Bílé boky na pneu, běloboké pneu aneb bílé lemy na kolech

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Bílé boky na pneu, běloboké pneu aneb bílé lemy na kolech

Příspěvek od Lugen »

Čau lidi, mám problém.
Před časem jsem od známého dostal stará kola na brouka s origo nandavacíma lemama. Problém je že ty lemy už mají daleko k bílé barvě a na koncích jsou roztřepené.
Ten známý mi doporučil, že si mám sehnat kus bílé surové gumy a tu rozpouštět po dobu 3 měsíců v toulenu a potom tím ty lemy přetřít, prý se to tak dřív dělalo.
Problém je, že surovou bílou gumu snad nelze sehnat. Nebo ví někdo kde takový artikl mají? Popřípadně je jiný způsob jak takové lemy vyspravit?
děkuji za každou odpověď
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Modrej
Příspěvky: 103
Registrován: 28 kvě 2005
Bydliště: Beroun

Re: Surová guma aneb bílé lemy na kolech

Příspěvek od Modrej »

Lugen píše:...Problém je, že surovou bílou gumu snad nelze sehnat. Nebo ví někdo kde takový artikl mají? ...
Zkus prodejnu GUMA v Ječné, tam mají občas i nemožné :) tel. viz. Zlaté stránky. D
Modrej

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

To bylo první místo který jsem zkoušel, nad gumou jsem studoval, ale děs a bída nema tam nic. Ještě jsem zkoušel gumu ve střešovický, taky bez úspěchu. Spíš jestli někdo nedělá v oboru a nemohl by něco sehnat přímo na fabrice...
Dík
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

nad Gumou ?
ty vole ty ses Ječňák ?
no tak to je mazec :-) ja taky
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Modrej
Příspěvky: 103
Registrován: 28 kvě 2005
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Modrej »

Herbie píše:nad Gumou ?
ty vole ty ses Ječňák ?
no tak to je mazec :-) ja taky
Panove jsou, jak vidim, od konkurence, ale z oboru. Mne "vychovala" Panska :)
Modrej

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Surová guma aneb bílé lemy na kolech

Příspěvek od htd »


Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

jo a krát 4 je to dvanáctset, sorry ale na mě jako studenta je to dost za takovou prkotinu. To si rovnou můžu obědnat fuldy s bílym bokem z německa za x tisíc. Koupit se dá všechno, ale když na to člověk neemá tak si to holt musí poctivě udělat
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

hmm, ja jsem taky student :lol: a co jako? za to se tedy ja neschovavam 8)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Hmm, myslim ze 1200 neni zas tak velka palka. Na to, ze to bude fungovat a bude to vicemene bez prace.
Jo a student jsem taky, takze tohle neberem 8)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já bych radil se na to vysrat. Bílé boky jsou hezké na autě, které je veterán, stojí v garáži a za pěkného počasí se s ním vyrazí. Jinak po čase ty boky žloutnou, odchlipují se a oprýskývají takže jsou ku vzhledu auta spíš na škodu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Pětišroub píše:já bych radil se na to vysrat. Bílé boky jsou hezké na autě, které je veterán, stojí v garáži a za pěkného počasí se s ním vyrazí. Jinak po čase ty boky žloutnou, odchlipují se a oprýskývají takže jsou ku vzhledu auta spíš na škodu.
asi tak :roll:
a nema lugen nahodou 1303? :twisted:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

to je úplně jedno co má za auto, bílé boky jsou atraktivní - ale nepraktické. Vyčisti Lugene ty svoje co to dá, kartáčkem, a užij si je takové jaké jsou. Pak je zahoď.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Pětišroub píše:to je úplně jedno co má za auto, bílé boky jsou atraktivní - ale nepraktické. Vyčisti Lugene ty svoje co to dá, kartáčkem, a užij si je takové jaké jsou. Pak je zahoď.
supr je bila barva na radiatory :lol:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

nebo je udelej v barve sparmatu

to pak kdykoliv dostriknes :-)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Děkuji za podporu :evil:
bod 1. studující bez práce a s broukem s hliněnym podvzkem, takže peněz není na zbyt a co si neudělam to nemam.
bod 2. superku opravdu mam, sice né 1303 ale 1302. A to že se to na nich nebylo origo mě netrápí, já radši takovejdle tuníng než nějakej zběsilej...
bod3. prtoč to nevyspravit jako se to dělalo dřív, pěněz to moc nestojí a práce to taky žádná nejni, jen to sehnat... :?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

já bych to za sebe shrnul:

ten způsob opravy surovou gumou rozleptanou v toluenu neznám a slyším o tom poprvé v životě. Rozhodně bych s tím ale nanatíral přímo pneumatiku, aby nedošlo k porušení její struktury. Taky si myslím že jakmile ta hmota jednou zatuhne, nebude pružná, ale spíš jako do plastu (toluenem jsem kdysi oldschoolově lepil plastové modely), což tedy k použitelnosti a další životnosti té bočnice nepřispěje

ze zkušenosti z veteránských srazů vím, že bílé boky za jednu až dvě sezóny vypadají mizerně. Tady z okolí má ty boky na autě např. Jackarero a taky nic moc (viz ukažte své auto)

pokud zainvestuješ do nových boků, připrav se že brzy budou vypadat jako ty původní

co tím chci naznačit je, jestli se na to nevysrat a nezainvestovat třeba do kvalitní ochrany podvozku a dutin před zimou
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Chlapci každý blbneme svojím spôsobom. Hoci 5skrutka nieje ďaleko od pravdy. Najprv porieši? základné veci a potom tie navyše.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

no a k te gume, dost toho maji ve firme RIHA ve Sterboholich ( zeleny dum na krizovatce u europarku). zkus tam Lugene brnknout.
nasávač

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

to simak: dík :wink:
...jinak přímo na gumu to opravdu natírat nechci, jak jsem psal chci tim jenom natřít právě ty lemy, který jsou asi starší jak muj brouk, a až zase zežloutnou tak je očistim a znova natřu. To mi poradil jeden rodinnej známej, kterej se mimochodem kdysi učil na klempíře společně s panem Kudrnou, a fakt mi asi nekecá :wink: , prý se to tak dřív dělalo a funguje to spolehlivě...
...akorát tenkrát asi měli surovou gumu na každym rohu :lol:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tenkrát bylo všechno lepší. Máslo bylo smetanové, vajíčka žlutější a maso na polívku tak jako..vývarovatější...tak jestli se ti to povede sehnat, hoď sem progres;)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět