Nestartuje, pomooc ..... problémy startování

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Nestartuje, pomooc ..... problémy startování

Příspěvek od Jirka »

Mám problém.Nestartuje mi brouček :cry: .Ještě minulý týden byl O.K., včera jsem chtěl vyjet z garáže a nic. Tak jsem vzal Manuál pro idioty od Muira a začal hledat a číst. Baterka je v pořádku, světla svítí, kontrolky taky,rádio hraje...Přešel jsem tedy ke kontrole elektromagnetu (solenoidu). Když jsem spojil šroubovákem ty dva kontakty (od startéru a od baterky), tak mi to jen zajiskřilo, ale motor ani nezavrčel (což by podle manuálu aspoň měl. Jestliže to nezavrčelo, tak by to měl být prý problém ve startéru, je to pravda?Jenže z toho, co tam píše o nějakých drátech od startéru vůbec nejsem moudrý, moje angličtina asi není na dost dobré úrovni. Prosím, pošlete mi své názory a rady...budu vám tisíckrát vděčný

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Jirka,precitaj si o problemoch starterov,je tam presny popis na diagnostiku chyby.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak právě jsem tu na Flatu našel ten tvůj výtvor (mimochodem vynikající), který se týká problémů se startérem. Pečlivě ho prostuduju a to by v tom byl čert, abych na to nepřišel. Ten tvůj výtvor je aspoň ve Slovenštině, tak to nemusím překládat :) .

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

fajn. Dej vědět, ajk to dopadlo.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Takže po testování jsem zjistil následující:
Po spojení kontaktu od baterky a kontaktu spínací skříňky to zajiskřilo a cvakalo - takže elektromagnet by měl být v pořádku.
Po spojení kontktu od baterky a kontaktu od startéru to jen jiskřilo, ale nic jiného se nedělo.
Takže mi asi nezbývá nic jiného, než ho vyndat a rozebrat a prohlídnout, ne?(vůbec se mi ale do toho nechce.)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Je to vcelku jednoduche a rychle.Mozem vsak skoro s istotou povedat,ze uhliky a komutator su v cudu.Este urob jeden test.Zalez pod auto,zarad neutral,zaisti kolesa a nech Ti niekto skusa startovat.Zober si palicku a tukni par krat na telo startera.Ak zacne tocit su to definitivne uhliky.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Tak tak,svatá pravda.
Možná ještě kombinace mrtvejch uhlíků a starter plnej bordelu.
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Johnovi: Říkáš, že je to jednoduché, jo? Snad to tak bude, protože si fakt nedokážu představit, jak zespod auta vyndám ten startér (moc málo místa :) ).Ale když to říkáte, tak to asi půjde. Nastuduju Muira a vrhnu se na to, ale asi bohužel až příští pátek. S tím poklepáním na startér to ještě odzkouším. Moc díky za pomoc.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

1. / odpojis bateriu
2. / po autom stiahnes zo solenoidu kabel A a odpojis hruby kabel od baterie z kontaktu B.Povolis maticu na prirube startera / je to lava spodna /.
3. / v motorovom priestore / na pravej strane medzi saharou a motorovou prieckou odsrubujes maticu / kluc c.17 /
4. / zalezies pod auto a vytiahnes starter .Asi s nim budes musiet trochu natacat,aby si ho dostal von.
Zvysok ako v navode.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak to je fakt rychlé a snadné :D . Ozvu se , kdyby se vyskytl problém.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Mám ještě jen takový informativní dotaz. Ten šroub, který je mezi saharou, je to ten, co mám zakroužkovaný žlutě na fotce?:
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

To je on.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Jirko, drzim palce. Presne toto jsem resil tuto sobotu. :)
Je to trivka kdyz mas garaz, venku v zime a marastu je to docela opruz, tak padlo mnoho sprostych slov.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Garáž naštěstí mám...opravdu naštěstí, protože dělat to venku, tak by mě z toho asi [smilie=fun_84.gif] . Pustím se do toho ale taky až o víkendu. Snad to nějak zvládnu.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak startér už je venku a právě ho rozdělávám. Postupuje přesně podle Johnova plánu, ale vyskytl se mi menší problém. Poté, co jsem vyšrouboval ty dva dlouhé šrouby tak nemůžu za nic oddělat tu pravou část (co mám na fotce ve velkém žlutém kroužku). Je možné, že tam je ještě něco, co bych měl odšroubovat. Hledal jsem, ale už tam nic není. Jedině, že by to tam bylo nějak na pevno...ale to asi ne, co?


Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

uvolnils hridel ?

v te zadni casti je takove vicko na dvou sroubkach, a na hrideli je tusim segrovka
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

To víčko už jsem sundal aj s takovými malinkýma šroubkama, to jsem udělal skoro jako první věc.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Heuréka :D Už to je. Najednou se to rozpadlo samo od sebe...a to fakt :D . Sorry, že otravuju s takovýma blbostma.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Změna...zase problém. On je ten startér nějaký divný :?

Tak zaprvé mi nejde oddělit přední držák startéru od rotoru. Jako kdyby tam něco vadilo...

A nejde mi pořád oddělit ten zbytek od sebe..pořád to je v celku. To jak se to rozpadlo jsem měl na mysli tu celou zadní část...Pořád se nemůžu dostat k uhlíkům.. Do pr...jak to mám oddělat :evil:

Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

1) to oddeleni predni casti - tam je takova vidlice a abys ji uvolnil, tak musis rozebrat i magnet nahore, a pak jeste uvolnit ten cep co je v te predni casti

2) ty uhliky ted z hlavy nevim
... a vůbec !

Odpovědět