Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od htd »

provedl jsem drobnou cistku tohoto topicu
otazky jsem zvyraznil a po otazce nasleduji navody jak problem vyresit
doufejme ze najdete odpoved na to co hledate

Herbie

-------------------------------------------


mam problem:-) se svymi brzdami...funguji dobre,ale vcera jsem najel 100km a dvakrat se mi pedal proslapl az na podlahu...a jeste neco, kdyz odvzdusnuji, tak zadni okruh jde dobre. Proste naslapu pedal, povolim ventil a pedal jde dolu, ale u predniho to nejde:-( Jen nepatrne. Predni prasatka jsem daval nove. Nemate nekdo nejaky napad co s tim :oops:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

predpoklad : vsechny brzdove valecky (prasatka) nové, neunikajici
1- kontrola zda neunika nekde kapalina(neubyva v nadrzce) trubky, hadice okoli pumpy
2- pokud kapalina nikde neunika, musi to byt jedine pumpou (hlavnim brzdovym valcem)

pro inspiraci moje zazitky s brzdama za poslednich 5 let
a) za boha se nedalo odvzdusnit, porad drobne bublinky a pedal mekej
prasatka nova, trubky a hadice v poradku - chyba v pumpe, nekde nabirala vzduch
b) mizela kapalina z nadrzky, ale trubky v poradku hadice v pioradku, prasatka v poradku, pod autem zadny kapky - fakt pripad pro Akta X
az nakonec se ukazalo ze to tece pumpou do te dvojite prepazky pred pedalama
Naposledy upravil(a) Herbie dne 24 bře 2004, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

este bych mozna provedl maly test
-zvednout cely auto do vzduchu na spalky, posadit nekoho za volant at porad slape na pedal a prubezne kontrolovat jak se to chova.
Tedy pokud se podari to proslapnuti, tak zjistit ktery kolo zabrzdilo a ktery ne, jestli teda vubec nejaky zabrzdi aspon trosku :-)

-zvednout jen cumak, shodit bubny, nekoho posadit za volant at slape, a proverit (pripadne za pomoci sikovek) jak moc dobre ty prasatka fungujou (tedy roztahujou se a vraci zpet)

Vašek
vzduchem chlazený Sysifos
Příspěvky: 507
Registrován: 01 pro 2003
Bydliště: Praha 4 - Chodov

Příspěvek od Vašek »

Já se sem nechci cpát, když neporadím, ale sám mám nové komplet brzd. zozvody (hadičky, trubičky) i prasátka. Pakny jsou sjeté tak z 30 - 40% a bubny ok - takže zůstaly původní. Když bylo hotovo a nemělo kde co být zjistili jsme, že musí přijít nový hl. brzdový válec...... Teď už budu mít vyměněný i ten, ale hrůza, taková posraná práce nadvakrát. Jednoho to naštve.

Uživatelský avatar
roman.sbroukem
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 252
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: Praha10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roman.sbroukem »

No jo! Já mám ten samej problém. Brzdí mi to dobře, ale někdy taky prošlápnu. Je to hodně závislí na rychlosti sešlapávání pedálu, když sešlapuju hodně pomalu tak sem až na podlaze, ale taky ne vždycky. Brzdovka neubejvá. Nevím kde je zakopanej pes. Když vás něco napadne tak prosím poraďte.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:? Nevím lidi, neporadím nic. Já mám pedál měkkej, musím odvzdušnit. :cry:
Zvadnutí pedálu se mi stalo jen jednou, zato na super místě. Poslední výrazná točka Červenohorskýho sedla směrem k Jeseníku. Je to pravotočivá zatáčka asi o 170° a hned za ní je na pravé straně autobusová zastávka. Šířka silnice asi 8-9 metrů. Chvilku před zatáčkou jsem předjížděl Toma (htd) a v nájezdu najednou pedál šek k podlaze a brzdy nic. Bylo to docela harakiri. Nebejt brouk tak děsně přetáčivej, tak jsem se proletěl do toho lesa a měli jste od mých keců pokoj. Takhle jsem to natvrdo projel, akorát, že se to samozřejmě utrhlo a skončil jsem v hodinách - ale na cestě. :wink:
Sem holt klikař. :wink:
(klidně přiznám, že tohle nebylo uměním)
Jo - a druhá klika byla, že mě Tom nesmetl. Protože to pro něj musel být taky zážitek, když vjel do zatáčky a najednou mě viděl stát na svý straně čelem proti sobě.
Ale asi měl v tý chvíli nahoře službu někdo, kdo má brouky rád (nebo mě :wink: nebo Toma a nebo ty dva kluky, který jsem vezl - a kteří po mě chtěli, abych to udělal ještě jednou).
Bob

