Ako zapojit kable? Pomooc

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3162
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od OB »

Já ti něco povím. Jednou vidět je lepší než tři stránky v topicu. :lol:
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Herbie »

ještě jsem ten návod trochu dopsal a upravil
snad ti to pomůže
... a vůbec !

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od lope »

K tomu předstihu, jak natočit řemenici snad víš (je to hned na začátku v tom Herbieho odkazu - motorem točit jenom ve směru hod. ručiček, aby se vymezily vůle), potom otáčíš rozdělovačem a místo sledování svíčky je pohodlnější použít žárovku. Ta se zapojí mezi kontakt cívky, který vede do rozdělovače, a kostru. Jakmile se kladívko zvedne (přeskočí jiskra), tak se žárovka rozsvítí. V tu chvíli rozdělovač utáhneš a máš to víceméně správně nastavený.

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

No chalani, uz mi to je aj trocha aj blbé, ale nekonečny pribeh pokracuje... :lol:
No, dal som na Vaše a Herbieho rady..nastavil som troska vacsi odtrh (0,55-0.60) a nastavil predstih, ako sa má (praskne kladivko presne na hornej riske a spoji bloku)
No, prejavilo sa to, ze motor fakt živo toči, ale opat neštartuje.. Toči to mega, po pridani plynu to ale iba striela, ale skorej take puf hlasne ako "ohnivé" vystrely.. Vlastne mam pocit, ze to striela z karburatora.. Už mi to fakt asi vychadza, ze tam je problem.. Idem si objednať nový, tento sa časom zgeneralkuje a bude do rezervy.. Je to nákladné riešenie, ale Nevadí.. Chcem byt naisto.. Prikladam video, ako to štartuje.. Znalý spozná možno.. Tie zvuky idu z karbeca asi.. Neviem to ale naisto.. Na konci z karburatora isiel taky lahky dym

https://youtu.be/6Wbpn70Prm4

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sam »

Vítejte na straně 4.

Kup si startovací sprej a několikrát stříkni do karburátoru a pak nastartuj. Když to chytne a párkrát blafne, máš chybu v karburaci nebo pumpě. Když se nestane nic, je chyba v elektrice. Tedy cívka, kondenzátor, špatný předstih nebo zpřeházené kabely. Dokud toto nerozlouskneš budeme si tu psát do konce karantény.

PS: Motor se otočí dvakrát než se dostane první válec do horní úvrati, sací a výfukový ventil je uzavřený a má dojít k zápalu. V tom se často chybuje a zapaluješ první válec v době kdy je připravený třetí.

PPS: před testem vyndej a očisti svíčky. Zahnojené a mokré z předchozích pokusů hořet nebudou.

https://www.alza.cz/auto/liqui-moly-sta ... OQQAvD_BwE
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od lope »

Já myslím, že ti pořád blbne zapalování. Jestli máš dobře předstih (nevsadil bych na to), tak máš blbě pořadí kabelů ke svíčkám. Místo kupování novýho karburátoru to radši dej seřídit někomu, kdo to umí, bude to lacinější.

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

Sam píše:Vítejte na straně 4.

Kup si startovací sprej a několikrát stříkni do karburátoru a pak nastartuj. Když to chytne a párkrát blafne, máš chybu v karburaci nebo pumpě. Když se nestane nic, je chyba v elektrice. Tedy cívka, kondenzátor, špatný předstih nebo zpřeházené kabely. Dokud toto nerozlouskneš budeme si tu psát do konce karantény.

PS: Motor se otočí dvakrát než se dostane první válec do horní úvrati, sací a výfukový ventil je uzavřený a má dojít k zápalu. V tom se často chybuje a zapaluješ první válec v době kdy je připravený třetí.

PPS: před testem vyndej a očisti svíčky. Zahnojené a mokré z předchozích pokusů hořet nebudou.

https://www.alza.cz/auto/liqui-moly-sta ... OQQAvD_BwE
Ok, dik a sorry ze sme uz na "štvrtej" strane, proste mi to nejde a nevedel som si inak rady.. Fakt sa Snazim kazdy den hodiny a hodiny studovat veci okolo toho a riešiť to, nechcem tu otravovať tolko no..nevedel som ze sa motor dva krat otoci napr, asi bude tam mozno problem..ok poskušam to zas
Naposledy upravil(a) Sefix dne 16 dub 2020, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od kubi »

Uz v mojej prvej odpovedi som sa pytal na ten rozdelovac (poradie kablov; predzapal) video to myslim len potvrdzuje. Na karburator sa teraz vyprdni; pokial sa cez neho dostane benzin do sania a vsetko ostatne by bolo v pohode tak nastartujes

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

kubi píše:Uz v mojej prvej odpovedi som sa pytal na ten rozdelovac (poradie kablov; predzapal) video to myslim len potvrdzuje. Na karburator sa teraz vyprdni; pokial sa cez neho dostane benzin do sania a vsetko ostatne by bolo v pohode tak nastartujes
Hm, to maš veru asi pravdu, problem bude asi fakt inde ako v karburatore, ok dik, skusim dakoho nato zohnat, ak mi to nepojde

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15195
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sam »

Ne, nikdo tě nevyhání, naopak je tu plno dobrých rad což nebývá obvyklé. Rozděluj ale problémy na menší části a ty si ověřuj a zpřesňuj.

1. elektrika nebo palivo ?

2. když elektrika, tak pálí svíčky ? (vyšroubuješ svíčku prvního válce. ukostříš a při nastavování předstihu se zapnutým zapalování hned vidíš a slyšíš, že proběhne jiskra při 7.5 stupních před HU). Když ne, jdeš po cívce, kondenzátoru, atp

3. když pálí jak má, sundat ventilové víko u prvního válce a zkontrolovat že při zápalu 1. válce je sací a výfukový ventil uzavřený a šroubovákem otvorem pro svíčku ověřit že píst je opravdu v HU. Když ne, máš špatně poskládané kabely, špatně osazený náhon rozdělovače, nebo špatně složený rozdělovač.

Tak to dělám já. Když se dostanu na konec seznamu mohu projít jednotlivé větve a hrát si s karburátorem, pumpou, rozdělovačem atp. Tento motor je tak jednoduchý, že chytne a jede i ve velmi špatném a rozladěném stavu. A nastartuji ho i na čistič brzd který stříknu do difusoru, obejdu auto, nasednu a otočím klíčkem. Žádný stres.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

Sam píše:Ne, nikdo tě nevyhání, naopak je tu plno dobrých rad což nebývá obvyklé. Rozděluj ale problémy na menší části a ty si ověřuj a zpřesňuj.

1. elektrika nebo palivo ?

2. když elektrika, tak pálí svíčky ? (vyšroubuješ svíčku prvního válce. ukostříš a při nastavování předstihu se zapnutým zapalování hned vidíš a slyšíš, že proběhne jiskra při 7.5 stupních před HU). Když ne, jdeš po cívce, kondenzátoru, atp

3. když pálí jak má, sundat ventilové víko u prvního válce a zkontrolovat že při zápalu 1. válce je sací a výfukový ventil uzavřený a šroubovákem otvorem pro svíčku ověřit že píst je opravdu v HU. Když ne, máš špatně poskládané kabely, špatně osazený náhon rozdělovače, nebo špatně složený rozdělovač.

Tak to dělám já. Když se dostanu na konec seznamu mohu projít jednotlivé větve a hrát si s karburátorem, pumpou, rozdělovačem atp. Tento motor je tak jednoduchý, že chytne a jede i ve velmi špatném a rozladěném stavu. A nastartuji ho i na čistič brzd který stříknu do difusoru, obejdu auto, nasednu a otočím klíčkem. Žádný stres.
Ahaa, ja som to asi fakt nastavoval zle, mate pravdu.. Dobre, tieto rady su fakt mega, pekne pomaly rozumne to budem skušat, ako sa tu píše a myslim, ze potom to uz pojde, diky...mate u mňa každý pivo a liter benzinu.. ;)

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 595
Registrován: 03 lis 2012

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od rochuss »

Třeba to nebude tak jednoduché.Známej mel teď podobnej problém se Š120 ,jeden den normálně přijel a za pár dní nic. Motor nenaskočil,byl tam jeho strejda automechanik (kterej je delal celý život).Delali na tom asi 30hodin a nic,taky všechno na povrchu nekolikrát zkontrolovali i na stolicíh a všechno šlo,ventily seřídili a motor nic.Jen občas slíbil. Po naprosté bezradnosti se začal rozebírat motor a byla v nem zlomená klika.

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

rochuss píše:Třeba to nebude tak jednoduché.Známej mel teď podobnej problém se Š120 ,jeden den normálně přijel a za pár dní nic. Motor nenaskočil,byl tam jeho strejda automechanik (kterej je delal celý život).Delali na tom asi 30hodin a nic,taky všechno na povrchu nekolikrát zkontrolovali i na stolicíh a všechno šlo,ventily seřídili a motor nic.Jen občas slíbil. Po naprosté bezradnosti se začal rozebírat motor a byla v nem zlomená klika.
Fuha, no bože, to hádam nie.. :D.. No.. Mozno to s tym všetkym nesuvisi, ale obcas pri tom startovaní sa mi stalo, ze sa ten motor akoby zasekol a musel som štartovať zas, ale to je fakt uz len taka nepravdepodobná hypoteza, skorej som nieco robil zle, teda asi naisto.. :D.. Proste som to zle nastavil a niektore kroky poplietol, po poslednych vysvetleniach to už ale hadam zvladnem.. :D.. To auto pekne zašlo Do garaze, hadam som pri tych mojich pokusoch klukovku nezlomil.. :D..nie nie, žiadné také.. :D.. To. By som ošedivel.. :D.. A nejdem to obkecavat, lebo sa lahko ocitneme na piatej strane! :D

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od udeeska »

Mě to připadá na špatné pořadí kabelů z rozdělovače do válců
Vwase nocni sichta...

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 595
Registrován: 03 lis 2012

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od rochuss »

No vidíš,neco sekalo, to by odpovídalo nečemu zalomenému/problematickému. Já tady mám jeden motor co má neco s převodem zubaté kolečko na klice/vývod na rozdelovač,taky už nejde nahodit a v druhém neco klepe,takže jsou oba na rozdelání.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7224
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od udeeska »

Se mohlo sekat i špatně nastaveným předstihem.
Vwase nocni sichta...

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 595
Registrován: 03 lis 2012

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od rochuss »

Taky už jsem zažil,že starter točil pomalu,že to ani naskočit nemohlo,kór když je tam težká 1600cm3. Seřídil bych ty kable a předstih opravdu dobře,zapřáhl to za jiné auto stříkl neco do karbce a roztáhl.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1280
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od lope »

Podle mě to je beznadějnej případ. Ten člověk, bohužel.

Uživatelský avatar
Waladero
Příspěvky: 53
Registrován: 10 úno 2017
Bydliště: Libušín

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Waladero »

Mrkni na tenhle příspěvek, je to tam včetně videa, co to dělalo. Na konci je rozuzlení.
https://www.flat4.org/forum/viewtopic.p ... 80#p368179
Ve zkratce: HÚ prvního válce - první dva ventily uzavřené, když motor dostaneš otáčením do této fáze, zastav a koukni kam ti jde palec rozdělovače, tam zapoj kabel od 1. válce. Poté zapoj zbytek takže 4,3,2 po směru hod. ručiček. Zkus a uvidíš.
Já měl problém v pootočeném rozdělovači. Takhle jsem na to přišel.

Sefix
Příspěvky: 53
Registrován: 09 kvě 2018

Re: Ako zapojit kable? Pomooc

Příspěvek od Sefix »

Takže, odobral som veko ventilov na prvom valci, tak aby oba ventily prveho valca boli vtedy v polohe hore. Na zliabku remenici na vonkajsej strane smerom ku mne, zliabok bol vtedy zarovno spoja bloku motora, teda HU.. Zarez na remenici je 7,5°stupna vlavo, na vnutornej strane remenici, teda predstih.. Ked otocim v smere hodin remenicou od zliabku, tak preskoci iskra do sviecky na prvom valci, presne ked je na zarez na spoji bloku, tak som nastavil polohu rozdelovaca/prestih, všakže..
Skušal som vopchat srobovak do otvoru prvej sviecky počas HU, valec je uplne hore.
Poradie valcov na rozdelovaci mam teda z mojho pohladu na rozdelovac:
21
34
Myslim,ze nato idem uz dobre, vecer pokracujem, lebo musim vymenit tesnenie na tom veku ventilov, nemal som ho tam pri sebe,takze vecer pokracujem.
Pri otacani remenicou bolo pocut rozprasovanie benzinu v karburatore, takze by mal byt ok.. Sviecky su čisté,baterka nabitá. Uvidime, co sa bude diat vecer..
Oprava: ten zarez je vlastne ojeb a predstih je 7,5° vpravo pred HU (zliabok) , konečne mi to došlo, sorry, ja pako. :D
Naposledy upravil(a) Sefix dne 17 dub 2020, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět