SK - jak zrenovovat tank? CZ - oprava a vyčištění nádrže

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

co? :shock:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

Bodove zvary
To neoddelis len tak lahko bez poskodenia

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Sesto píše:Bodove zvary
To neoddelis len tak lahko bez poskodenia
no to jistě ne - o tom není řeč, já taky píšu v nouzi. Ale i toto je cesta podle mě :?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...mám pocit, že tady někdo psal veselou povídku o odborníkovi s autogenem. Nebyl to 914 ?
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

hoši nebavíte mě. Jsme ve FAQ, přestaňme tu teoretizovat a vymýšlet, když to neni aktuální. Představte si, že nováček bude hledat něco o čištění nádrže a bude se tady prokousávat....
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

tak mě smázni - mě to nebolí
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

REDH0T píše:...mám pocit, že tady někdo psal veselou povídku o odborníkovi s autogenem. Nebyl to 914 ?
Jo byl.Je to v projektu 914. :lol:

Co se týče bodovejch svárů,tak 914 je takhle zavařená celá a jde to demontovat.Šrouby jdou ven samozřejmě líp,ale neni to problém... :wink:

V tomhle případě bych volil nádrž novou nebo použitou.To půlení má smysl jen v tom případě,že by chtěl majitel mít v autě originální nádrž za každou cenu.Já bych na tom tak nebazíroval...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
5amba
Příspěvky: 219
Registrován: 15 bře 2005
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 5amba »

Sesto píše:
Pětišroub píše:jinak co se týče míry poškození..pokud se rez loupe v šupinách, tak samozřejmě sháněj jinou nádrž..je jich dost.. pokud je rez povrchová a nesahá do hloubky tak ji klidně použij.
No neviem ci ich je dost na T3 ako som ja :D
Aspon sa mi zda ze je vacsia ako v chrobaku.
600 jeslti potrebujes nadrz do varinata s vnitrnim plnenim ( to znamena v kufru ) tak se mne staci zeptat..... :)

.... a ja ti odpovim MAM :D
Tady Samba, ten z 5TP

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

5amba píše:
Sesto píše:
Pětišroub píše:jinak co se týče míry poškození..pokud se rez loupe v šupinách, tak samozřejmě sháněj jinou nádrž..je jich dost.. pokud je rez povrchová a nesahá do hloubky tak ji klidně použij.
No neviem ci ich je dost na T3 ako som ja :D
Aspon sa mi zda ze je vacsia ako v chrobaku.
600 jeslti potrebujes nadrz do varinata s vnitrnim plnenim ( to znamena v kufru ) tak se mne staci zeptat..... :)

.... a ja ti odpovim MAM :D
:twisted: jupiiii
este som naschval nic nepisal lebo cez vikend idem do priestorov kde mam zbytok afta a tam mam este 2 nadrze ale neviem v akom stave su :?
Ale zatial diiik moc.

pripadne ju zospodu rozrezem, dam opieskovat, nejaku povrchovu upravu a zvarit nakolko nemam kluce od miesacky co je u nas na sidlisku :twisted:

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

No takze cez vikend som sa nikam nedostal iba do garaze nieco sfachat na aute.
Odfotil som tu nadrz.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

teda to sou nazvy topicu

clovek se vrati z dovoleny a prvni co si tu precte je ze se tu renovujou tanky :shock:
:)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Takto nejako som si to predstavoval. :wink:

Uživatelský avatar
dochtor
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2013

Ako vyčistit hrdzavu nadrž z vnútra-návod

Příspěvek od dochtor »

