Podtlakova regulace predstihu

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

odstředivá táhne víceméně lineárně v závislosti na otáčkách, ta podtlaková k tomu přifukuje a skokově zvyšuje předstih jen při zatížení motoru. Takže to není jako že nejdřív ta a potom ta.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

chm chm chm
aha
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Toto kedysi napísal john:
john píše:Vakuum zacina pracovat pri 1025 - 1250 otackach,pri 1500 ot. dava 6-11 stupnov a prestane byt aktivny,pretoze vakuum v sani klesne tak,ze nema vplyv na membranu.Zvysok robi odstredivy regulator az do 30 stupnov.
Zaujímalo by ma, ako je to pri rozdeľovačoch bez odstredivej regulácie. Prípadne to porovnať.
Čo na to john..?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Pravdu povediac ani neviem, ci nieco take v modernom svete existuje.
Packard prisiel v r.1901 s manualne stavitelnym predstihom, Studebaker zaviedol vakuovu kontrolu v r.1930.Chrysler to vylepsil pridanim centrifugalnej kontroly.
Magneta nemaju moznost zmeny predstihu,preto su popularne len u stacionarnych motorov a niektorych zavodnych aplikaciach.

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

Vie mi niekto zmerat kolko meria kovova trubka od podtlaku na rozdelovaci ku karburatoru?
Myslite ze je rozdiel ked dam gumenu hadicu na prepoj alebo original kovova ktora sa nedeformuje pri podtlaku?
Totiz mam ten isty problem ze v nizkych otackach auto nechce ist.
Podtlak som neskusal skusim pozajtra, taktiez skusim opisat cislo rozdelovaca.
Predpokladam ze ked budem mat nastartovane, spravim podtlak v rozdelovaci tak by sa mi mal zmenit predstih?
Jedna sa o motor 1200 karburator 30 pict-3

Dik

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od udeeska »

Jestlize mas gumovou hadicku novou a k podtlaku urcenou,tak neni zadnej rozdil,nakonec ji novejsi
vozy pouzivaly jako napr.S 120.Podtlak zas neni tak velky,zeby deformoval hadicku,nakonec v
dobach nedavnych jsme na dilne zkouseli tesnost tim,ze jsme prisali pusou na konci hadicky a chvilku
podrzeli jazykem...
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

Mam tam gumovu 4ku na benzin.
Uz som prisiel konecne domov tak to idem cvaknut a vyskusat.
Vie mi to niekto odmerat?

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

Takze podtlak funguje.Ked som dal dole viecko, palec, sravil podtlak v hadici tak sa mi to tam pekne pohlo.
Rozdelovac mam nastaveny tak ze ked pali 1 valec tak palec ukazuje na rysku ktora je na rozdelovaci.
Kladivko nastavene na 0.4mm
Predzapal nastaveny na pravu bodku od stredu bloku stroboskopom.
Viete poradit co este skontrolovat?

Rozdelovac je 0231170034

dik za kazde info

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Pětišroub »

kovová trubička tam není samoúčelně, je na ní kondenzační smyčka která chrání membránu podtlaku před stékajícím benzínem. 034 rozdělovač je OK, ale vždy citelně pomohlo úplné rozebrání, vyčištění, kontrola přítlačné ložiskové kuličky a její dráhy (bývá vyběhaná drážka a destička kladívka se pak nepohybuje hladce). k úplnému rozebrání je potřeba plochý šroubovák a mikrobruska s kulatou hlavičkou. plus ryskou si označit polohu spodní desky a těla rozdělovače i když je určená i šroubky.

Po poctivé repasi byl vždy dobrý volnoběh a hladký náběh do otáček, citelně lepší než na 30 let neudržovaném rozdělovači.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Lugen »

bruska? na co? to jsem nikdy nepotřeboval... Btw mam za to že alespoň u novějších rozděovačů jde spodní deska vrátit jen jedním možným způsobem
Naposledy upravil(a) Lugen dne 23 čer 2010, celkem upraveno 1 x.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Pětišroub »

a jak vyndaváš spodní díl mechanismu předstihu s hřídelí, když je aretován prolisy v hliníkovém těle rozdělovače?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Lugen »

opatrně vypáčim šroubovákem za pomocí inspekčního okénka díry pro podtlak a pod, a jak uchytíš platíčko zpět když ty prolisy odbrousíš? :)
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

