Nestartuje, pomooc ..... problémy startování

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

k tomu letování: to se fakt musí? z těch fotek to není vidět, ale třeba u el. nářadí stačí vyměnit grafitové špalíky, jen kus za kus, bez letování. Tady asi ne, co :oops:
nasávač

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Najprv ocisti spoj / zakruzkovany / od plastiku a ineho svinstva a dobre nahriatu letovacku prilozis na spoj a drzis ju tam dovtedy,az sa cin roztopi a uhlik jednoducho vytiahnes.Ostatne uhliky to same,je vsak lepsie srubovakom nadzdvihnut pritlacnu pruzinu tak,ze mozes uhlik vytiahnut z voditka.Potom odletujes.Po odletovani je vhodne precistit dierky,v ktorych sedi kablik od uhlika tak,aby koniec kabla noveho uhlika presiel dierkou bez nasilia.Na spiatocne priletovanie pouzi normalny dratkovy cin,ktory obsahuje "flux" ,inac by si musel pouzit kyselinu a spalkovy cin /nevhodne,no mozne /.Ak si nikdy neletoval,daj pozor na to,ze ked je cin este tekuty,nesmies s kablikom hybat,pokial cinova kaluz neztuhne,inac bude spatny spoj a dalsie problemy.Taktiez si poznamenaj,z ktorej strany su jednotlive uhliky naletovane na nosic.Ak prehodis strany,bude problem s dlzkou kablika a pri skladani.
Ak mas pajku dost silnu,mozes ju pouzit tiez,doba nahrievania bude vsak dlha ,co nie je moc dobre.
Inac sa toho neboj a ak mas dotaz,hned napis.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Mám menší problém. Chtěl jsem odletovat ty uhlíky, ale...vypadá to, jako kdyby tam byly přiletované něčím jiným, než cínem, protože mi letovačka vůbec nechce ten materiál, kterým jsou uhlíky přiletované, roztavit. Letovačka funguje, normální cín roztaví, ale ty to, čím jsou naletované uhlíky ne. Je možné, aby to bylo přidělané něčím jiným?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Jirka píše:Mám menší problém. Chtěl jsem odletovat ty uhlíky, ale...vypadá to, jako kdyby tam byly přiletované něčím jiným, než cínem, protože mi letovačka vůbec nechce ten materiál, kterým jsou uhlíky přiletované, roztavit. Letovačka funguje, normální cín roztaví, ale ty to, čím jsou naletované uhlíky ne. Je možné, aby to bylo přidělané něčím jiným?
- Mas velky kus cinu, mas velkou letovaci plochu. Pajkou musis zahrat cely uhlik na patricnou teplotu... pokud mas obyc trafopajku, je docela mozny, ze ti ty uhliky odebiraji tolik tepla, ze to nestaci na prohrati a roztaveni cinu.
Na tyhle ucely mam doma jednu starou bakelitku, ktera utavi vsechno :)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak to je fajn :?
A mám jako tu letovačku přiložit na ten měděný kus drátů nebo na místo, kde je to naletované. Já jsem to teda držel na tom místě, kde je to naletované. Asi budu muset sehnat nějakou letovačku, co má víc šťávy, ať to taví jak o závod...Ještě to odzkouším a uvidíme.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Jirka píše:Tak to je fajn :?
A mám jako tu letovačku přiložit na ten měděný kus drátů nebo na místo, kde je to naletované. Já jsem to teda držel na tom místě, kde je to naletované. Asi budu muset sehnat nějakou letovačku, co má víc šťávy, ať to taví jak o závod...Ještě to odzkouším a uvidíme.
odpoved je jednoducha, proste tak, aby se prohral cely uhlik, s tim ze nejvyssi teplotu chces mit na tom cinu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak uhlíky se mi podařilo oddělat. Teď bych potřeboval ale uhlíky. Nikde je nemůžu sehnat. Volal jsem aj do broukservisu do Zlína, ale tam to vůbec nemívají. Ale řekli mi, že někde u Hradiště je fajn opravna a že to tam stačí zavést a oni ho celý pročistí a opravý. Tak si říkám, jestli by nebylo lepší to tam zavést....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Uhlíky by se měli nechat sehnat i v "obyčejných" obchodech specializovaných na autoelektriku (jako Elit a pod.). Já jsem v podobném (žel již zaniklém) koupil uhlíky do altíku, měli je běžně skladem.

No a pokud je v tom servisu cena za repas startéru dobrá, tak bych to neřešil a dal jim ho....

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

a ja myslel ze uz ty uhliky mas kdyz je chces menit :)

jak to tak vidim, tak brzo se objevi inzerat
Jirka - Koupim starter
:)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Povezu tedka jeden starter taky na komplet repasi... tak pak dam vedet, na kolik to vyslo.
Ono kdyz se secte, kolik casu uz na tom Jirka stravil.... tak by za to byl uz pomalu zbrusu novej starter :)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Cena se pohybuje prý tak kolem 5 nebo 6 stovek. Inzerát doufám nebudu muset podávat :)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Tak v tom případě snad ani nemá cenu si s tím špinit ruce a nechat to udělat profíkům ne?

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Taky si myslím. Jen mě štve, že jsem to nevěděl dřív. Nu což, aspoň jsem se podíval, jak to funguje a o co tam jde :D

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Jirko,nevzdavaj sa tak lahko.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Souhlasím s Johnem.
Nebuď měkkej a když už si došel tak daleko,zkus to dotáhnout do konce.Budeš hoooodně spokojenej až to zmákneš.Ty uhlíky by měli mít v jakýmkoli trošku specializovanějším krámu na elektro vjecy.
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak jo, já se teda hecnu :D . Snad se mi ty uhlíky dneska podaří schrastit. V případě problému vás samozřejmě zasásobím svými neinteligentními dotazy. :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

fakt je, že když už jsi došel tak daleko tak to hravě dáš do kupy, hecni se :twisted:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

keď to vzdáš nirvána nebude... Niet lepšieho pocitu ako z dobre vykonanej práce "vlastnými rukami"...
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

a nevíš Jirko proč mám furt pocit, že tady hrozně řveš :lol: jestli to nebode tím vobrázkem
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Nebude to Mick Jagger?

Odpovědět