Predpoklad je mat nadrz vonku z auta aby sa dalo s nou manipulovat.
Do nadrze vylejeme (asi 5 litrov) kyselinu chlorovodikovu 33% (solnu) ktoru kupime v kazdej blbej drogerii.Nechame ju tam asi hodinu aby posobila na jednej strane nadrze,potom nadrz otocime opacne a nechame to posobit tiez asi hodinu,medzitim mozeme pozerat ako nam unika cez male dierky ktore tam vobec predtym neboli.po tomto kupeli mozeme kyselinu smelo vyliat do kanala ale aby sme nezatazili zivotne prostredie a aby najblizsia cisticka odpadovych vod nic nenamerala(PH) musime za vyliatou kyselinou do kanala poslat 500 litrov vody na zriedenie.ono to vyzaduje tu kyselinu iba zriedit v pomere 1/100....nemusite sa toho bat co pisem lebo dlhe roky som bol ako hasic-chemik a pri unikoch kyseliny na cestu sa to robilo bezne ked nam uz vbehla do kanala.
Nadrz potom vyplachneme zriedenou jedlou sodou bikarbonou na neutralizaciu kyseliny a potom dokladne vysusime teplovzdusnou pistolou.
Budete silno prekvapeny aky cisty plech bude vnutri v nadrzi.
Dokial tam nenalejeme benzin tak proti korozii mozeme tam vystriekat pol spreja WD40.....ono to ten motor spapa bez toho aby ste si nieco vsimli.Male dierky na nadrzi mozeme zacinovat postupom ktory tu uz bol na fore niekde uvedeny.
Recept to je zaruceny a funguje na 100%......vela uspechu a mozte ma zacat kamenovat

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Ako vyčistit hrdzavu nadrž z vnútra-návod

Příspěvek od Petr914 »

...dobrej počin dochtore...ale zadrž...text zkopíruj a pokračuj v tomdle vlákně... :wink:

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... A1dr%C5%BE
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
dochtor
Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2013

Re: SK - jak zrenovovat tank? CZ - oprava a vyčištění nádrže

Příspěvek od dochtor »

Predpoklad je mat nadrz vonku z auta aby sa dalo s nou manipulovat.
Do nadrze vylejeme (asi 5 litrov) kyselinu chlorovodikovu 33% (solnu) ktoru kupime v kazdej blbej drogerii.Nechame ju tam asi hodinu aby posobila na jednej strane nadrze,potom nadrz otocime opacne a nechame to posobit tiez asi hodinu,medzitim mozeme pozerat ako nam unika cez male dierky ktore tam vobec predtym neboli.po tomto kupeli mozeme kyselinu smelo vyliat do kanala ale aby sme nezatazili zivotne prostredie a aby najblizsia cisticka odpadovych vod nic nenamerala(PH) musime za vyliatou kyselinou do kanala poslat 500 litrov vody na zriedenie.ono to vyzaduje tu kyselinu iba zriedit v pomere 1/100....nemusite sa toho bat co pisem lebo dlhe roky som bol ako hasic-chemik a pri unikoch kyseliny na cestu sa to robilo bezne ked nam uz vbehla do kanala.
Nadrz potom vyplachneme zriedenou jedlou sodou bikarbonou na neutralizaciu kyseliny a potom dokladne vysusime teplovzdusnou pistolou.
Budete silno prekvapeny aky cisty plech bude vnutri v nadrzi.
Dokial tam nenalejeme benzin tak proti korozii mozeme tam vystriekat pol spreja WD40.....ono to ten motor spapa bez toho aby ste si nieco vsimli.Male dierky na nadrzi mozeme zacinovat postupom ktory tu uz bol na fore niekde uvedeny.
Recept to je zaruceny a funguje na 100%......vela uspechu a mozte ma zacat kamenovat

Elu
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2019

Re: SK - jak zrenovovat tank? CZ - oprava a vyčištění nádrže

Příspěvek od Elu »

Vyndal jsem dnes nadrz, na vytoku zespoda povolil prevlecnou matici se zahnurou vytokovou trubickou. Prekvapilo me, ze v te prevlecne matici nebylo zadne tesneni ani vuci nadrzi ani vuci matici. Je to tak spravne? Nebo to tesnilo jen silou vule a hnedym bahnem, ktere tam bylo?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: SK - jak zrenovovat tank? CZ - oprava a vyčištění nádrže

Příspěvek od Sam »

Ja bych tam ocekaval fibrove tesneni.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: SK - jak zrenovovat tank? CZ - oprava a vyčištění nádrže

Příspěvek od liba »

Je pravda že jsem na jedné nádrže taky nenašel žádné těsnění a u dvou ano

Odpovědět