Zapalování

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Mas tam regulator tlaku benzinu?

flatino

Příspěvek od flatino »

na tuto tvoju otazku nepoznam odpoved :(

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Kadron je vcelku velmi citlivy karburator na niekolko veci.
1. Ihlovy ventil a O rings
2.spravne nastavenie hladiny
3.spravne nastavenie akceleracnej pumpy
4.TLAK Benzinu.
Kadrony ,tak ako Webers potrebuju asi 1.5 - 2 Psi / tlaku /.Stock VW cerpadlo dava okolo 4 Psi a to je jeden z dovodov,preco to dobre nepracuje.
Dalsia vec,ktoru je dobre vediet je, ze tieto karburatory su takzvane "Base plenum type" a tieto nepracuju velmi dobre s 009 rozdelovacom.Je daleko lepsie pouzit podtlakovu regulaciu s tymito karburatormi.Ak nemaju proviziu na podtlak,je vhodne ju tam dodat.
Regulator tlaku benzinu je vec,ktora je zapojena medzi pumpu a karburator.

flatino

Příspěvek od flatino »

johnny tak tak v tom pripade nemam regulator tlaku benzinu. mam sa po tom poobzerat? alebo sa to da riesit aj nejakou elektrickou benzinovou pumpou?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

můžeš použít elektrickou pumpu Pierburg ze Š1203, ale moje zkušenost je, že mi Kadrony dobře fungovaly i se sériovou pumpou. Ad rozdělovač, stále trvám na tom, že z výroby Kadrony nemají výstup na podtlak a proto musí být provozovány s odstředivým rozdělovačem. Pokud ho někdo někam dodělal, jde o to, jestli se trefil do toho správného místa (tuším že těsně pod klapkou)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

flatino

Příspěvek od flatino »

zatial to mam poriesene s tym podtlakom tak ako odporucal "htd" cez téčko mám spojené vyvody na sacich potrubiach s vyvodom na podtlak na rozdelovaci. teraz mi ide hlavne o to aby sa mi podarilo naladit tie kadrony tak aby boli schopne prevadzky a aby to nerobilo sprostosti... aspon ako tak aby to chodilo.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Su dva typy el. cerpadiel. Jeden pre karburatory,druhy pre vstrekovanie,co znamena vysokotlakove.Oba typy tlacia viac,nez Kadrony,alebo Webers maju radi.
Ja nehovorim,ze zo stock pumpou to nepojde,ale nepojde to k ich potencialu.Daleko castejsie sa musia ladit,menit ihly a o rings,prave pre vysoky tlak benzinu.Karbies s base plenum maju tendenciu mat dieru,ktoru prave podtlakovy regulator prekonava.Chod motora pri prechodoch je daleko plynulejsi.Ak to chodilo fajn / 5S /,tak to asi len pre nedostatok moznosti porovnania s inym,ktory skutocne ide k svojmu plnemu potencialu.
Moj osobny nazor je ze Kadrons su shitove karbies,ale ako Psycho hovori,proti gustu ziadny disputat.

flatino

Příspěvek od flatino »

mozno su shit, ale chcem aby to s nimi chodilo :) casom "dufam" bude nejaky vykonnejsi motor s lepsim "prislusenstvom"

John, pomocou toho podtlakoveho neviem coho na nastavovanie klapiek to pojde nastavit teda tak aby to chodilo spolahlivo? mam to totiz uz zajednane ze mi to clovek pride s tym naladit. Ako mam poriesit ten tlak benzinu teda? Je na to nejaky konvertor?

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

no jako propojit podtlak do vyrovnávací hadičky mezi sacími potrbími je podle mě nesmysl.. tam je úplně jinej podtlak a za jiných podmínek než v tom správném místě v těle karburátoru..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Myslis Synchrotest? Tym zladis jednotlive karburatory tak,ze pracuju v rovnakom rezime.Predtym vsak karburatory potrebuju rozobrat,vycistit a zosadit podla navodu vyrobcu.Daju sa u vas zohnat kity na Kadrony?
Stoji to za namahu.Dalsia vec je presne ovladanie skrtiacich klapiek,inac to nikdy nezladis.Regulator sa urcite da kupit.

flatino

Příspěvek od flatino »

kit na kadrony u nas asi nie ale u zapadnych susedov mozno ano.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

repasní sada by se měla dát koupit u Michala Strnadela ve Zlíně..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

flatino

Příspěvek od flatino »

na jeho web stranke som to nenasiel :(

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

flatino

Příspěvek od flatino »

EMPI? No dám na tvoje rady :D Díííky

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

kdyby sis přečetl odkaz co jsem ti posílal na debatu o instalaci Kadronů dozvěděl by ses, že když se mluví o EMPI, nebo Solex EIS 40, nebo Kadronech, je řeč o jedněch a těch samých karburátorech 8)

flatino

Příspěvek od flatino »

tak ja som asi oslepol pri nadseni z toho ze motor je nalozeny v aute :)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Dotaz:

tusi nekdo, proc je v tomhle schematku u 12V instalace:

Obrázek

vrazeno do okruhu to rele? Proc je tam odpor je mi vcelku jasne, ale to rele nikoliv...

Dik

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Relé se vkláda z důvodu, aby přes kontakty spínačky nešel tak vysoký proud. U 6V instalace se to používá docela často, protože přechodová odpor u vypálené spínačky mívá za následek špatný chod startéru.

BTW: Ty budes instalovat Judson Supercharger, nebo proč tě zajímá zrovna jejich magneto ? :twisted:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Me to pripada, jak kdyby to rele premostovalo ten odpor "snizovaci". A taky me zarazi, ze odpor ani rele na 6V systemu byti nemusi... No popatram, ale jinak i tve reseni se zda schudne :wink:

BTW: Supercharger ne, ale magneto bych mel mit ... ve ... schrance dneska :oops:

Odpovědět