jsou taky jiný než před 50 lety...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

No já bych se nejdřív podíval jestli chodí membránách a potom bych zjistil 0 stupeň na řemenici, abych věděl v jaké hodnotě jsou vypilované. Třeba jsou z automatu a mají to jinak

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Hodnoty sem uz zjistoval. Jsou vypilovane právě na tech 7,5 a 10. Ryska na 0 TDC tam vypilovana nebyla.
Membrana mi chodí určitě. Odtrh mam 0,5mm.
Brouk 1963, 1.2

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

Zdá se mi že na fotce je malá membrána.to by to pak vysvětlovalo to chování. Malá se vrací sama a velká pomocí pružiny. Pak se to stavý na 5 stupňů

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Můžu to stavit, klidně i na hlavu :D ale za boha nemůžu vyladit. Ted sem to dělal od ucha a predstih mi vysel okolo 17° což je blbost. Auto je živý, pěkně se sbírá od spodu. Ale jak motor víc zatizim, respektive mam plyn až na zemi nebo do kopce tak mi začne jakoby vynechávat motor, hádá se.
Už jsem z toho jalovej. Koukal jsem i na akceleracni pumpu v karburátoru, chodí . Karbec sem dělal před pul rokem a na starym motoru sem problem neměl.

Ty rozdělovače u brouků jsou záměné? Jestli můžu mit jiný rozdelovac samozřejmě se zohlednenim zakladniho předstihu?? Přece ta industrie nemá jiný střeva aby na tom nemohl být ten můj původní rozdelovač ne?
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Pětišroub »

polomotor je stejný. Zkoušel jsi, jestli se ti hýbe podtlak jak psal o něco výše evinsen?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od lope »

Rozdělovače v podstatě záměnné nejsou, pokud chceš jít na jistotu, tak tam dej velký litinový rozdělovač. Jinak je to otázka ladění a experimentování,

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Jo podtlak se mi hybe, vidim to jak fyzicky kdyz si pocucam pusou, tak i v chodu na stroboskopu. Uz par hodin o tom hledam nějaký čtení... A co čtu tak sem zmatenej víc a víc. Někde psali že rozdelovace co maji podtlakovou regulaci maji zároveň i odstredivou. Ale ja tam odstredivou nemam, jen podtlakovku. Tak jak to je?

Klidně bych si i ten rozdelovac litinovej koupil, kdyby jej někdo nabízel
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od lišák »

Jinak tady je odkaz na přehled rozdělovačů.
viewtopic.php?p=342635#p342635
Každý celek se skládá z detailů.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Už jsem to studoval. Díky :wink:
Ale stejně mi to neleze do hlavy. Jestli ty bloky motoru jsou stejný, tak proč to sakra najednou dělá tohle když mam ty venkovní komponenty původní. A jenom v té zátěži jinak ne
Brouk 1963, 1.2

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

Máš podtlakovou baňku malou nebo velkou! To je důležitý. Jinak šahal si na sání, těsní ti to na hlavách? AC dává správně,? Nebo máš povolený lanko a jde jen do poloviny? Na těhle motorech dělají závady jenom lidi

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Sahalo se prakticky na vše. Saci potrubi je novy, ventily na hlavach preventivně taky broušený, pumpa dává Ok, neni to skubani jako když je min benzinu, spíš jen vibrace. Rkzdelovac mam ten co je na foto nahoře. Membrana asi malá? Podivej:
IMG_20171125_202941.jpg
Karburátor je dělanej pul roku zpátky. Na starym motoru mi to nedělalo, až teď hned po výměně motoru. Proto hledam nejakou "nekompatibilitu" těch komponentů, protože rozdelovac bych měl mít asi jiný?ale kde ho vzit na vyzkoušení? Koupit nový se dá jen ta 009 kterou mám. Tak asi to je záměné.
Brouk 1963, 1.2

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

Ne je správná k tomuto rozdělovači.v nekompaktibilnosti bych to nehledal.vibrace a škubáni je podstatný rozdíl pro diagnostiku

Odpovědět