Výmena trubky na benzín

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Výmena trubky na benzín

Příspěvek od SO 545 »

Dnes som sa rozhodol to konečne vymeniť potom čo som bol odhovorený to opravovať...

Trubka pochádza zo Š 120.Spojková,je dostatočne dlhá priemer 6,2mm


Obrázek

Najprv pôvodnú trubku roztrihneme v otvore pedálov

Obrázek

Potom v otvore na radiacu páku... v zadu pri prevodovke som ju mal ulomenú... to odpadá.

Obrázek

Cez otvor na pedály ju zohneme do U a nasadíme reťaz (aspoň v mojom prípade)

Obrázek

Krásne ju vytiahnete pomocou "pulera"

Obrázek

Dôkaz

Obrázek

Rukou vytiahnete druhú časť cez zadné okienko

Toto bola brnkačka cca 15minút teraz to pravé orechové...


Obrázek

Cez zadnú dierku na benzínovú trubku vsuniete dnu novú trubku až po otvor na radiacu páku "aby ste videli začiatok trubky" .

Cez predné inšpekčné okienko vsuniete zvárací drôt 3mm ktorý najprv presuniete cez objimku ktorá je pod vodiacou trubkou spojkového lanka a slúži na uchytenie benz.trubky...

Potom už len drôt nasuniete do novej trubky a použijete ho ako vodítko aby trubka prešla cez objímku...

Obrázek

Na roztiahnutie objímky som použil oceľový pásik zo zväzku prednej nápravy "ale pozor roztiahnuť objímku len ľahko aby tam nebola zbytočne
vôľa"

Obrázek

Už vytiahnutá trubka. Vytiahnite ju na doraz a vytvarujta tak aby sa zmestila do svojho otvoru a NEZAVADZALA OVLADANIU SPOJKY.

Obrázek

Vytvarujte ju asi takto. Je to podľa pôvodnéj trubky

Obrázek

Takto to vyzerá vo vnutry

Obrázek

Z vonku

Obrázek

Zo zadu čo zvýšilo

Obrázek

Ešte uchytenie v strede cez plastovú sťahovaciu pásku a tak isto aj v zadu o vodiacu trubku otvárania zadných prieduchov ...


Čas cca 4h na odstrojenom podvozku jeden človek.

Na kompletnom aute to bude určite dlhšia zábava ale tam to musia robiť dvaja
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

SO : velmi zaujimava metoda.Prave vcera som vyberal benzinovu trubku z podvozku,ktory prave pripravujem na projekt Country buggy.Trubku som odstranill rovnakym sposobom,ale vytiahol ju smerom dozadu,bez lamania a strihania.Na jej miesto pridu dve trubky s vnutornym priemerom 9.0 mm ,aby v pripade vstrekovania bola trubka dostatocne velka a zaroven bol umozneny navratny tok do nadrze.
Inac pekne zdokumentovane,pokracuj dalej.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

pekny, pravdepodobne me takovahle akce ceka taky, tak sem rad ze se s tim nemusim lopotit, a udelam to uplne stejne :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Vďaka hoši

To john : v tomto prípade to dozadu nešlo...
Keď budem stavať druhé auto tam sa dostane k slovu aj
spätná vetva aspoň dúfam.

Mohol by si potom dohodiť foto ako to v takom prípade riešiš ?
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

SO : Foto samozrejme dodam.Taktiez budem riesit uvolnenu trubku spojkoveho lanka,alebo nie,ked sa rozhodnem dat tam hydraulicky ovladanu.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

john píše:SO : Foto samozrejme dodam.Taktiez budem riesit uvolnenu trubku spojkoveho lanka,alebo nie,ked sa rozhodnem dat tam hydraulicky ovladanu.
Od určítého typu pritlačného taniera je to nutné nie ? Sem s tým :)
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

hmm, muze mi nekdo prosim vysvetlit, proc se tam nenatahne benzinova hadicka misto techto trubicek?

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

htd píše:hmm, muze mi nekdo prosim vysvetlit, proc se tam nenatahne benzinova hadicka misto techto trubicek?
V mojom prípade preto lebo by som si neužil tu srandu... a chcem to mať originál.
Benzínová hadička je dosť nebezpečná vec a vnútry kanála ju nemám pod vizuálnou kontrolou. 30rokov nevydrží :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

SO : pravda s tou srandou,ale ludia pouzivaju Golfacku plastikovu hadicku a ta je udajne tiez na veky.Ja tam radsej vsukam medenu.

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Příspěvek od Hrošík »

Poradíte prosím, jak se tohle řeší na superkách, kde chybí to přední inspekční okýnko? Od přední nápravy nejde do tunelu nahlédnout. Aspoň teda mám pocit, že to nejde. Jako správný masochista bych si chtěl tuhle legraci užít na nastrojené superce - po té, co mi půlka nádrže nenávratně zmizela kdesi v tunelu :cry:
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

inspekční okénko je jakoby nad kladivem, ale na nastrojenym to bude asi problém.
Dej pak vědět, jak jsi dopad

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Příspěvek od Hrošík »

Benzínová trubka na 1303 nakonec po dlouhém uvažování vyměněna způsobem, který se vymyká originál stavu, ale doporučují ho v literatuře. Vedl jsem trubičku vpravo podél tunelu (na opačné straně tunelu, než vede brzdová trubička). Navrtal jsem jedinou dírku, ošetřil proti korozi a osadil jsem do ní kvalitní gumovou průchodku. Trubku jsem koupil od ATE (sériově se montuje např. do BMW a má speciální antikorozní ochranu) a pokládám to za celkem čistý způsob, i když ne origo. Pod zadní sedačkou byla nad brzdovou trubičkou už připravená originál díra, tu jsem použil a benzínová trubka tak přirozeně vede přesně k místu, kde vylézá originál trubka z nosníku držícího motor s převodovkou.

Tunelem trubičku povedu, až budu auto někdy v budoucnu znovu celé rozebírat.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Měl by někdo z vás tip, kde sehnat palivovou trubičku na moderní broučiska ?
průměr: 6mm
materiál: měď
stačila by i kratší délka, cca 1 metr
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jestli se dobře pamatuju, tak moderní broučiska mají vnitřní průměr cca 4.5-5mm, s Herbiem jsme nakoupili polotvrdou měď v Brně, vnitřní průměr 6mm, nic bližšího jsem v té době nesehnal.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

jde mi o vnější průměr 6mm. Tu co máte z brna má vnější 8mm, což se hodí na preclíka a starší...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jestli to potřebuješ k tomu, čemu myslím, tak by sis v těch malých délkách mohl vystačit s: http://www.alms-brno.cz/med/medene-trubky-o.html
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomiHrablo »

zkus to někde kde montujou LPG....já od nich mám právě 6, síla stěny 1mm...akorát budeš muset odstranit z tý trubičky bužírku, jde dolů v pohodě
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Odpovědět