Protipožární prevence zdarma

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Pětišroub »

ja vim, proto jsem to ozivil
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Šíša »

Clovek na TS.com, co mu shorela komplet renovovana T2b Westy pri nejakem z prvnich vyjezdu, tak v druhe ma v motorovem prostoru namontovan automaticky hasicak s teplotne spoustenym ventilem ... by nemusel byt spatny napad ... se zeptam souseda hasice zda-li i u nas jest toto k sehnani :?:

Uživatelský avatar
libooor
Příspěvky: 93
Registrován: 07 srp 2009
Bydliště: Ostrava Třebovice

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od libooor »

Asi jest..
Přílohy
08012013655.jpg
08012013655.jpg (51.2 KiB) Zobrazeno 9584 x

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od martin_100 »

jest
stopa vede k prodejcům rallye krámů

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od udeeska »

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
DSC_0774.jpg
DSC_0774.jpg (47.02 KiB) Zobrazeno 9436 x
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Reef
Příspěvky: 67
Registrován: 13 úno 2012

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Reef »

Šíša píše:Clovek na TS.com, co mu shorela komplet renovovana T2b Westy pri nejakem z prvnich vyjezdu, tak v druhe ma v motorovem prostoru namontovan automaticky hasicak s teplotne spoustenym ventilem ... by nemusel byt spatny napad ... se zeptam souseda hasice zda-li i u nas jest toto k sehnani :?:
Něco bych tu měl.... nechávám instalovat do kontejnerů s kogeneračními jednotkami specielní hasící přístroje se sprinklerovou hlavicí a nastavitelnou rtuťovou pojistkou. Pokud v okolí pojistky teplota přesáhne nastavenou hodnotu, automaticky dojde k odjištění a obsah hasičáku se přes sprinklerovou hlavici rozstříkne do prostoru. Zatím to mám instalované na práškovejch PG 6kg a 9kg. Pokud by byl zájem, zkusil bych dotáhnout menší verzi optimální pro naše motorové prostory a připravil ji jako hotový výrobek na montáž..... asi bych v tomto případě od přášku ustoupil, protože na zpětné čištění je slušný peklo, vzhledem k přítomnosti oleje by byla vhodná možná pěna...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Pětišroub »

a to je zajímavé. Byl by takový systém odolný použití ve voze? Přecijen jsou tam stálé otřesy atd..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Reef
Příspěvky: 67
Registrován: 13 úno 2012

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Reef »

Co se týče systému jako takového, tak odolný je. Narazil jsem ovšem na jinou komplikaci a to, že pojistku jsem schopen nastavit na max. 95 st.C.....
Začal jsem tedy hledat jiné řešení. Objevil jsem na doporučení kolegy systém, který je na fotce o pár příspěvků výš od Romana. Jedná se hasičák s ventilem a trubičkou pro rozvod hasiva. Při vzniku požáru dojde k destrukci trubičky a úniku hasiva na místo zdroje. K destrukci dochází při teplotě mezi 110 až 120 st.C. Rozvod je možné instalovat kdekoli dle potřeby a nádobu s hasivem i mimo motorový prostor tak, aby nepřekážela. Pátral jsme i po vlastním hasivu jako nejvhodnější vyšel hasící plyn. U prášku jsem narazil na problém degradace vlivem otřesů. Pokud je nádoba s práškem vystavená trvalým otřesům, je dost pravděpodobné, že po roce se prášek sklepe a jeho hasící schopnost je ohrožená. Když toto zobecním, je otázka i vhodnosti využití hasící koule pro naše motory. Další otázka je potom i čištění motoru od práškového hasiva.
Poptal jsem cenu a pro jeden motor se dodávka kompletního systému pohybuje okolo 6,5tis.Kč.
Odkaz na systém výrobce v ČR - http://www.tepostop.cz/cs/hasici-system ... -firestop/" onclick="window.open(this.href);return false;
Cena je vyšší, ale z požárního hlediska se jedná asi o nejhodnější zajištění. Pokud byl zájem, pokusil bych se systém zlevnit vzhledem k množství.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od lope »

Ty automatický systémy jsou určený spíš pro opuštěné prostory. V autě by byl asi vhodnější nějaký (elektro)mechanický ventil. Nemuselo by se čekat, až se to rozhoří.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Pětišroub »

ač nerad tak musím znova postrčit toto téma zejména v době odzimovávání vozidel. Po dvou letech mi odešly Good Year hadičky, praskly na dvou místech a el. pumpa při napouštění Dellort po zimě vesele prášila benzín do motorového prostoru 181. Tím pádem znovu říkám - měňte hadičky pravidelně, věnujte jim pozornost a věnujte pozornost i hadicovým sponám, nepoužívejte opletené hadičky, které zebraňují vizuální kontrole stavu hadic a které by můj problém změnily z prášení na pomalé kapání a tím pádem ztížily okamžité odhalení problému.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od prak »

jo, hadičky nechte původní
nové se musí furt měnit :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Pětišroub »

jo kde jsou ty časy kdy jsem do fichtla nainstaloval benzínovou hadičku a ta během tří let ztvrdla tak že jsem jí musel přeříznout pilkou na železo abych jí vyndal:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

To platí i pro busaře... :wink:
image.jpg
image.jpg (42.34 KiB) Zobrazeno 8499 x
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Peter »

nemozem si pomoct ale ten horiaci Brundibar mi pripada ako Photoshop...
A home is not a house

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Protipožární prevence zdarma

Příspěvek od Pětišroub »

fotografie je pouze ilustracni :D

Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět