Pozor na svíčkové kabely

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 227
Registrován: 13 led 2006

Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od Ferdinand »

Na jaře prošel motor mého ovála Go a samozřejmě dostal i novou sadu svíčkových kabelů, koupenou v nějaké z univerzálních prodejen autodílů. Už nevím, zda to bylo Auto Kelly, Elit nebo něco jiného. Kabely byly měděné, obalené červenou bužírkou a prodejcem doporučené do Brouka. Byly pouze v igelitu a nebyl na nich uveden žádný výrobce. Asi nějaká Asie. Zprvu fungovaly bez problémů a motor šlapal jak hodinky. Když ale přišly letní vedra, tak najednou začal motor cukat a ztrácet výkon.

Už jsme v minulosti podobnou závadu zažil na jiném voze a byly to tehdy probíjející uhlíkové svíčkové kabely. Za tmy zářily jak vánoční stromeček. Opravil jsem to tehdy výměnou za nové, měděné kabely z metráže a s použitím původních fajfek. Vše pak bylo OK.

I nyní jsem diagnostikoval závadu na probíjecí kabely. Bužírka na kabelech byla ve vedru měká, ale tentokrát za tmy nezářily. Přesto jsem se rozhodl pro výměnu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem staré kabely vyndal. Jejich fajfky na svíčkách se mi drolily mezi prsty. Ve Zlíně jsem koupil sice podstatně držší, ale kvalitnější sadu BERU a od té doby mám z výletů Broukem opět radost. Najel jsme na nových kabelech už asi tisíc kilometrů a vše je OK.

Nemáte náhodou podobnou zkušennost?

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od Milosak_1 »

O ano
Např. nové "sexy" silikonové kabely měli odpor 12ohm, staré původní jen 2
To samé fajfky, teď z hlavy si nepamatuji přesné údaje odporu, ale i polorozpadlá origoš fajfka mělá několinásobně menší odpor, než nově zakoupená.
Za mě, jedině souhlas s Ferdinandem.
Konec hlášení v ČJ
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od Herbie »

před nedávnem jsem zakoupil nový "kabel" v metráži a "renovoval" nekolik sad zapalovacích kabelů s původními koncovkami a fajfkami do regálu.
Takže to může být pro mnohé ta správná cesta.

Na druhou stranu ovšem musím přiznat, že sám mám v autě superlevné kabely z druhovýroby koupené v broukservis.cz
http://www.broukservis.cz/vw-t-1-2-3-4- ... 03-i29777/
měkké silikonové
Jsou tam od té doby co jsem motor dal do auta a fungují bezchybně už několik let aniž bych na ně sáhl.
Takže to zas nebude tak horké.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od Vendelin »

Já jsem měl staré kabely a jak se tak v motorovém prostoru rozstřikuje různej sajrajt, tak se postupně obalily a najednou jsem nemohl startovat, když pršelo nebo bylo vlhko. Na radu Mirka Kavana jsem koupil na pumpě (stalo se mi to při návratu z dovolené) koupil takovej ten sprej na brzdy, prostříkal , nechal uschnout a nastartoval na první brnk. Pak jsem samozřejmě koupil u MIchala nové a mám na nich tak 8.000 km. Možná už by stály za výměnu.
Jirka

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od Samba »

používam kable z industrie motorů a cajk..

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od lope »

Do brouka žádný červený nebo růžový kabely nepatřej, ty si dávejte do embéček.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od evinsen »

lope píše:
26 srp 2020
Do brouka žádný červený nebo růžový kabely nepatřej, ty si dávejte do embéček.
jo,jo zavání to kacířstvím.
pro mě je boj s kvalitou aftemarketu denní chleba,ale tyhle barevný kabely,průhledný víčka a jiný fešný ptákoviny žádný jmenovaný dodavatel nemá.
jsou to pouťové doplňky bez prohlášení o shodě a že to je shitt je už snad v povědomí každého trochu znalého nadšence. tak mi připadá zbytečný zakládat nové vlákno o ničem.do vlákna zapalování,seřizování dát příspěvek s fotkou kabelů a koncovek by bylo lepší

Uživatelský avatar
jozo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 361
Registrován: 30 kvě 2013
Bydliště: CHG

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od jozo »

A čo priesvitné viečka na rozdeľovač, to je tiež kapitola. Darmo ma Miso S. odhováram, musel som to zažiť:-)

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od boldor »

evinsen píše:
26 srp 2020
tak mi připadá zbytečný zakládat nové vlákno o ničem.do vlákna zapalování,seřizování dát příspěvek s fotkou kabelů a koncovek by bylo lepší
:) někdo to umí přesunout / sloučit, a ty Karmanny asi klidně taky :)
Myslím si že ač to na první pohled nevypadá je to ve finále v jednom vlákně přehlednější.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na svíčkové kabely

Příspěvek od wally »

Od té doby co používám CB Performance 8,2mm silikony, nevím o zapalování 🤷‍♂️ dělá je i Pertronix nebo MSD
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

Odpovědět