Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od john »

Ak si pouzil nove / cinske - univerzalne / brzdice, tie maju dva odvzdusnovacie sruby....musis odvzdusnovat ten vrchny...taktiez pomaha odvzdusnit hlavny brzdovy valec...taktiez minimalna vola na zadnych paknach robi divy... :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od evinsen »

máš velkou vůli na paknách,ale ty seřídíš jenom pokud úplně povolíš ruční brzdu. Typuji že jsi ji přitáhl.taky nesmí být velká vůle na předním ložisku,jinak ti ten kotouč pístky brzdiče moc zatlačí. a odvzdušňovací šroub se povoluje samozřejmě vždy ten horní,kam stoupá vzduch,dva odfuky se dávají pro to aby nebyl rozdíl mezi levou a pravou stranou. mírné pružení pedálu a menší účinnost kotoučů časem zmizí

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od radecekvol »

Pakny sou celkem natěsto, škrtají když se točí kolem. ložisko je OK kotouče drží pevně, a brzdiče jsou origo ATE s jedním šroubkem.... vzduch tam není žádný. Pedál se našlape auto brzdí chvilku se to nechá tlak klesne a zas se musí pedál našlapat ... nechápu to... je možný že by to dělaly brzdové válce že by nebyly pro kotouče? (ale to by to aspoň brzdilo trošku né že to přestane uplně ne?) Dělají to úplně stejně jak starý tak nový. dal sem to do místní dílny a zkoušejí to týden rozpůlili i brzdiče a nic pořád to samý :( Už nevím co tam zkusit udělat

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od OB »

Podívej se na můj topic s 1302. Měl jsem něco podobného a byl vadný hlavní válec. Nevím jistě jestli jsi kupoval nový ale i nový je dobré před instalací do vozu rozebrat a zkontrolovat. Zvláště ty levné! Udělej to a uvidíš, že budeš brzdit jako Fitipaldi! :D
Co přijde dál???

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od radecekvol »

Jojo nový v Olomouci, cca za 700Kč. A co bych v něm měl prosím hledat špatně? ten Starý jsem rozdělaný měl komplet jsem ho vyčistil (měl jen trošku popraskanou gumičku co je mezi komorama) sesadil jsem ho a dělá úplně to samý co ten nový.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od venca101 »

Tak je jasný, že ti to někde přisává vzduch, teď jen přijít na to kde... Prohlídls stav všech brzdových trubiček a prasátek?? Mně jednou u T3 prorezla mikroskopická dirka do spojkový tlakový trubičky a dělalo to to samý. Měnil jsem pomocnej váleček, hlavní válec a nakonec to bylo tou trubičkou...

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od radecekvol »

Vzduch to právě nikde nesaje jak se to odvzdušní tak pak ani bublinka....

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od OB »

Jéžiši, žádnej vzduch to je v tomhle případě volovina. Jestli jsi tam vrátil popraskanou gumičku a nová dělá to samé, tak je to snad jasné, ne! Vyndej novou a rozeber ji. Až vyvrhneš vnitřnosti, tak zkontroluj zda pumpa uvnitř není vyrezlá. Dělá se to špatně ale když máš dobrou baterku tak to jde. Samozřejmě musíš pumpu vyčistit, nejlépe jarovou vodou a potom dokonale vysušit vzduchem. Pak zkontroluj gumičky. Při sesazovaní je dobré použít Ate vazelínu. Pokud ji nemáš tak lehce promáznout gumičky brzdovkou.
A ještě jsem zapoměl dodat, že u gumiček musíš kontrolovat nejen to zda nejsou popraskané ale také samozřejmě břit na gumičce. Jakmile je obroušený, nerovný tak ta gumička je zralá na výměnu.
Co přijde dál???

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od radecekvol »

Děkuju :) Jsem teď v Olomouci kvůli zkouškám tak asi zajdu do místního servisu a zeptám se jestli třeba tu vazelínu nemají.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od OB »

To uděláš velmi dobře, protože je nutná ke kvalitní kompletaci ale na jakékoliv práce na brzdách.
Co přijde dál???

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od evinsen »

nejde mi do hlavy proč půlili brzdiče...

radecekvol
Příspěvky: 169
Registrován: 06 říj 2012
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od radecekvol »

už nevěděli jak to ještě zkusit ... ale zkontrolovat pumpu je nenapadlo už vím ž tam příště auto dávat nebudu :)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od yahoďák »

K páteční kávě po dobrém obědě si dáme pár snímků, nad nimiž je možno pouvažovat : co se stane, budeme-li provozovat opotřebené bubny a budeme ignorovat maximální povolený vnitřní průměr bubnu?

Krom toho, že to špatně brzdí, máme dlouhý krok na pedálu a už to nejde seřídit (takže to nejspíš brzy někam/do někoho narveme) se může stát i tohle:
DSCN1495.JPG
DSCN1496.JPG
DSCN1497.JPG
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od Pětišroub »

to bych potřeboval na fridolína závadu na brzdách jsem ještě neměl :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od yahoďák »

..to je výzva...stačí s nožíkem pod auto zalehnout a budeš mít o zábavu postaráno :)
Obrázek

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od prak »

je to vedle pakny, s tím toho ještě najezdí :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od udeeska »

yahoďák píše:..to je výzva...stačí s nožíkem pod auto zalehnout a budeš mít o zábavu postaráno :)
No a uz jsi ty bubny vymenil Jirko? :lol:
Vwase nocni sichta...

Božka
Příspěvky: 24
Registrován: 09 zář 2012

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od Božka »

zdravím všechny a volám SOS,

NEBRZDÍ - na brouka 1964 jsem dal nové pakny, nové hadičky, trubičky,prasátka byla jak nová a novej dvouokruhovej brzdovej válec. Při odvzdušňování mám pocit, že je pedál pořád měkej, jako kdyby netlakoval. Po mnohokrát sešlápnutém pedálu jakž takž brzdí zadek, ale předek skoro ne. Tyčku od pedálu mám nastavenou na správnej rozměr a nevím. když povolím odvzdušňovák, tak kapalina teče, ale nemá nějakej výraznej tlak a pedál jde pořád až na doraz. prostudoval jsem fóra a udělal co měl - všechno vyměnil, může být, že nový válec prostě netlakuje, už se s tím někdo setkal? dík za jakoukoli radu. Božka

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od lišák »

Božka píše:Tyčku od pedálu mám nastavenou na správnej rozměr a nevím.
Nejde jen o délku tyčky, ale aby byla správná vůle. A překontroluj, zda se pístek ve válci vrací úplně zpět. To že je nový ještě neznamená, že nemůže být špatný.
Každý celek se skládá z detailů.

Božka
Příspěvky: 24
Registrován: 09 zář 2012

Re: Brzdy - obecna rozprava (konstrukce, serizeni)

Příspěvek od Božka »

Jasně, toho jsem se bál, že budu vyndávat válec a koukat do něj, vzpomněl jsem si na Evžena, když jsi dělal brzdy. No jo, tak to zítra zase rozdělám.

Odpovědět