Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Jirka »

Mám dotaz, k čemu ja ta nejužší hadička (taková ta hnědá), která je napojena na tu druhou tlustší hadičku od nádrže? Ona mi totiž nikam nevede...
Obrázek

Další věc je to, že někdy se mi stává, že cítím benzín uvnitř auta (za jízdy). Kontrolovat jsem hadice pod přední kapotou, tam bylo vše v pořádku. Až na ten flek, co mám na nádrži, ale ten tam je už dlouho a když čichám, z kama by to tak mohlo přicházet, nikam mě to nedovede (nejsu přece pes :) ). Díval jsem se aj pod auto pod nádrž a tam taky nic neucházelo. Nevíte, kde by mohl být problém?

změnil jsem název na jasnější....Y.
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no ta tenka hladicka je odvetrani nadrze
a mely by vest pod auto (k predni naprave)
pokud ti konci nekde v kufru, tak to neni dobre

a predpokladam ze ten smrad je vyraznejsi, kdyz to rychlejc posles do levotocivy zatacky :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Hadička patří tedy dolů pod auto.
S tím smradem je fakt, že jen někdy a dneska třeba když jsem to zacítil, když jsem vyjel do prudkého kopce a taky do zatáčky. To je tím, že ta hadička není pod autem? :oops:
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Tlacitko HLEDAT : Hadička od nádrže 1303

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Jirka píše:Hadička patří tedy dolů pod auto.
S tím smradem je fakt, že jen někdy a dneska třeba když jsem to zacítil, když jsem vyjel do prudkého kopce a taky do zatáčky. To je tím, že ta hadička není pod autem? :oops:
ten velkej smrad je tim, ze se trocha benzinu v zatacce dostane az do tyhle trubicky, tudiz ti klidne vytece do kufru
ten malej smrad je tim ze tudy jdou proste vypary z nadrze

kdyz ta hadicka pujde pod auto, bude to smrdet ven :)
predpoklad je ze ty velky hacice jsou poradne utesneny a neutika to tudy
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Velké hadice jsou utěsněné dobře, akorát že ta malá hadička je fakt malá :( a nějak není kam strčit (jako pod auto). Asi budu muset sehnat ještě jednu a tu na starou hadičku napojit.
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Jirko, přečti si na co tě odkazuje John, prosím.

Ta hadička má správně být takhle malá, je to jen odvětrání výparů z nalévacího hrdla nádrže...od napojení na něm má vést nahoru pod torpedo (ten díl před předním oknem)...podél jeho hrany vede souběžně s oknem na levou stranu a pak je vedena po levé hraně kufru (po trase je několik plechových "pacek", které jí přihnutím drží ve správné poloze) a pak mizí pod auto na levé přední straně.

Zrada může být v tom, že v pasáži před oknem je hadička napojená na kovovou trubičku a pak se opět mění v hadičku, takže celý tvůj problém může být způsobený netěsností tohoto spoje

Věc je ještě malinko komplikovaná různými provedeními - někteří brouci mají před oknem místo jednoduché trubičky palstoý válec, do něhož je na pravé straně navíc napojeno odvětrání z levého rohu palivové nádrže.

Na zápach benzínu v kabině může mít také vliv těsnost těch "velkých" hadic - nalévací hrdlo...i když jsou dobře těsné, tak stačí přelít nádrž a tím, že stojí hladina benzínu v hadici, tak ta se nasákne a pak dost dlouho vysychá a vypařuje benzín do kufru...pomůže jenom nechat 1/2 dne auto stát venku s otevřenou kapotou.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Přečetl jsem si výše uvedené odkaz od Johna...Bylo tam napsáno, že by ta hadička mohla být ucpaná. Chtěl jsem ji oddělat a profouknout, nešlo to. Jde to vůbec? Drží ji taková malá sponečka, ale ta mi nešla za nic povolit. Nevíte někdo, jak na to?
Raději se zeptat, než pak litovat...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

normálně uřízni tu měkkou hadičku tak 1cm vedle konce, její zbytek na trubičce pak nusí jít srazit dolů, nebo rozříznout napříč, sponu pak koupiíš běznou stahovací.
Ten kousek by neměl chybět při zpětné montáži....

Uživatelský avatar
Johnyjakub
Příspěvky: 27
Registrován: 28 dub 2011

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Johnyjakub »

Ahoj,

víte, kde se dá sehnat ta velká spojující hadice mezi hrdlem a benzínovou nadrží? Vyměnil jsem všechny hadičky, kromě této. Nepodařilo se mi ji v mototechnách sehnat.

JJ.
VW Beetle 1302 (1971).

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od lišák »

Co zkusit nějakou firmu prodávající díly na VW Brouk? Např. http://www.shop-vwbrouk.cz/? A nebo jinou. Když tady trochu pohledáš, tak asi najdeš nějaké odkazy.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Johnyjakub
Příspěvky: 27
Registrován: 28 dub 2011

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Johnyjakub »

Děkuji Lišáku,

Mám na mysli spíše trochu něco "dostupnějšího" než kousek gumy za 400 Kc;).

JJ.
VW Beetle 1302 (1971).

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Sam »

Dej tam zahradní zelenou hadici, hadici z vysavače a oblep to lepenkou. Nebo si kup hadici ve specialce na gumy, napr. Gumex. Nebo si kup original gumovou hadici z nejakeho starsiho vozu v dobrem stavu, nebo se zeptej prodejcu VW replik, jestli by ti neudelali slevu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od prak »

vyměň těsnící (gumové) pásky pod tlustou hadicí a máš pokoj
tlustá je nesmrtelná
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Samba »

kubo neco mam.. dam..

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Lugen »

Sam píše:Dej tam zahradní zelenou hadici, hadici z vysavače a oblep to lepenkou. Nebo si kup hadici ve specialce na gumy, napr. Gumex. Nebo si kup original gumovou hadici z nejakeho starsiho vozu v dobrem stavu, nebo se zeptej prodejcu VW replik, jestli by ti neudelali slevu.

a jéje Samelon vstával levou nohou [smilie=coffeetime.gif]


hadice tohodle průměru jsou stejně drahý, navíc musí bejt odolný benzínu, levnějc to nejde, ale jak řekl Prak, dej nový těsnění
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Zápach benzínu v kufru brouka (ex - aroma atd.)

Příspěvek od Šíša »

Není pravda že jsou stejně drahé. Zašel bych do nějaké speciálky na hadice/hydrauliku a budou mít, jen chtěj specifikaci na benzín :wink:

Např já jsem kupoval půl metru hadice na T2b, průměr již nevím ale rozhodně je podstatně větší než na brouka, dvouplášť s opletením uprostřed, specifikace na benzín, cenu již si nepamatuji ale určitě byla pod 200,- Kč

V mototechnách a pod jsem nikdy neuspěl.

Odpovědět