Unikání oleje vzduchovým filtrem ?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Unikání oleje vzduchovým filtrem ?

Příspěvek od threeseven »

olej-to není sranda, nechci nikoho zesměšnít, ale třeba byste věděli, proč čas od času vyteče z motoru skrz vzduchový filtr olej. Prostě jedu, olej mi teče po motoru, smrad. Zastavím, žádný problém nenajdu, olej otřu, doleju a dál ke to v pohodě. A podobné zkušenosti máme 3 a příčinu neví nikdo.)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

no to je dost husty
ale teda dost dobre mi to neni jasny

jak se ti to muze dostat az do vzduchovyho filtru ???

i kdyby to ten olej tlacilo nahoru nalejvacim otvorem, tak by to melo vytect tou trubkou dolu pod auto, a ne nahoru do vzduchovyho filtru
Leda bys tam tu odvetravaci trubku dolu pod auto nemel

kazdopadne tohle je dost divokej problem a nepodcenoval bych to
to je o vylagrovani motoru, jestli teda ubejva olej v bloku a ne jen ve filtru

dej nam vic indicii

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Me to delal spatny olej:-( Presne jak rikas, ale projevilo se to az na delsi vzdalenosti :oops:

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Taky mi to přišlo jako "divný". Jakmile jsem totiž dolil nový olej - přetsalo to a zž se NIKDY neopakovalo. Bylo to po 20 km jízdy, takže už bylo zahřáto. Ani jsem nezjistil odkud to přesně teče, protože celý motor byl od oleje a všechno se blýskalo. Pod autem flek jako hrom - dobrý litr šel ven... Ale jak říkám - vše přestalo po dolití nového oleje a nikdy se to neopakovalo. Další zkušenosti s tím má Petarda - té se stalo něco podobného nedávno. Možná si toho bude pamatovat víc.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

..unikání oleje

Příspěvek od yahoďák »

Ještě by to chtělo doplnit info o jaký typ vzduchového filtru se jedná - jestli to dělá Petardě, tak asi o standartní papírový.
Já mám taky papírový a je vždy v místě kam vede odvětrání klik. skříně zašpiněný od oleje,jak tam lítá hadičkou, ale nikdy ho nebylo tolik, že by se ve filtru dělal hladina, nebo přetekl ven.
Napadají mě dvě příčiny:
1) moc oleje - z důvodu přelití, nebo špatná měrka - takže musí někudy ven
2) malá komprese na některém válci, takže by to foukalo do skříně a tlakovalo by jí a zase olej musí někudy ven - ale to je asi blbost, co na to motoráři??

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ze by to vyprskalo litr oleje az nahoru do vzduchovyho filtru, to je fakt divny.
Dyt tam neni zas tak prima cesta, vemte si jaky mnozstvi oleje byste potrebovali k tomu aby se vytlacil nalejvacim hrdlem nasledne hadickou az nahoru k fitru
Zvlast kdyz mezi karterem nalejvacim hrdlem je ta hlinikova prepazka

Jedine snad kdyby doslo k ucpani mazacich kanalu, a cerpadlo by ten olej tlacilo nekam jinam

to je podle me jediny mozny vysvetleni

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Tak sem se ptal taty, cili odbornika na vsecko, uz mu par starejch aut pod rukama proslo :-)) pres Tatry Volhy a Ziguliky k Broukum

Je to v podstate tak jak pise Yahodak v bodu 2)
Tlakuje se karter, a pak to hrne ten olej vsude kam to jde.
Nejpravdepodobnejsi pricina - zapecene pistni krouzky nebo hodne vybehanej jeden a vice valcu.
Kazdopadne se to driv nebo pozdeji posere :-)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Unikání oleje vzduchovým filtrem

Příspěvek od Pětišroub »

koutsky.jakub píše:Prostě jedu, olej mi teče po motoru, smrad. Zastavím, žádný problém nenajdu, olej otřu, doleju a dál ke to v pohodě. A podobné zkušenosti máme 3 a příčinu neví nikdo.)
Herbie, mě se to nezdá, já se s podobným problémem, kdy by se brouk námahou počůral, nesetkal, a to ani ve svém okolí, a podle toho jak to líčí Jakub, to spíš vypadá jako davová sugesce:D

Když jsou ty výše uvedené příznaky, jak říká Herbie starší, tak se olej tlačí hlavně kolem spodní řemenice, víky ventilů, popř. méně těsnými trubičkami zdvihacích tyček. To, že by se olej vytlačil ve víceméně kapalné konzistenci přes sítko pod držákem dynama (alternátoru), pak trubkou až nahoru do filtru, prošel labyrintem a ve velkém množství stékal do motoru --- to se mi nechce zdát...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

..olej

Příspěvek od yahoďák »

