Jak na rez po zime

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Tom_ »

Tak tu Pragochemu nepoužiju,některé místa prostě nejde 100% obrousit do čistého.Jinak tady je odkaz na ten tectyl http://www.autokama-valvoline.cz/produc ... fe-5l-258/" onclick="window.open(this.href);return false; . Takže radši použít místo té Pragochemy ten penetrátor?

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od lope »

Na rez penetrátor. Já končím syntetikou, ale v zimě nejezdím. Ten vosk-asfalt bych dal jenom na blatníky, kde odletuje písek.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Herbie »

Přidávám kladnou referenci a dobré zkušenosti s Penetrátorem Rust Oleum

vždy zafungoval perfektně jak na rez tak nerezave povrchy
často ho používám místo základovky
... a vůbec !

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Mirek »

Petr z nás nebude mít radost, ale taky mám s tímhle penetrátorem dobrou zkušenost. Před pár lety jsem s tím natře spodek Š1202 a zatím zdá se funguje. Teď před zimou jsem s tím napajcoval korbu na pracovním pick-upu (Mazda B2500) a zatím se to tváří taky dobře, byť tady je na soudy brzo.

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Tom_ »

No právě,že některá místa jsou čistá a na některých je tošku rzi na materiálu.No čekám jestli jsem napíše Petr, každopádně kdyby ne,tak nejspíš pužiju na jak na ty čistý i orezlý místa ten penetrátor a budu doufat,že to nějaké ty roky vydrží,přeci jen by se mi nechtělo sundávat spodek dolů a zas to absolovovat znova :) :twisted: Jinak ten valvoline dám všude na podlahu,jelikož ho mám dost a myslím že ke škodě určitě nebude.

Mirek
Příspěvky: 226
Registrován: 20 čer 2008
Bydliště: stř. Čechy, Kokořín

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Mirek »

No, do diskuze o natírání rezatýho materiálu bych Petra netahal...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od lišák »

Mirek píše:No, do diskuze o natírání rezatýho materiálu bych Petra netahal...
Jestli to tady zahlédl tak mu určitě naskočila kopřivka :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Petr914 »

...já k tomu můžu říct jen tolik...že sem byl na týhle metě někdy před 15-18cti lety...a už sem na tyhle materiály zapomněl...takže se v tom trochu ztrácim...

...s odrezovačem sem měl dycky jen ty nejhorší zkušenosti...což ale neznamená...že se odrezovače za těch 15 let nemohly vyvinout do něčeho...co může dneska dobře fungovat...

...no a na ten penetrátor všichni pějou pochvalný ódy...tak to asi musí fungovat...

...těch 15 let o kterejch píšu dělám pouze s pískováním...svářením...cínováním...barvama a chemií na akrylový bázi...k syntetice se vracet už nikdy nebudu...ale rád si tydle příběhy přečtu...

...to co používam já je pracný,drahý a neprůstřelný...ale zároveň chápu...že to další chtěj mít levný a proti tomu nemam žádný námitky...

...když sem přecházel od levnejch syntetik...asfaltů...odrezovačů...k akrylům a moderní autokarosářský chemii...byl "nástřel" v kvalitě a nezáludnosti materiálů při dodržení postupů tak obrovskej...že se mi to ani nechtělo věřit a nikdy bych se už do lakýrnicko/chemickýho středověku nevracel...

...mě by k tomuhle tematu zajímalo jen tolik...jak ty opravy v reálu skutečně vypadaj...jestli je navazování těhle nestejnorodejch barev a chemie záludný nebo neni(různý typy ředidel)a jakou maj tydle postupy životnost...ale žádný bajky...prostě vopravdu praxí prověřený informace...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Tom_ »

No já si rád nechám poradit a jsem ochotný si připlatit za kvalitu.Zkušenosti s pískováním mám takové,že pistol,kterou mám je nedostačující a kupovat profi pískovačku,by pro mě nebylo rentabilní.Kdyby byla možnost půjčení,tak neváhám. Mám kompresor takový ten hobby, tlak 9 barů a zásobník buď těch 30 nebo 50l (ale teď si nejsem jistý).Odrezovač ůplně nezatracuji,přeci jen mi hodněkrát dosti pomohl,ale zas nemám o něj přehnané mínění ale do míst,kde se nedostanu jak flexou nebo draťákem na vrtačce,tak mi to přijde jako nejlépe dostupné řešení.Zkušenosti s penetrátorem nemám,tudíž k tomu se vyjadřovat nebudu.Jak silný kompresor máš a jakou pískovačku k tomu?Popříkladě by se hodily nějaké názvy a návody na použití Tebou používané chemie.

to je ta pistol,ale je fakt,že písek,který jsem použil (byl po ruce) nebyl vhodný (takový ten tmavý šedý co se používá na podklad pod dlažbu)
Obrázek

Děkuji

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Herbie »

Pistoli co je na obrazku mám též, u mě funguje bezvadně, jen tu bronzovou trysku uvnitř už mám z půlky obroušenou a chtělo by to novou.
A jestli máš kompresor s nádrží jen 50l tak je fakt malej :)

Písek používám obyčejný křemičitý, kupuji ve stavebninách (použítí do zámkovky)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 63
Registrován: 14 úno 2013
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Tom_ »

Takže problém bude v písku a i v kompresoru,ale nejde mi o to dlouze tryskat,stačí po kratkých intervalech,na což by měl být dostačujicí.Jen se mi stává,že to špatně nasává ten písek a že se šprajcuje v té hadičce,tak bude třeba zkusit ten křemičitý

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Petr914 »

You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od hydraulik »

Moje zkušenost.... "klasické" odrezovače nepoužívat.... zkušenosti asi jako psal kdysi Petr.. / na dvě věci... /

Já používám tento..

Obrázek

Stojí sice cca 1200 Kč/litr.. ale funguje 100%

Napadený povrch stačí obrousit drátěným kotoučem na flexu / stopku.. odstranit straré laky,kity,nátěry.. prostě se dostat na plech... odmastit.. a natřít. Do 24h proběhne chemická reakce... a ošetřená plocha se natře,nastříká základovkou... a je hotovo...

Poprvé jsem používal cca 6 let zpátky... a do dnešních dnu.. jako zamlada :lol:

/Na foto to není liška.. ani Lišák.. ale tak nějak usednutý prach.. #-o ... a navíc několika pikselové foto s mobilu /
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od lišák »

hydraulik píše:/Na foto to není liška.. ani Lišák.. ale tak nějak usednutý prach..
No proto! Už jsem se nadechoval :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
Gynekolog
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 250
Registrován: 14 dub 2012
Bydliště: Lužnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od Gynekolog »

Tom_ : Jak si se nakonec rozhodl?

klic
Příspěvky: 94
Registrován: 03 črc 2008
Bydliště: Praha 6

Re: Jak na rez po zime

Příspěvek od klic »

Vyzkoušel jsem tuhle "novinku"
http://www.rostdelete.de/anwendungsbeispiele/" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to kys. citronová plus dřevěné piliny a nějaká zahušťovadla. Povrch je potřeba co nejvíc zbavit rzi, pak to funguje rychleji, jinak je potřeba to víckrát opakovat. Pískování je možná lepší varianta, ale ne vždy a všude to jde. Možná by to mohli míchat trochu silnější, ale protože je možné to oplachovat do kanalizace, museli kvůli ekologii zvolit asi slabší variantu.

Odrezovače, co vytvářejí takový ten modrofialový povrh s konvertovanou rzí, jsou na nic.

klic

Odpovědět