Nestartuje, pomooc ..... problémy startování

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Vy teda umíte člověka vyhecovat :lol: Vy jste se na mně všichni domluvili? Ne, dík že do mně tak hučíte. Kde bych ty uhlíky mohl sehnat? Prošel jsem už tak 4 obchody s autodílama, ale buď je neměli, nebo měli nějaké na novější auta. Můj brouček je r.v.1977...Jsou nějaké rozdíli mezi uhlíkama?Nebo mám chtít nějaké obyčejné...základní. Jo a myslím, že v nějakém krámu s elektrem je asi neseženu. Jednou jsem to zkusil a paní se na mě nechápavě podívala :? .Třeba ty Johne, kdes je sehnal? A v jedněch autodílech se mě ptal, jaký mám typ startéru...a to jsem fakt nevěděl, co mu mám na to říct.
Jo a k tomu Jaggerovi...ten bude řvát v autě z rádia, až bude startér spravený a já někam pofrčím :lol: .

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

step1: bafnes uhliky
step2: prijdes na kram a reknes ze chces TYHLE. :)
step3: spokojene i s novymi uhliky kracis k domovu
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

To by u nás musel být taky nějaký příhodný krám...U nás se totiž uhlíky v krámu neprodávají...jiný kraj...
Už se mi je podařilo skoro sehnat, zítra bych je měl mít.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Jirka,ako to dopadlo s tym starterom?

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

No zatím je to ještě ve fázi vývoje...uhlíky už mám, ale musel jsem na chvíli vrátit půjčenou letovačku, takže čekám, až si ju budu moct půjčit zpět. Určitě dám vědět, jak to půjde.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak včera jsem už naletoval ty dva uhlíky na ten nosič. To šlo docela dobře, ale mám problém s naletováním na to vynutí...máte někdo nějaký návrh?Prostě to tam ne a ne držet...nevím, jestli nebylo lepší nechat tam uhlíky aj s tím měděným drátkem a prostě vyměnit jen ty uhlíky...ale teď už je na to stejnak pozdě.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Jirko, pozor na to, proletování spojů musí být dokonalé, aby se ti to brzy neuklepalo a aby byla vodivost spoje dobrá! Jestli si nejsi jistý, odnes to někomu, kdo má s letováním zkušenosti!
Naposledy upravil(a) Pětišroub dne 11 led 2006, celkem upraveno 1 x.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dobre ocisti koniec vinutia, / pilnikom /,dobre to nahrej a az sa cin roztopi,mala by tam byt dierka na kablik od uhlika.Precisti tu dierku tak,aby kablik volne presiel az do bodu,kde konci predletovany usek kablika.Potom to zacinuj a snaz sa s tym nehybat,pokial cin nestrati lesklu farbu a " zvadne ".Ta armatura vinutia je medena a malo by sa na to cinovat krasne.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Ahoj holky a kluci,
mel bych dotaz ohledne pouzdra drzici pastorek starteru v prevodovce. Jak je vubec resen ? Da se nejak vymenit nebo alespon zjistit jestli neni vykloktany ci jinak poskozenu ?
A maji ho vsechny startery stejny, nebo se v prubehu let menily ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pic kuku, hřídel pastorku je nesena na straně převodovky bronzovým pouzdrem, které je nalisováno do příruby převodovky. Jsou dva typy, vnější průměr je vždy stejný. Vnitřní průměr byl větší u 6V startérů, následně s přechodem na 12V větší věnec setrvačníku a tím pádem menší pastorek se vnitřní průměr zmenšil.

Pouzdro je výměnné a můžeš si ho buď vytočit na soustruhu neb zakoupiti u některého z prodejců ND na brouky. Vykloktanost někdy způsobuje příčení hřídele pastorku takže se startér odmítá vrtět.

Nebo sis měl koupit ten samonosnej startér z Fe, kde není hřídel pastorku nesena v převodovce, ale to by bylo mlácení prázdné slámy. :roll:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

dekuji za zhodnoceni situace.
Mam v tom pripade jeste jeden dotaz... jak je to s tim pouzdrem, da se demontovat a nasledne zkontrolovat ze strany starteru. Nebo je nutne vyndat motor ?

Jen dodam, ze je to presne ten duvod, co si 5s mysli. Starter se obcas zasekne a nechce se vrtet. Jen vyjizdi pastorek. Stane se ale vzdy kdyz je venku silny mraz. Po nastartovani se starter uraci a zas cely den funguje, dokud nenastane noc a neraci si zase zamrznout.....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lišák »

Svoji zkušenost jsem už jednou psal do jiného příspěvku. Pokud ho budeš chtít měnit, tak se s ním moc nepárej.
Po vlastní zkušenosti, jak to staré dostat ven, je nejjednodušší, když ho zaklepneš nějakou kulatinkou až na dno otvoru a potom ho rozštípneš třeba nějakým ostřejším šroubovákem. Stačí pár úderů na hranu. Samozřejmě pak zbytky musíš vydloubnout ven. Pokud máš 6V startér se silnějším hřídelem je možno použít pouzdro startéru ze Škody 105-120. Je sice trochu delší než originál, ale to ničemu nevadí.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Mám problém...pořád ten samý. Nejdou mi naletovat ty dva uhlíky na to vynutí. Vzal jsem startér, a šel jsem zkusit štěstí do servisu v našem městě. No a bylo mi řečeno, že jsem udělal chybu s tím, že jsem oddělal uhlíky aj s těma ocáskama a že to prostě přiletovat nepůjde, že to vynutí nejde nahřát a že je prý z hliníku..a že je třeba koupit nové vynutí (které prý stojí tak 1300,- :evil: ) Toš co s tím? Já na to nemám dost silnou letovačku, abych to nahřál...mám to zkusit zanést někomu jinému?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Pokial je to z hliniku,nie je sanca to naletovat.Nikdy som o tom vsak nepocul a nevidel.V tom pripade navrtaj dierku do hlinika , naletuj ocko na drat uhlika a spoj ti srubou a matkou.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

A myslíš, že to bude fungovat? Je fakt, že už by se na tom asi nedalo nic zkazit, že? Buď bych hned koupil nové vynutí, anebo to zkusím a když to nepůjde, koupil bych nové. Jestli tě dobře chápu, mám naletovat očko z čeho...z drátu?Pak dát do té dírky šroubek, přichytit pod něj to očko a z druhé strany zašroubovat?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ak chces vymenit vinutie,to uz vymen cely starter.Yahodak bude urcite nieco mat.Myslim,ze aj Herbie ich ma dost.Ak chces pouzit to,co som pisal,to ocko naletujes na koniec dratku uhlika.Ocko je bezna zalezitost,kazdy elektrikar Ti ho da.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Tak ma napadlo,ze predtym bol ten uhlik naletovany,ci nie?To znamena,ze to nemoze byt z hliniku.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Tak jsem vcera taky resil problemy zlobiveho starteru. Jednalo se o stoceni, vymenu lozisek a vymenu spinace starteru. Prace bratru za 570 kacek + material. Samo ze se zarukou. Za ty penize bych ho sotva rozmontoval :P
Vse bylo hotovo do druheho dne. Su happy :P
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

No, to mě přesně taky napadlo...jak to tam mohlo být naletované. A fakt to tam naletované bylo. Já pro ten startér dneska jdu, tak se na něho podívám. Já nevím, ale co si pamatuju, tak to moc jako hliník nevypadalo a myslíš, že by to vůbec z hliníku mohlo být? Pokud to dneska stihnu, zkusil bych štěstí v tom servisu na startéry, co mi poradil Michal z Broukservisu ve Zlíně. Ale to vynutí kupovat nebudu, to už bude lepší fakt nový startér.

Uživatelský avatar
Marek
adoptivní táta kalifornie
Příspěvky: 138
Registrován: 25 bře 2004
Bydliště: Pchery

Příspěvek od Marek »

Sameleon píše:Tak jsem vcera taky resil problemy zlobiveho starteru. Jednalo se o stoceni, vymenu lozisek a vymenu spinace starteru. Prace bratru za 570 kacek + material. Samo ze se zarukou. Za ty penize bych ho sotva rozmontoval :P
Vse bylo hotovo do druheho dne. Su happy :P
... Kde?

Odpovědět