LED žárovky vs. blinkry

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Cabhan
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2016

Re: Problem s blinkry

Příspěvek od Cabhan »

Milan NM píše:Nie evinsene,L= Load (do prepinaca smeroviek),P=Pilot (na minus)

Cabhan to ci su vidiet modre led cez den,to ti tak skoro nepoviem,ale mozem Ti 2ks poslat,vyskusas su na 12vtakze len zamenis ks za ks.
Skus to relatko prepojit tak ako pisem,pojde.Aj ked ho nedas do patice.Ziarovky co si kupil su dost drahe,taketo veci kupujem v cine,doprava zdarma alebo zanedbatelny poplatok a kvalita velmi dobra.

Milan simte a jak se takove relatko prepojuje?? Primo na tom relatku nebo musim neco prepojit na patici?? Elektrika jde absolutne mimo me.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Problem s blinkry

Příspěvek od Milan NM »

Paticu nechaj tak ako je , raz by si sa rozhodol vratit k ziarovkam,tak nech to je original.Da sa to prepojit pomocou 3 kablikov ako na obrazku,pretoze rele na led ma vyvody zrkadlovo.+ je zameneny s -.
Kablik.jpg

Uživatelský avatar
Cabhan
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2016

Re: Problem s blinkry

Příspěvek od Cabhan »

Aha,tak to necham asi jak to je,nez to takhle zapojovat,zbytecne komplikovane. Kazdopadne diky za rady Milan

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Problem s blinkry

Příspěvek od lope »

A to jsou potřeba 2 relé? Nebo jak to spíná buď levou nebo pravou stranu?

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Problem s blinkry

Příspěvek od Milan NM »

Netreba 2 rele,vsetko je rovnake ako pri ziarovkach,len rele je pri led ine.

Uživatelský avatar
Cabhan
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2016

Re: LED žárovky vs. blinkry

Příspěvek od Cabhan »

Dobry den panove,

Nechci zakladat nove vlakno,ale opet se jedna o smerovku. Smerovky funguji ale Ted mi zacala levostranna smerovka prestat fungovat pri zapnuti hlavnich svetel- predni smerovka nefunguje a zadni sviti v kuse,tzn. neblika. Kdyz jsou svetla vypnuta ci jen na potkavackach vse funguje normalne. Pres den nesvitim tak je to jedno,ale v noci je to samozrejme problem,kdyz jedna strana nefunguje. Mam obycejne zarovky,ty ledky jsem prestal pouzivat,elektrika jde mimo me.Diky za napady. Cabhan

Jinak brouk jezdi v kazdodennim provozu jiz dva a pul roku bez jakychkoliv problemu!!! Teda az na tu karoserii,ta samozrejme trocha trpi parkovanim venku.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: LED žárovky vs. blinkry

Příspěvek od udeeska »

Zkontroluj ukostření na blinkrech a světlech,to by byl můj první krok.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Cabhan
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2016

Re: LED žárovky vs. blinkry

Příspěvek od Cabhan »

Toz ukostreni jsem zkontroloval a vse ocistil,blinkr teda funguje,ale prestala mi fungovat leva lampa pro zmenu #-o ,teda sviti strasne slabe,je videt na zarovkach ze jde do nich proud,ale asi nejaky hooodne slaby,pri prepnuti do tlumenych je vse ok...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: LED žárovky vs. blinkry

Příspěvek od udeeska »

Změř voltage,zkontroluj kostru a dosedací patky pod žárovkama jestli nejsou zaoxidovane, případně je predpruz. Můžeš i cvičně natáhnout kostrici drát třeba z motoru jestli někde nemáš přechodový odpor mezi blatnikem a kastli.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: LED žárovky vs. blinkry

Příspěvek od udeeska »

Tady ještě jednoduchá demonstrace, že dvouvlaknova žárovka svítí bez kostry (kurwa jsem si spálil prst než jsem to nafotil :D ), což se týče i předního světla jak asimetricke tak heligonove žárovky. Při špatném ukostření někdy funguje odpojený přívod jako slaba kostra.
Přílohy
IMG_20180906_135740814_HDR.jpg
Vwase nocni sichta...

Odpovědět