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

jooo a mě tak pískaj strašně brzdy...a nikdo mi s tim nechce nic udělat..a taky se mi nebezpečně klepe okno u spolujezdce (zřejmě špatný těsnění)..takže když jedu v Praze po kostkách..to je rachot.. :?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

To Mišu - no muzes udelat jediny

rozebrat to, zjistit jestli ti do bubnu nehrne olej (zvlaste vzadu)
pripadne vycistit

zkontrolovat stav bubnu a paken
pripadne vymenit pakny a bubny nechat stocit


Ovsem jestli to brzdi dobre tak bych se na to vykaslal, nevrtal se v tom.
Jakmile se v tom zacne clovek vrtat, tak se dycky neco posere :-)

Uživatelský avatar
Mišu...
Xena-princezna bojovnice
Příspěvky: 1792
Registrován: 09 bře 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mišu... »

Jooo, brzdí to, dle možností, skvěle.. takže až někdo dorazí k "Mekáči" a budou mu strašidelně pískat brzdy, tak to jsem já.... :lol:

Já jsem ty brzdy měla už rozebraný a "seřízený"..pak to nějakou dobu nepískalo a pak to přišlo... :roll: ..tak to tedy nechám..protože už se vidim jak se hrabu v brzdách.. :shock:

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

No četl jsem že u některých aut se to pískání dělalo na objednávku, aby každý věděl že jedou. :lol:

Uživatelský avatar
FEVER
ex fever.pitch
Příspěvky: 461
Registrován: 07 črc 2004
Bydliště: Jince, jsem-li pozván neodmítnu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FEVER »

Jak rychle sem se stal majitelem svého brouka tak rychle bych o něj mohl přijít, brdy byly u toho když sem se narodil a snad pamatujou mýho tátu na písečku.
Jako pohádku vidím výměnu za kotouče... asi sem hodně naivní?
jinak pro teď to řeším polepenim, kamarád mi nastříha a zakoncuje měďený trubičky a seženu si prasátka, ale to nevim jak... nový-starý, cena, od koho.
Řeknete mi co si o tom myslíte? Do brzd bych měl asi investovat, že?


Díky za ohlasy... mirek :?

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

100% vse nove v ramci moznosti...investice se vyplati 8)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

fever.pitch píše:Jak rychle sem se stal majitelem svého brouka tak rychle bych o něj mohl přijít, brdy byly u toho když sem se narodil a snad pamatujou mýho tátu na písečku.
Jako pohádku vidím výměnu za kotouče... asi sem hodně naivní?
jinak pro teď to řeším polepenim, kamarád mi nastříha a zakoncuje měďený trubičky a seženu si prasátka, ale to nevim jak... nový-starý, cena, od koho.
Řeknete mi co si o tom myslíte? Do brzd bych měl asi investovat, že?


Díky za ohlasy... mirek :?
Když už půjdeš do výměny trubiček, budeš muset vymenit i hadičky (stejně bys je asi nepovolil) a samo nová prasátka (cca 400-500/ks) a hlavní brzdový válec (cca 1000 - 1500). Seženeš na notoricky známých místech např. v Kuří nebo VW brouk.cz...) Při objednávání/kupování pozor, rok výroby podle papírů nemusí souhlasit se skutečným rokem výroby auta, takže je nejlepší staré věci vyndat a porovnat s novými, a? nekoupíš nesmysl...

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Mam problem,
unika mi brzdovka a nevim odkud. Vali se to z kladiva (model 1303). Nemate nekdo napad, kde to proprousti??
Dikes.

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Michal píše:Mam problem,
unika mi brzdovka a nevim odkud. Vali se to z kladiva (model 1303). Nemate nekdo napad, kde to proprousti??
Dikes.
podle me brzdovy valec

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Z brzdového válce vede trubička do rozvaděče pro levé a pravé přední kolo a právě k pravému přednímu kolu vede trubka přes kladivo, tak někde tam bude asi chyba. Teče to přímo z kladiva, nebo to po něm jen stéká někde zhora?

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

czerte, valito z kladiva, horejsek je suchej, fsechny trubicky jsem zkontroloval.
Kde je brzdovej valec, je zespodu videt??

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Je na levé straně tunelu, těsně za kladivem.

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

tak jsem si ti myslel spravne. Brzdovej valec je taky suchej, tece to z kladiva, nejak to nedava smysl :cry:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

naopak, dava to smysl
pumpa je prisroubovana na pricce pred pedalama
ta pricka je dvojita
tudiz kdyz to tece, tak mezi ty dva plechy co tvori pricku a odtud do kladiva a odtud ven

oprava prosta - koupit novou pumpu a je po problemu
... a vůbec !

Odpovědět