Ked som tahal vzduch tak som dost citil benzin takze nieco na tom bude.

to brusenie nechapem.Rozdelovac zajtra rozoberiem a vycistim.
Ked som rozoberal rozdelovac pre TYP 3 tak to islo krasne rozobrat bez brusenia.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Pětišroub »

to musíš asi opatrně silně páčit ne? :lol: Když ty prolisy zevnitř odbrousim, jednak ten mechanismus bez páčení a jinýho týrání hladce vyndám, druhak tam po sestavení zvenku ten zbývající materiál v prolisech zase naženu vhodně tvarovaným důlčíkem a nikdo nic nepozná. Dřív jsem to ani nearetoval, ale po sestavení do původní polohy jsem šrouby zalepil loctitem.

Dělal jsem takhle 4 rozdělovače (2x034 a 2x009) a pak jsem přešel na normální rozdělovače, který nemají aretaci plata řešenou takhle dementně a rozeberou se jen konvenčníma zbraněma.

Jak to mají rozdělovače pro Typ 3 (nízké hliníkové?) nevím, ale u 034 je to potřeba. Nebo páčit.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

Zajtra kuknem pripadne cvaknem.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Lugen »

jde to uplně v pohodě, místo síly je spíš potřeba si rozmyslet kde zlehka zatlačit a ono to vskočí jak nic, zpět se to taky nacvakne lehce a neni zas třeba nic brousit, lepit nebo dělat další záseky. Samozřejmě pokud ti to vyhovuje tvym způsobem dělej to tak dál. Už jsem nějak vyrost z toho "abych kohokoliv obracel na svoji víru" :wink:

Nicméně Sestovi bych také vřele doporučil vrátit tam půvosní trubičku.

BTW: 5š, když jsi taky takovej rozebíratel až do mrtě, řešils u toho rozdělovače nový kluzný ložiska na vačce?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19866
Registrován: 02 led 2003

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Pětišroub »

jo, já myslím že mě by se ti stejně obrátit nepodařilo :-)

Jeden rozdělovač to měl takovou vůli na hřídeli že jsem ho použil na ND, zbytek byl bez radiální vůle na hřídeli. Než bych řešil výrob/výměnu pouzder a jejich stružení, to bych radši použil jiný rozdělovač. Často bývají vypraskané pertinaxové vymezovací podložky axiální vůle tak jsem si alespoň udělal zásobu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Sesto »

5s - vsetko tak znasilnujes ako rozdelovace? :lol:
predpokladam ze si myslel toto
Obrázek
Obrázek
su to 3x vycnelky na ktore ma padnut plosinka pre kladivko a podtlakovu regulaciu nizsie je fotka.
Vsetky stauvy treba dat dole.Drzia to tie ktorymi su prisroubovane packy na viecko.
Tuto plosinku alebo ako to nazvat treba celu pootocit a cele sa to da vytiahnut a netreba nic brusit.
Ked to nahadzujete spat je to jebacka na niekolko minut a pevne nervy ale ide to.
Taktiez to bolo riesene na TYP3 rozdelovaci a predpokladam ze to tak je riesene aj na ostatnych.

A moj problem bol asi tutok
Obrázek
Rozdelovac nahodeny, nastaveny redzapal.Nevedel som nastavit karbes, komare do toho a tma neham to na zajtra a dam vediet ako to ide.
Zatial to striela do karburatora ako dive.

Uživatelský avatar
itchy22
Příspěvky: 37
Registrován: 26 úno 2009
Bydliště: Šamorín

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od itchy22 »

Ahojte,
tiez sa chystam precistit rozdelovac, len neviem, cim presne mazat ked budem davat vsetko spät.
viem, ze sa da kupit mazivo na rozdelovace napr. od fy BOSCH, ale to asi nezozeniem na obycajnej benzinke
Obrázek
Co ste pouzili vy? Co vsetko ste premazali?
Dakujem

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Podtlakova regulace predstihu

Příspěvek od Lugen »

itchy22 píše:Ahojte,
tiez sa chystam precistit rozdelovac, len neviem, cim presne mazat ked budem davat vsetko spät.
viem, ze sa da kupit mazivo na rozdelovace napr. od fy BOSCH, ale to asi nezozeniem na obycajnej benzinke
Obrázek
Co ste pouzili vy? Co vsetko ste premazali?
Dakujem
motorovej olej
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Odpovědět