Tesnení predných dverí

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
lapov
Příspěvky: 35
Registrován: 29 bře 2020
Bydliště: Sekule

Tesnení predných dverí

Příspěvek od lapov »

Ahojte ,poprosím názor poprípade radu
na mojem Fasbacku som vymenil tesnenie na dverach. Mate skúsenosť či trocha zmekne a sadne si?
tuná som ich kupoval
https://www.paruzzi.com/uk/type-3/bumpe ... als/37839/

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od evinsen »

Dříve ti povolí panty ve dveřích než tohle změkne.Snažil jsem se to brousit,ořezávat-místy to trochu pomohlo,ale je to řehole.Někdy ta guma je fajn,hezky měkká,ale pohřběj to těma rohama vlepenýma.A kvalita u paruzziho znamená že dveře možná hodně velkou silou zavřeš do první polohy .B kvalita je že ti praská lak na sloupku už v půlce,ale někdy jsem v tom mimo ceny rozdíl nenašel,možná placebo efekt... :D

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Samba »

lepe asi sehnat původní ikdyby se musilo koupit další dveře, za tu radost to stojí..

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Vendelin »

Já jsem to už před léty u Vendelína vyřešil tak, že u dveří a šoupaček těsnění nevozím, hladce se zavírají a hlavně ta meluzína za jízdy je unikátní a ničím nenahraditelná. Občas do auta zaprší, ale při otevřených dveřích v kempu nebo v garáži to zase vyschne :)
Doporučuji. Je to levná verze.
Jirka

Uživatelský avatar
pavel cz
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 326
Registrován: 20 črc 2017
Bydliště: Holomóc

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od pavel cz »

Jirko moje řeč :D když důchodci u dveří pindají dostanou deku. Po první kuřácké zastávce už je jim to jedno :D :D

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od rochuss »

A co to vzadu kde je to zapadlé v té dveřní škvíře opatrně trochu o 1mm ubrousit rozbrusem?

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Vendelin »

pavel cz píše:
26 led 2022
Jirko moje řeč :D když důchodci u dveří pindají dostanou deku. Po první kuřácké zastávce už je jim to jedno :D :D
Deku jako na vojně, nebo na zahřátí?
J.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Sam »

Podobný problém je i u těsnění na staré brouky kde je to v průřezu dutá profilová guma.Po nasazení to jde sotva zavřít. Zde ale pomůže nechat půl roku dveře zavřené a sedne si to. Jinak zde to doporučuji nepodcenit a sehnat jiné těsnění nebo ho upravit. Zavírání dveří je alfa omega toho jaký je výsledný pocit z celého vozu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od rochuss »

Sam píše:
26 led 2022
Podobný problém je i u těsnění na staré brouky kde je to v průřezu dutá profilová guma.Po nasazení to jde sotva zavřít. Zde ale pomůže nechat půl roku dveře zavřené a sedne si to. Jinak zde to doporučuji nepodcenit a sehnat jiné těsnění nebo ho upravit. Zavírání dveří je alfa omega toho jaký je výsledný pocit z celého vozu.
Tak já už mám dveře plno púlrokú zavřené,asi od 2014 a pořád nic,takže už uvažuju,že hodím gumu do mrazáku a pak začnu ubrušovat.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Sam »

Mne to takto zafungovalo u ovála, brezela a teď se to lepší i u 48ky. Gumy jsem kupoval zprvu u WolfsburgWest a nyní myslím od Jacka z WW2VW. Gumy osadím a izolepou přilepím po cca 10cm praporky tak aby se nepřekroutily při zavírání dveří. Vzhledem k tempu oprav, kdy od osazení dveří k prvnímu vyjetí je vždy rok až dva, tak mi tento postup vyhovuje. Stejný problém mám i se sametkou pojezdu okna. Po montáži nemám šanci sklem skoro pohnout, to spíš strhnu mechanizmus. Stačí rok zavřené okno a chlupy na sametu ztratí svou sílu a okno lze začít používat.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od SO 545 »

Ako pises Same...tiez som skoro nezavrel dvere pri skuske tesneni. Tak som nachystal auto pod lak a nechal 6mesiacov v garazi aj s tesnenim ktore som este trosku stlacil pritiahnutim dvier na zamku... Po pol roku ...cisty mercedes. :wink:
Osetroval som ho pudrom pre batolata...na paradu.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
lapov
Příspěvky: 35
Registrován: 29 bře 2020
Bydliště: Sekule

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od lapov »

Tesnennie som dal radsej dole, mam este jedno len neviem ako ho otocit, viete poradit? ako je to spravne?
Přílohy
0372D682-8D93-4515-AECB-DA191B55CA23.jpeg
9B8707A4-3D3B-4120-ADAC-B7471E3A41B6.jpeg

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Pětišroub »

našel jsem k tomu toto video, snad pomůže

https://www.youtube.com/watch?v=28KON4YZbuw

Jinak ohledně výběru těsnění těžko radit, nevím, odkud bere Paruzzi (ti sami o sobě nevyrábí ale přeprodávají) zapátral bych u Vewi, většina těsnění na mém busu je právě od nich.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesnení predných dverí

Příspěvek od Sam »

Co se tyce modernich vw, tak vewib je povazovano za nejlepsi momentalne dostupnou kvalitu.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět