Převodovky - obecná rozprava

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od evinsen »

Vidlička je aretovaná podložkou před seigrovkou zevnitř proto je tam drážka na vidličce. To že byla i špatná pružina před tím neznamená,že ji tam musíš dávat znova.Je tak natěsno že se tam poslední závit pružiny prostě nevejde.Proto je to tak vytlemený ven.

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Curious »

OK, prověřím to. Zkoušel jsem ale nasadit vidličku samotnou bez ložiska a jenom s volnou pružinou kolem páky a vidlička šla dorazit až na konec. To co ale říkáš by dávalo smysl, možná právě kvůli špatným rozměrům původní pružina praskla, je možné že jí tam někdo "znásilnil" a to je příčina proč se to celý rozpadlo.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od evinsen »

to je téměř jisté,měl si měřit průměr té plechové krytky.nemůže být stejný jako pružina
P5270717.JPG
P5270717.JPG (152.67 KiB) Zobrazeno 3525 x
P5270718.JPG
P5270718.JPG (159.27 KiB) Zobrazeno 3525 x
P5270719.JPG
P5270719.JPG (112.27 KiB) Zobrazeno 3525 x
P5270720.JPG
P5270720.JPG (151.24 KiB) Zobrazeno 3525 x

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Curious »

20210527_200050.jpg

Curious
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 07 čer 2015

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Curious »

Evinsen má pravdu, problem je v pružině, je malá.

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Kounect »

Kluci prosim o radu, muze u normalni swing axle vyjet poloosa z kamenu? Treba pri pretesnovani loziska?
Normalne s tim jde tak mensi dva centimetry vyjet ven a zase zastrcit, ale na jedne strane ta poloosa chodi spravne - se stale stejnym odporem a ve stale stejne hloubce - lozisko je na doraz v luzku, na druhe strane kdyz s poloosou otacim, tak se ve dvou mistech brzdi a zaroven behem toho brzdeni jakoby vyleze ven od prevodovky asi tak o pul centimetru.
Ptam se proto, protoze u kamenu a ve spoji poloosy s prevodovkou je segrovka a tak by toto nemelo byt mozne - nechapu jak by se neco takoveho mohlo stat. Muze nebo je problem jinde? Nevite nekdo prosim?
Brouk ´77

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Herbie »

nepochopil jsem to zcela přesně z toho tvého popisu,

ale pokud si pamatuju tak trochu vůle tam je, takže řekněme tak 7mm polosa muze chodit dovnitř/ven

příklad:
když je nasazená polonáprava (nohavice) a nasazené ložisko na poloose, tak to ložisko kousek vyjede ven z domečku polonápravy, ale nikdy ne tolik aby se dalo chytit zvenku stahovákem

Jestli to vyjede víc, tak je tam nějaká zrada
... a vůbec !

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Kounect »

Ne, vic to nevyjede. Jde mi o to, ze kdyz to vyjede proste 1-1,5cm a to asi prehanim, s nasazenou nohavici, proste kdyz se snazis strhnout ten krouzek dotlacujici vnitrni - maly o krouzek a nedas si pozor a vyjede Ti poloosa. Kam az ji to pusti a jestli to, kam ji to pusti muze zapricinit to, ze vyjede mimo kameny a pri nasazovani zpet ten kamen vypadne - vzpeici se a ted pusobi jako spunt mezi poloosou a prevodovkou. Takhle to myslim.

Protoze ted na ok strane tocim poloosou a v pohode, citim odpor prevodovky a tot vse, na druhe strane kde se toto stalo ji nedorazim uplne, zda se mi, ale hlavne pri otaceni o 360st se treba na 180 az 200 a 340 az 360 pribrzdi, prirovnam k sisatemu bubnu kdy chvili brzdi a chvili ne, a jeste navic behem toho pribrzdeni, i kdyz poloosu tlacim smerem do prevodovky, povyjede tato cca 3-5mm ven.

Co se tam asi mohlo stat, tim vyjetim?

A pokud je to problem s kamenem, udelam to ma aute, na ty horni srouby v pohode, ale ty spodni jsou blizko vidli, je to realne? Samozrejme se mi to rozebirat nechce, protoze tam jsou ty tesneni s promennou sirkou, kterou je treba poladit behem utahovani, ale ty nemam u sebe a bylo by to zdrzeni, proto se ptam, jestli se s tim da udelat neco, nevim co, mozna ne, mozna jo, nez prijde na radu varianta jo, to se musi rozebrat.

Kazdopadne dekuju
Brouk ´77

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Herbie »

na aute s tim podle mě nic neudelas
- kámen ti z unašeče nevypadne
- kdyby tam nebyla ta segrovka (a možná i ta podložka co je pod ní,) co to jistí, tak kdybys to vytáhl hodně, tak se ti tam ty kameny vzpříčí a už bys tu poloosu nezasunul


máš dvě možnosti ...
bud se na to vykašleš a zapomeneš na to
nebo to vyndáš ven a zreviduješ :)
... a vůbec !

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Kounect »

Ještě zkusím přiblížit :

Myslím si, že se to stalo až po tom, co mi to vyjelo, když jsem sundaval ten kroužek, ale taky je možné, že už to tak bylo - i když je to divné, do poslední chvíle auto normálně jezdilo, kdyby to tam takhle kloktalo, tak už by to něco rozžvejklo si myslím.
Teď začínám mít podezření, že by to mohlo být v tom domečku anebo v ložisku...ale fakt nevím.
Brouk ´77

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Herbie píše:
06 črc 2021
nepochopil jsem to zcela přesně z toho tvého popisu,

ale pokud si pamatuju tak trochu vůle tam je, takže řekněme tak 7mm polosa muze chodit dovnitř/ven

příklad:
když je nasazená polonáprava (nohavice) a nasazené ložisko na poloose, tak to ložisko kousek vyjede ven z domečku polonápravy, ale nikdy ne tolik aby se dalo chytit zvenku stahovákem

Jestli to vyjede víc, tak je tam nějaká zrada
Herbie to tady popisuje. Takto je to v poradku, v zastrcene poloze ti to drzi domeček s guferem, ktery zároveñ zaaretuje ložisko i s poloosou v poloze maximálně zastrcené

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Herbie »

podle mého, je to co je videu úplně v pořádku
já osobně bych se do toho vůbec nemontoval :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Pětišroub »

To je normální
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Kounect »

Oukej, necham to tak. Verim, ze to je spravne, to co me mate je to, ze na druhe strane at to vystrcim anebo zastrcim s tim jde volne otacet o 360st. Je tedy z toho videa a predchoziho popisu trochu viditelne, jak to na tehle strane “pne - klade odpor”?

Jakakoli diference mezi dvema vecma je pro me minimalne na dotaz, tak jsem se zeptal…tedy to zkusim takhle smontovat, dvakrat mer a jednou rez :)

Dekuju
Brouk ´77

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od boldor »

Zatím jsem toho na nápravách moc neopravoval, tak jen úvaha .
Takhle vyvěšená poloosa je v té nejhorší poloze pro pohyb kamenů, rozdílné vůle / opotřebení / by mohly udělat rozdíl ve volnosti otáčení levá/pravá.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Kounect
Příspěvky: 191
Registrován: 05 dub 2011

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Kounect »

Jenom at to uzavru, bylo povyjete lozisko na poloose, to dovolovalo se dostat do “pnouci” polohy. Stacilo ho doklepnout a uz to chodilo podle mych predstav co jsem ocekaval. Pravdepodobne by se to do stejne polohy dostalo po dotazeni bubnu a bylo by to nakonec ok jak znely rady.
Ja ho doklepl, pac se mi zdalo, a nejenom zdalo, malo mista na podlozku a mensi o-krouzek, ktery by casti zasahoval uz do drazkovani poloosy…toz tak.
Přílohy
B8439C2A-9BBC-41C9-A09C-112151FAF17D.jpeg
Brouk ´77

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Herbie »

Tak to dobre dopadlo.
Jinak za vsechny dekuji za zpravu o vysledku. To sem malokdo napise a chybi pak prave ta prakticka zpetna vazba.
... a vůbec !

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od lope »

Můžete někdo doporučit olej 90H, který je za studena hustý, jako býval dřív? Mám nový Mogul a nějaký Carson, a oba jsou dost řídký. Což mě netěší, protože mi převodovka trochu prosakuje spojem přední a zadní části.

Uživatelský avatar
Murphy
Murphy to vidí hnědě...
Příspěvky: 336
Registrován: 11 lis 2003
Bydliště: Rakovwník

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Murphy »

Hola, zdravím příznivce převodovwek ! Mám v garáži převodovku prý z busíka (před 15 lety jsem ji vyměnil za motor), podle všemožnejch obrázků jsem vyčenichal, kde by asi mohlo bejt nějaké číslo. Pod nánosem špíny a zřejmě i barvy se něco objevilo, ale budu to muset vzít ještě kartáčem... Otázka zní, kde najdu kód aniž bych ji musel celou oškrábat? :rolleyes: Nevím proč, ale přijde mi, že ta moje má nějaké jiné žebrování...na ty chytré obrázky mi to moc nesedí...Budu rád za každou radu, třeba někdo od oka pozná co to je zač :wink:
Přílohy
IMG_20211003_131638.jpg
IMG_20211003_131601.jpg

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Převodovky - obecná rozprava

Příspěvek od Samba »

Tebuch Murphy..číslo máš odspoda na šikmý plošce, tuším zrovna pod tema, cos fotil odboku..tváří se jak šestnáctková, podle pismennyho kódu před samotným číslem poznáš víc..

Odpovědět