Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
MiHo
Příspěvky: 231
Registrován: 31 říj 2009
Bydliště: Žižkovw

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od MiHo »

udeeska píše:No a byl jsi spokojen dokavad makalo?
Celkem ano, měl jsem to tři zimy a koupil jsem to za necelé tři stovky. Nyní už je na smetišti dějin.
Jednou si stejně koupím busíka...

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od biker666 »

takove ventilatory na ofuk okna mam v syslirne dva doufam ze je nekdy uziju.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od udeeska »

Problem je v tom,ze se daj tezko sehnat,jelikoz moderni auta je nepotrebuji :? ,pamatuju,ze se jeden cas prodavali v Cechach na ohrev zadniho skla.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od coltan »

udeeska píše:Problem je v tom,ze se daj tezko sehnat,jelikoz moderni auta je nepotrebuji :? ,pamatuju,ze se jeden cas prodavali v Cechach na ohrev zadniho skla.
Bohužel to není pravda...... stačí jen zadat na "seznam.cz" heslo: "ventilátor do auta" přepnout na záložku zboží :D
Není nic jednoduššího....... asi si nějakej pořídim, tože mi brouk sice topí moc hezky ale nee moc na přední sklo..... zřejmě mam nějakej zádrhel v přechodu konec prahu/trubice :?

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Milosak_1 »

udeeska píše:Jaro je tady,takze o tepeni uz ani steku :D .Tohle topenicko,nebo spis fen s keramickym teliskem je do sychravych ran dostacujici na ofuk predniho okna.
Shanel jsem ho a nakonec ho dostal od kamarada.

Obrázek
To jsem mel na modrym broukovi, ocekaval jsem od toho vic.. zere to strasne baterku a fouka to jen v uzkem rozpeti skla cca 10-15 cm, furt jsem to musel stelovat a tak jsem ve finale presel na variantu hadice od luxu, ta je 100% osvedcena.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od coltan »

To Milošák: Moc dík za info...... no tak holt abych moc neutrácel sem si všim že na aukru podobný potvory prodávaj taky velmi vesele za přijatelné ceny......

V nejhoršim holt koupim dlouhej chobot a natáhnu ho ke sklu no..... zatim je to nějaký začarovaný, tože brouk topí jak sviň, ale jen z prahů :? z chobotů pod kapotou to moc nefouká..... natož teplý..... ale přitom to mam všechno zapojený..... holt bude nějaká bota v tom nejhoršim místě za podběhem..... chjoooo :x

Jo abych nezapomněl..... nemůžu za živýho boha nikde najít kde se prodává ten díl topení co je pod sedačkama a spojuje práh s vstupem hadice z podběhu...... prolustroval sem JMK i vwbrouk.cz a nikde nic......
Nevíte tedy někdo prosím kde to můžu najít :?:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Herbie »

Jestli myslis tu plechovou rozdvojku "do prahu" a "pod zadni sedacku"
tak si ke me pro nejakej prijed, dam ti ho zadarmo :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od coltan »

Herbie píše:Jestli myslis tu plechovou rozdvojku "do prahu" a "pod zadni sedacku"
tak si ke me pro nejakej prijed, dam ti ho zadarmo :)
No příští měsíc pojedu do Pardubic a zpět tak bych se moh zastavit a věnovat i nějakou korunku na broučí fond :)
Uvidíme......


Mám dotaz...... Jde nějak vyměnit J trubku v topníku? Jde mi o to že mám podezření na prorezlý koleno někde uvnitř a než kupovat novej topník tak mě napadlo to jen nějak transplantovat...... Myslíte že by to šlo???

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Lugen »

no tak to nejdřív vyzkoušej jestli je děravej, jinak neni tam jen trubka ale trubka s žebrovim nálitkem, maximálně můžeš rozebrat obal a vyvařit vnitřek
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Herbie »

coltan píše:Jde nějak vyměnit J trubku v topníku? Jde mi o to že mám podezření na prorezlý koleno někde uvnitř a než kupovat novej topník tak mě napadlo to jen nějak transplantovat...... Myslíte že by to šlo???
a) jak spravne pise Lugen, nejprve over zda je skutecne ta trubka derava a pripadne kde (treba to napln vodou)

b) vymenit trubku by neslo ... respektive slo, ale pouze vymenit celej kus, tzn pouzit trubku vcetne odlitku s zebrovanim z jineho topniku, coz je podle me zbytecna prace, a vyplati se rovnou vymenit celej topnik

c) vetsinou je to prorezly v miste kde se trubka spojuje s vyfukem, vyplati se tedy topnik "otevrit", pokud mozno nejak inteligentne, a ten konec trubky vymenit/opravit

d) casto je problem taky v tom ze ti spatne tesni klema/spojka topnik-výfuk, a zkrz diry kolem v plasti topniku (kolem trubky) ti to hrne zpet do topniku a dal do topnych kanalů
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Lugen »

Pokud je topník čistej, třeba opískovanej, jeden konec zacpu dlaní do druhého fouknu, pokud neprofouknu. Herbieho příčinám zamezim tak, že líp utěsnim výfuk, na ty drátěnkový těsnění přidam ještě trochu silikonu, plech topníku kolem trubky vejfuku mam přivařenej.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Herbie »

Lugen píše:.... na ty drátěnkový těsnění přidam ještě trochu silikonu....
ale fuj :)
jiste jsi se upsal a misto silikon si chtel napsat tesnici pasta na výfuky :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Lugen »

vůbec ne, napsal jsem silikon, krásně to funguje a konev šetří vodu ...a nemam ze silikonu žádný duševní trauma jako mnozí
...ani bys nepoznal že tam je [smilie=joint.gif]
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Herbie »

nejde vubec o dusevni trauma
jen mi proste nesedi spojeni výfuk + silikon
nic vic nic min
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Lugen »

no vidiš, mě to zvláštní nepřijde, zrovna tak jako silikonová barva navejfucku, kterou tam máš i ty :wink:
Jednou jsem to chtěl dotěsnit a měl jsem po ruce šedej silikon na motory, tak jsem ho prostě zkusil aniž bych z toho dělal vědu a ono to funguje dokonale, když rozebíram, sloupnu z drátěnky vrstvu silikonu, pak tam máznu novej a hotovo, nikomu nenutim, mě to vyhovuje...
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1606
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od BUTCH bus »

Neberte to jako reklamu, ale tohle http://shop.conrad.cz/websale7/Vytapeni ... 2%2fmd5%7d" onclick="window.open(this.href);return false; mi dnes přistálo v poště.
OndraS

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Jenik78 »

Zkušení broukaři, chci se zeptat jestli existuje nějaké schéma topení. Mám svého prvního brouka a tak nějak nemam páru co tam je, není nebo má být. Měl by to být r.v 64. :?
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od yahoďák »

Takže.... někde na straně 5 tohoto topiku popisuju přesně odkud kam vede teplý vzduch.
Tady je pro názornost obrázek z roku 52, tam jsou samozřejmě jinak topníky než u 64, ale princip zůstává stejný:
IMG_9105.JPG
IMG_9105.JPG (171.15 KiB) Zobrazeno 7209 x
a tady jsou části z katalogu ND, kde je všechno vidět.... pochopitelně je tam vícero verzí u některých částí, podle ročníku výroby se mohou celky i detaily lišit:
začínáme u motoru:
topeni_2.jpg
topeni_2.jpg (65.8 KiB) Zobrazeno 7283 x
pokračujeme napojením výstupu z topníků do karoserie:
topeni_3.jpg
topeni_3.jpg (54.94 KiB) Zobrazeno 7283 x
a končíme výstupem vzduchu v prazích a přívodem k přednímu oknu:
topeni_1.jpg
topeni_1.jpg (52.98 KiB) Zobrazeno 7283 x
Obrázek

Uživatelský avatar
Jenik78
Příspěvky: 82
Registrován: 12 lis 2010
Bydliště: Louny

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od Jenik78 »

Klucí poraďte.... :roll: Pokoušel jsem se zprovoznit topení a bohužel zůstalo jen u pokusu. To hliníkový potrubí od sahary k topníkům (jestli je to tak) mi tam nevleze, protože kousek nad hrdlem topníků vedou nějaké slabé trubky (zřejmě nějaký předehřev či co). Za boha to na takovém kousku nezahnu. Co s tím? A taky se chci zeptat, z jakého materiálu má být potrubí od topníků směrem k prahu. Jestli stačí taky to hliníkový nebo nevím co tam dát.... Díky za případné rady. :wink:
Foto186.jpg
Foto186.jpg (41.5 KiB) Zobrazeno 7233 x
Foto187.jpg
Foto187.jpg (45.88 KiB) Zobrazeno 7233 x
Byl jsem vwtažen....

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8946
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Topení broučí a vše okolo něj - ovládání, těsnost atd.

Příspěvek od yahoďák »

Jeníku, prohlédní si ještě jednou, v klidu, obrázek 31 z mého předchozího příspěvku, pak si prohlédní svůj výfuk a co vidíš?

Chybí Ti tam tzv. ledvinky ...nemají na tom schematu číslo, protože to je součást výfuku:
topeni_2ed.jpg
topeni_2ed.jpg (68.52 KiB) Zobrazeno 7207 x
Pokud vím, tak se samostatně neprodávají, ale měly by se dát sehnat z jakéhokoliv shnilého výfuku na vyhození, tahle část bývá zdravá.
Možná je mám, ale neslibuju...
Obrázek

Odpovědět