Ventilek ostřikovače

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Ventilek ostřikovače

Příspěvek od lope »

Teče mi ventilek ostřikovače vzadu na spínači stěračů (dědek 63). Sundal jsem ho ze spínače a vypadá to, že teče v té dirce, kam zapadá tyčka. Při stisknutí vždycky vyteče trochu i kolem tyčky. Nemáte někdo zkušenosti, jestli se to dá nějak opravit nebo nahradit jiným ventilem? Dávat přes 1000 Kč za repliku celého spínače se mi vůbec nechce a kupovat použitý s nejasnou funkčností taky moc ne. Ideální by bylo, kdyby se dal koupit samotný ventil, ale to jsem nikde nenašel.

Replika je např. tady
http://www.broukservis.cz/vw-t-1-2-3-4- ... 71-i27979/" onclick="window.open(this.href);return false;

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Ventilek ostřikovače

Příspěvek od lope »

Tak jsem dál zjistil, že membrána jde z ventilu vyndat. Pod ní je další tyčka vlastního ventilu, což už rozmontovat nejde. Ovládací tyčka se léty propíchla skrz membránu. Membránu jsem nahradil plochou gumou (z duše). Na stranu ovládání jsem chemoprénem přilepil 2 menší kolečka s otvorem, kam zapadne konec ovládací tyčky, aby nevypadávala. Zatím to funguje. Uvidím, jak dlouho...

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Ventilek pro ostřikovače stěračů

Příspěvek od ok1vkt »

Pánové určitě jste se s tímto problémem již setkali.....
Na vypínači stěračů mám vadný ventilek pro ostřikovač.
Jelikož mám výsuvný 1 rychlostní přepinač, na něm onen ventilek..... Nikde nemužu sehnat vysuvny přepinač s 1 rychlostí. Vše jsou jen otočné a 2rychlostní a to nechci.....
Chcí se zeptat, dá se někde koupit samostatně onen ventilek? Nebo nějakou repas sadu na něj, cokoliv.... Protože kupovat spinač za 1300 a pak ho ničit mi přijde hloupost. Mockrát děkuji a přikládám foto samotného ventilku. Popřípadě pokud by někdo měl, rád koupím.
Jak jste tento problém řešili vy? Vyměnit celej spinač fakt nechci, protože je uplně jinej
26107939_1594258097277839_1451563289_o.jpg
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Ventilek pro ostřikovače stěračů

Příspěvek od eLzyx »

na Busu mám podobný a protože jsem to nesehnal, tak jsem to přestavěl na elektriku. Sice to není dobově korektní, ale není to poznat, funguje to a nebudu mít mokré stehno od toho, jak to protéká
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Ventilek pro ostřikovače stěračů

Příspěvek od ok1vkt »

Muzes mi o tom napsat více? Elektriku mam ale 6V
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Ventilek pro ostřikovače stěračů

Příspěvek od Milan NM »

ok1vkt píše:Muzes mi o tom napsat více? Elektriku mam ale 6V
Na 6 v neviem ci zozenies cerpadielko.

Skus zmerat roztec dier,mozno bude pasovat ventil z dvojrychlotneho ...taky ventil mam.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Ventilek pro ostřikovače stěračů

Příspěvek od ok1vkt »

Pravě...6V je problém
Jinak rozteč děr na šroubky je cca 25-26mm. Mam tu takovou šupleru na prd. Ale pro orientaci stačí.
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Ventilek ostřikovače

Příspěvek od yahoďák »

Přesunuto z Broučího fora (všeobecné) do FAQ (řešení konkrétních tech.problémů). Dále sloučeno s topikem na stejné tema, kde je dokonce i možné řešení... prosím, než založíš nové tema, zkus pohledat, zda to již na foru není řešeno (většinou je...)
Za moderátory děkuje Y.

Jistě seženeš použitý spínač za přiznivější cenu než nový a můžeš ho použít jako dárce ventilku.
Základ je včas dát do nádobky ostřikovače nemrznoucí náplň... to je první příčina poškození, následuje opotřebení...
Obrázek

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Ventilek ostřikovače

Příspěvek od yahoďák »

Edit: hecnul jsem se, zašel do garáže a zjistil, že ventilky jsou stejný pro oba druhy vypínačů.

Jeden samotný fnkční ventilek mám k dispozici, v případě zájmu po SZ..


A ještě k možným příčinám poruchy:
Mám 4 spínače "tahací", u všech je ventilek v háji - propouští směrem k ovládací tyčce...což připisuju tomu, že u těchto staších spínačů byla ovládací tyčka kovová, takže při ovládání časem prorazila membránku, zvlášť, když se na ní tlačilo moc silou...
Jeden ventilek z novějšího provedení zase malinko podcházel (mezi trubičkama přívod/odtok), ale při zapnutí z něj šlo vody málo... byl přicpaný sajrajtem, stačilo vyčistit připojovací trubičky - jehlou, tupou stranou s očkem pro nit - a následně propláchout a už zavírá/otevírá jak má.
Obrázek

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Ventilek ostřikovače

Příspěvek od ok1vkt »

No já mam zrovna oboje. Jak říkáš, tyčka je kovová.... a propousti mi jak mezi hadickami - nezavira, tak i ven kolem tyčky.....
Tak mi kdyztak pisni prosimte pokud jsou ventilky v poradku a mohl bys je postradat....domluvime se
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Ventilek ostřikovače

Příspěvek od Milan NM »

Ak mas zaujem je to cislo co potrebujes... 598 714 ,napis do sz adresu.
1514398902890-1787722376.jpg
1514398902890-1787722376.jpg
Přílohy
1514398951907-1594439727.jpg

Odpovědět