Já bych to nepodceňoval. Každopádně bych změřil kompresi na všech válcích a uvidí se...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

to bluebug1961

jo zda se to neuveritelny co,
ono neni jisty ze to tece tim filtrem
je dost dobre mozny ze to nekde tryska jako vödotrysk
zkrz měrku, nebo benzinovou pumpu, nebo cert vi kudy

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Herbie píše: jo zda se to neuveritelny co,
ono neni jisty ze to tece tim filtrem
je dost dobre mozny ze to nekde tryska jako vödotrysk
zkrz měrku, nebo benzinovou pumpu, nebo cert vi kudy
Jasně, nějak jsme se upnuli na to, že to teče filtrem, ale nemusí to být pravda. Jakmile se ten olej jednou dostane k řemenici, tak ta to rozhází všude kde se dá...Na svém autě bych to asi vysledoval, ale takhle na dálku...myslím, že všechny hlavní příčiny jsme tady uvedli.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Vzduchový filtr mám s olejem a nějakou vlákninou - nevím co je to za materiál.

Petarda má papíráka.

Každopádně - nic se nevysypalo, auto už je prodané a motor po renovaci. Z broučana bude v létě funglovka, takže už to nemusím řešit a jsem rád. Pokud se mi to stane na současném autě, budu to tedy řešit.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

olej

Příspěvek od simak »

stalo se mi to samý. Jedu zahřátým autem, škytlo a chcíplo. Z motoru smrad a pod autem louže oleje. Docela ve mě hrklo. Olej tekl ze vzduchovýho filtru vrchem a bylo ho docela dost. Takhle ve velkým se mi to stalo jen jednou, ale v menším množství bych řekl, že to teče čas od času. Když jsem se ptal po příčinách, řekli mi jak už bylo psáno:
-moc oleje
-netěsný válce
do motoru se chystám podívat, tak dám vědět, když něco objevím.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Bylo by dobre zjistit, jestli nebyl extremne zahraty motor. Muze byt uscpany kanalek, prip. olejovy chladic. To se pak muze tlacit olej nahoru. Kazdopadne je dobre proplachnout motor a dat novy olej. Jestli to nepomuze, tak to vidim na praskly pistni krouzek. Casta vada!
Bert.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

já tu čtu své jméno, ale nic vám neřeknu, protože tomu vůbec nerozumim, já bych si musela v servisu nahrávat, co mi říkaj, já měla nedávno problém, že mi tekl olej ven z motoru, takový čůrky, celej motor byl od oleje a v servisu na to nemohli přijít, všechno co mělo tesnit těsnilo, pak sundali zadní kolo a tam to bylo a co, to nevim, protože jsem holka, ale vim, že to něco už bylo kdysi přetěsňovaný silikonem a tak to opravili a teď je to v pohodě a čekám na teplo, abych mohla motor umýt. Ještě mi k tomu řekli, že ten olej cákal, že je hodně zima a jezdim malý vzdálenosti a že by potřeboval na výlet, to já taky, no a taky to bylo už starym olejem, teda spiš zničenym s těch krátkejch jízd. Vážně vám nic víc neřeknu, ale snad jste pochopili o co šlo a když jo, tak mi to napište a? to vim taky :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

No, starý olej. Servisní interval oleje je 3500 km, protože brouk nemá vlastní filtr na nečistoty v oleji, jako všechny moderní auta, a spousta "bordelu" tedy může v motoru kolovat. Tenhle interval chce až s fanatickou přesností dodržovat, protože to motoru jen a jen prospívá. Jako olej používám Castrol GTX.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

to petarda :

ze sundali zadni kolo a neco opravili, bych spis videl ze opravili unik oleje z prevodovky kolem poloosy, tam to casto odchazi a olej caka do brzd a pak ven

Nicmene je to krapet neco jinyho nez utikani oleje z motoru

Zkratka se te asi chteli zbavit, ale zas jim bylo blby te neskasirovat, tak aspon opravili neco jinyho :))

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Herbie píše:to petarda :
ze sundali zadni kolo a neco opravili, bych spis videl ze opravili unik oleje z prevodovky kolem poloosy, tam to casto odchazi a olej caka do brzd a pak ven
Nicmene je to krapet neco jinyho nez utikani oleje z motoru
Zkratka se te asi chteli zbavit, ale zas jim bylo blby te neskasirovat, tak aspon opravili neco jinyho :))
nemaluj ji certa na zed taky by to mohlo utikat pod manžetou, která je mezi poloosou a převodovkou ne?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak jasne, ale pise ze to opravili tak je to OK :-)

ale i kdyby to utikalo manzetou, tak se to nedostane do motorovyho prostoru

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Herbie píše:tak jasne, ale pise ze to opravili tak je to OK :-)
ale i kdyby to utikalo manzetou, tak se to nedostane do motorovyho prostoru
Nemuze si to motor nasavat odspodu? Treba tam chybi zadni tesneni, nebo to u Mexika vypada jinak...ale to by ten olej musel tyct proudem, takže to je blbost(?)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět