Jak seridit predstih

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

No tak řekněme hodně slabý skubani, spíše vibrace. Jsou pravidelné, trvalé. A samozřejmě výkon slabý, rychlost max těch cca 70kmh i min. A dělá to jem v zátěži a pri plnym plynu. Kdyz plyn uberu je klid ale motor stejně nezrychluje
Brouk 1963, 1.2

Elu
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2019

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Elu »

Jelikoz vetsinou jsou motory a jejich prislusenstvi v rozlicnem stavu vycvachtanosti, serizuji odtrh na 0,5 mm a predstih dle ucha za behu motoru, aby bezel co nejkulateji a co nejmene kulhal. Urcite to je ale vic, nez 7,5 stupne. Auto frci, jak draha. A to jsem odtrhovy kontakt musel pripasovat Skodovacky, jelikoz puvodni mel rozpadle plastove pouzderko cepu odtrhu.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od ok1vkt »

Tak snad vyřešeno přátelé.... Zadnej predstih a podtlakova regulace, ale prisavani falešného vzduchu na jedné straně motoru. Běželo to dobře, ale pri plnym plynu to už začalo haprovat. A příčinou bylo nové sací potrubí a špatné sváry! Po prevařeni noveho potrubi už to nehapruje. Více ladění nechám na později. Děkuji všem za rady a trpělivost
IMG_20190331_174956.jpg
Brouk 1963, 1.2

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

evinsen píše:Máš podtlakovou baňku malou nebo velkou! To je důležitý. Jinak šahal si na sání, těsní ti to na hlavách? AC dává správně,? Nebo máš povolený lanko a jde jen do poloviny? Na těhle motorech dělají závady jenom lidi
takže netěsnilo,to se potom chvěje že má půlka motoru chudší směs.
ten svár je otřesnej

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Pětišroub »

Svar delal maly Chorche
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Miro221 »

udeeska píše:1.ano
2.v pripade,ze otocis unasec rozdelovace o 180 stupnu,zjistis vyndanim svicky a pri otaceni motoru je valec nahore a zaroven ryska
remenice nahore(mas tedy prvni valec v horni uvrati),palec rozdelovace ukazuje k prvnimu valci,respektive na stranu kde je
prvni valec.Kdyby jsi se poradne zacetl,tak to tu urcite je.
3.tezko rici co jsi vlastne udelal,
a.nastaveni odtrhu(pokavad nemas bezkontaktni zapalovani)
b.nastaveni predstihu dle typu motoru
c.co se tyce ventilu,jestli jsi dodrzel spravny postup pri serizovani
Na prilozenem obrazku mas pozici valcu a rozdelovace(vlevo)a polohu nahonu rozdelovace(vpravo vpravo)

Vse se tu popisuje v tomto topiku,tak si to projdi jeste jednou,jestlize je to slozite,se radsi poptej nekoho znameho,muze byt i skodovak,toliko jen v kostce.........

Dobry vecer,
mam motor vw brouk 1,6 v trikolce. Chtel jsem se zeptat jestli klasicka ac pumpa dostatecne zasobuje tve dva karburatory?
Motor se me nedari vyladit. Udelane vule ventilu, nove svicky, kabeli, rozdelovac. Odtrch. Predstih je vetsi, jinak to nejde nastartovat, bezi vysoko cca 1200ot, sroubky volnobehu se jen dotykaji soupaci. Na stvrt plynu ok, potom dira a nekdy se chytne, jinak prevazne ne a dusi se. Pridanim na vzdusniku se dira zmensuje a jde lepe za plynem. Jine stolovani na karburatorech jsem nenasel. Polske webry 30S2H davali se treba do fiatu 126. Nebo podsava nekde falesny vzduch.
Uz me napada jen kompletni rozborka karburatoru. Mam tam skleneny filtr a prave se mi zda, ze je v nem mala hladinka paliva. Volnobeh take nedrzi, jako kdyby dosel benzin a chcipne i kdyz bezi v tech cca 1200ot a cuka.
Dekuji za jakoukoli radu
Mirek

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Miro221 »

coltan píše:No.....nastavil sem odtrh.....otočil klíček zapalování aby mi tam šel proud a otočil sem řemenici tak palec skoro ukazoval na kabel od prvního válce, jenže sem nečekal že jiskra přeskočí už těch cca 40 stupňů, tak sem zkusil znovu a pomalejš. A furt to samý :? Tak sem teda povolil rozdělovač otočil proti směru hodinových ručiček a znova zkusil jiskru.....a takhle sem to dělal dokud mi jiskra neskočila ve chvíli kdy byl zářez v rovině se spárou motoru.....Takže chyba byla asi v tom že sem točil rozdělovačem když nebyl zářez v rovině se spárou že jo ??? Ale když ta jiskra skákala už takhle brzo, tak to někdo teda blbě nastavil už přede mnou ne??? Přece to nemůžu tolik rozhodit nastavnením odtrhu......A zářez sem tam fakt našel jen 1, protože sem si kvůli tomu i udělal fixem značku abych věděl kde je když ho nevidim, ale na to se ještě radši zkusim jednou pořádně podívat......
Dobry vecer,
mam motor vw brouk 1,6 v trikolce. Chtel jsem se zeptat jestli klasicka ac pumpa dostatecne zasobuje tve dva karburatory?
Motor se me nedari vyladit. Udelane vule ventilu, nove svicky, kabeli, rozdelovac. Odtrch. Predstih je vetsi, jinak to nejde nastartovat, bezi vysoko cca 1200ot, sroubky volnobehu se jen dotykaji soupaci. Na stvrt plynu ok, potom dira a nekdy se chytne, jinak prevazne ne a dusi se. Pridanim na vzdusniku se dira zmensuje a jde lepe za plynem. Jine stolovani na karburatorech jsem nenasel. Polske webry 30S2H davali se treba do fiatu 126. Nebo podsava nekde falesny vzduch.
Uz me napada jen kompletni rozborka karburatoru. Mam tam skleneny filtr a prave se mi zda, ze je v nem mala hladinka paliva. Volnobeh take nedrzi, jako kdyby dosel benzin a chcipne i kdyz bezi v tech cca 1200ot a cuka.
Dekuji za jakoukoli radu
Mirek

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od venca101 »

Miro221 píše: Dobry vecer,
mam motor vw brouk 1,6 v trikolce. Chtel jsem se zeptat jestli klasicka ac pumpa dostatecne zasobuje tve dva karburatory? ...
Jestli máš pochybnosti o pumpě, tak udělej její rozborku a sborku, ne? Je uvnitř čistá a nemá membránu jak řešeto? Občas se v pumpě dá najít pěknej hnůj...

Obrázek

Miro221
Příspěvky: 25
Registrován: 02 dub 2019

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Miro221 »

Mam pumpu zapertlovanou.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

Miro221 píše:
coltan píše:No.....nastavil sem odtrh.....otočil klíček zapalování aby mi tam šel proud a otočil sem řemenici tak palec skoro ukazoval na kabel od prvního válce, jenže sem nečekal že jiskra přeskočí už těch cca 40 stupňů, tak sem zkusil znovu a pomalejš. A furt to samý :? Tak sem teda povolil rozdělovač otočil proti směru hodinových ručiček a znova zkusil jiskru.....a takhle sem to dělal dokud mi jiskra neskočila ve chvíli kdy byl zářez v rovině se spárou motoru.....Takže chyba byla asi v tom že sem točil rozdělovačem když nebyl zářez v rovině se spárou že jo ??? Ale když ta jiskra skákala už takhle brzo, tak to někdo teda blbě nastavil už přede mnou ne??? Přece to nemůžu tolik rozhodit nastavnením odtrhu......A zářez sem tam fakt našel jen 1, protože sem si kvůli tomu i udělal fixem značku abych věděl kde je když ho nevidim, ale na to se ještě radši zkusim jednou pořádně podívat......
Dobry vecer,
mam motor vw brouk 1,6 v trikolce. Chtel jsem se zeptat jestli klasicka ac pumpa dostatecne zasobuje tve dva karburatory?
Motor se me nedari vyladit. Udelane vule ventilu, nove svicky, kabeli, rozdelovac. Odtrch. Predstih je vetsi, jinak to nejde nastartovat, bezi vysoko cca 1200ot, sroubky volnobehu se jen dotykaji soupaci. Na stvrt plynu ok, potom dira a nekdy se chytne, jinak prevazne ne a dusi se. Pridanim na vzdusniku se dira zmensuje a jde lepe za plynem. Jine stolovani na karburatorech jsem nenasel. Polske webry 30S2H davali se treba do fiatu 126. Nebo podsava nekde falesny vzduch.
Uz me napada jen kompletni rozborka karburatoru. Mam tam skleneny filtr a prave se mi zda, ze je v nem mala hladinka paliva. Volnobeh take nedrzi, jako kdyby dosel benzin a chcipne i kdyz bezi v tech cca 1200ot a cuka.
Dekuji za jakoukoli radu
Mirek
pumpa spolehlivě nakrmí oba karburátory

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Milan NM »

Len dlhsie trva startovanie,ked sa benzin odpari z karburatorov

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od boldor »

Zatím nepotřebuju nic nastavit ale tématicky se to sem hodí.
Nemám asi úplně správnej rozdělovač a při skládání motoru mám dvě možnosti jak se zařídit.

Pravá: nastavit rozdělovač a nekoukat jak je na tom hnací hřídelka.
Levá: nastavit hřídelku a rozdělovač mít pootočenej. Je to cca o 80°.

Chci zvolit tu levou. Napadá vás nějaká kolize? Kabely ke svíčkám a hadička podtlaku asi nejsou problém.
poloha.JPG
poloha.JPG (69.07 KiB) Zobrazeno 7763 x
...fotku před nemám...
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

á je správně!
písničku na přání a chňapku do kuchyně vyhrává evinsen! :D

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od boldor »

á - teda ta levá varianta?

Rozdělovač bude snad fungovat, 1600 Bus model 71, motor AD asi z Typ3 a jezdilo to tak.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od evinsen »

Ano levá. Fungovat bude. U typu 3 vadí větráku. Tak proto

Tony80
Příspěvky: 13
Registrován: 09 črc 2019

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od Tony80 »

Zdravím Vás pánové, neznáte broukaře v Olomouci? Potřebuju pomoct. Koupil jsem Mexičana 1200. Má totálně rozhozené zapalování. Svíčky jsou nové a karbec vyčištěný ultrazvukem. Četl jsem tady jak to všechno nastavit. Nastavil jsem předstih na 0,5. Pořadí kabelů svíček píšete od místa Jan ukazuje palec rozdělovače 1,4,3,2 po směru hodinových ručiček. Na řemenici jsem našel tři zářezy, pak jsem si všiml, že je tam ještě důlek a jeden zářez. Vytáhl jsem svíčku na válci 1 a zjistil, že důlek odpovídá HÚ. Posunul jsem řemenici na druhý zářez (to bude těch 7,5 stupňů)Takže jsem se podíval kam ukazuje palec, nastrkal znovu kabely. Pak jsem si dal zkoušečku se žárovkovou. Že potocim rozdělovačem až se rozsvítí. Ale svítila pořád, ať jsem točil rozdělovačem jakkoliv. Četl jsem tady návody několikrát, díval jsem se na návody na YouTube. Nemůžu přijít na to, kde dělám chybu. Za pomoc samozřejmě zaplatím. Taky jsem si všiml, že mu palec ukazuje do prava na horu a na videu do práva dolů.
IMG_20190714_114817.jpg
IMG_20190714_114817.jpg (570.46 KiB) Zobrazeno 7217 x
IMG_20190714_114610.jpg

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od OB »

Pokud ti zarovka nezhasina, tak mas stale sepnute kontakty. Je potreba nastavit odtrh kontaktu a to v nejvyssim bode vacky na hrideli rozdelovace.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od hydraulik »

Jak píše OB... a nebo přímo v Olomouci je p.Dudík ne ?
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od eLzyx »

se přidám k dotazu ... je to tak, že při tomhle statickém nastavení předstihu hledám bod, kdy se zkoušečka poprvé rozsvítí při otáčení rozdělovačem proti směru hodinových ručiček? (protože pak je tam dlouhá dráha, kdy s tím můžu otáčet a zkoušečka pořád svítí)

viz
(raději se ptám i tady, nelze věřit všemu na jútubu)
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Jak seridit predstih

Příspěvek od OB »

Ne to je spatne. Kdyz zarovka sviti jsou sepnute kontakty. Jakmile zarovka zhasne, dochazi pri provozu k preskoku jiskry na svicce. Velmi jednoduse receno.
Co přijde dál???

Odpovědět