Nestartuje, pomooc ..... problémy startování

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

jo aha cep uz mas uvolnej, tak jeste shod ten magnet
a ono se to urcite uvolni, kdyz sem to kdysi rozebiral tak sem to z toho nejak dostal
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Magnet je oddělaný, ale prostě to nemůže jít nikdy sundat. To, co je na obrázku ve žlutém (ten otvor) je menší, než to, na co ukazuje ta červená šipka.
Obrázek

A co s tou druhou částí? :(

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Já prostě nemůžu vyndat tu část s uhlíkama.
Z druhé strany jsem vše potřebné odšrouboval, ale už mi to nejde nijak rozdělat. Už jsou tam jen takové ty 4 velké šrouby (ale ty mi nejdou odšroubovat). Tak jak to z tama k sakru dostat :evil: Jestli někdo víte, prosím, ozvěte se..
Obrázek

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ty velky srouby drzej stator, na ty se vykasli

tak v tom pripadku uz to tam musi bejt jenom nejak narazeny ne ?
... a vůbec !

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lišák »

Když to nejde silou, tak to půjde větší.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Taky už uvažuju nad použitím síly. Trochu jsem do toho ťukal malým kladívkem, ale myslím, že do toho asi praštím větším...co říkáte? Mohlo by to tomu nějak ublížit? Snad ne, protože jinak už fakt nevím, jak to oddělat.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lišák »

To s tou silou jsem myslel obrazně.
Asi bych to nastříkal WD40, nechal do rána a potom poklepáváním se to pokusil odrazit.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Já jsem ještě nezkušený :oops: , co je to WD40?

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lišák »

Uvolňovač zarezlejch šroubů. Možno použít i jinou značku. A nebo třeba červenou brzdovou kapalinu.

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

WD40 je lubrikační sprej (odvodňovací). Já mam lepší zkušenosti s MDčkem a vůbec nejlepší s Konkorem 103 (a už je tu zas).

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak to já musím teda něco sehnat...doma to ještě nevedu :oops: Takže pokračování až když ho seženu a rozdělám to na dva kusy. Moc dík za pomoc.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Jirko,ten kryt nosica uhlikov je tam asi zarezly,musis ho dostat dole jemnym busenim kladivom,alebo ostry sekac do spoja medzi krytom a statorom.JEMNE a Trpezlivo.Neskusaj to vyrazit zevnitr,znicis vinutie.Podla obrazku usudzujem,ze komutator bude zaneseny a uhliky su opotrebene rovnako,mimo toho na 8.00 hodin polohe,ktory asi visi bez kontaktu.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Už jsem to skusil nastříkat tou WD40...nepomohlo to. Budu to muset tedy asi odklepat. Jinak to asi nepůjde. Neboj, zevnitř do toho bouchat nebudu, zas tak blbý nejsu :). Jo a ještě něco. Když jsou ty uhlíky opotřebené, to je třeba koupit nové a naletovat je tam, nebo se nějak jenom ošetří ty staré?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Uhliky / stare / odletuj a nove naletuj.Budes potrebovat dost vykonnu letovacku.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

A mám tam naletovat všechny čtyři uhlíky, nebo jen ty dva, co jsou přichycené k nosiči uhlíků. Ty dva, co jsou vlastně napevno k tomu velkému celku bych tam měl nechat, ne?

Obrázek

Jo a nevíš náhodou, jak bych měl dostat z rotoru tu část s elektromagnetem? Já to z tama prostě nemůžu oddělat, neprotáhnu to přes ten pastorek. Ten otvor je prostě menší...

Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Uhliky vymen vsetky.
Komutator nevyzera zle,takze ho nemusis sustruzit.
Ked si vybral srub v strede vysuvacej vidlice,mozes vymanevrovat rotor z predneho drzaku.Je to dost nahovno,ale jednoduchsie nez odsrubovat elektromagnet.To je vcelku bezna situacia.
Na povolenie solenoidu potrebujes pouzit "impact " srubovak.
Tym,ze nemusis sustruzit komutator,nemusis to ani dalej rozoberat,len vymen uhliky a poskladaj to.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Já ten elektromagnet už mám pryč. To byla starší fotka. Mám prostě rotor a na něm ten velký kus železa, který mi zbyl po oddělání elektromagnetu a aten mi z tama ne a nejde oddělat, protože otvor v tom kusu železa je menší než ta část rotoru, přes kterou bych to měl vytáhnout a nemůžu to z tama sundat. Asi su nějaký levý :)

A ještě k těm uhlíkům. Ten uhlík, co je na fotce v kroužku, to mám oddletovat v jakém místě? Promiň, že se ptám tak hloupě, ale já to nikdy v životě nedělal a nerad bych to zmrvil? Tady je fotka:

Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ten uhlik je naletovany na vyvod vinutia,ocisti miesto spoja a uvidis to.Ten odletuj ako prvy a cely kus s ostatnymi uhlikmi sa oddeli od armatury.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Dík za pomoc, letovat se bude ale až příští víkend...nemám totiž letovačku :( , musím ju někde sehnat, ale to je to nejmenší.

Uživatelský avatar
Jirka
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 549
Registrován: 14 srp 2005
Bydliště: Luhačovice/Zlín

Příspěvek od Jirka »

Tak, letovačku už jsem sehnal. Ale asi budu potřebovat poradit ohledně letování, protože nikdy jsem nic neletoval, jen jsem jako malý kluk tavil cín letovačkou :) . Takže co potřebuju?
Kromě letovačky mám ještě pájku. Ale chtěl jsem se zeptat, jak mám odletovat ty dva uhlíky, co jsou upevněné na vynutí(jak se to vlastně dělá...já vím, blbá otázka, ale já to fakt nikdy nedělal :oops: )? A mám to odletovat v tom místě, co je zakroužkované na obrázku? A jak mám oddělat ty zbývající uhlíky? Co mám použít? Prosím poraďte mi..bez vašich rad to sám asi nezvládnu a nerad bych to zmrvil...

Obrázek

Odpovědět