Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Robi

Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od Robi »

Zdar všichni, má někdo nějaký recept na to, jak uvolnit karbon z totálně zaneseného potrubí na předehřev? Nejde ani profouknout, arva nic, nafta nic, propíchnout drátem nic a kladivem mám strach pořádně přitlačit.
Dík

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

ohřívat plamenem a mechanicky - štourat, poklepávat z venku.
Možná existuje nějaká speciální dobrota, co ho rozpustí, já ji neznám :oops:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jsem to možná někde popisoval v techhelpu na flat4.org, ale jinak platí: starý spojkový lanko, nebo jiný silnější ocelový laníčko. konec rotřepit do vějířku, druhej konec do vrtačky a vrtat a vrtat a vrtat. já jsem takhle odvrtal dvě hrsti karbonu ale pak to hřálo o strach...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

na pionýrech sme ho vypalovali benzínem - nalili a nechali vyhořet a pak zas a znova až se uvolnil a začal drobit
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ohřat autogenem tak ze na trubce vytvoris zhavej prstynek a pak uz to pujde samo

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Žanek píše:na pionýrech sme ho vypalovali benzínem - nalili a nechali vyhořet a pak zas a znova až se uvolnil a začal drobit
jojo, výfuky z califa jsem taky řádně prolil benzínem, položil na trávník, ustoupil bokem a hodil sirku (mladej a blbej :lol: )...blaflo to jako bazuka, pak už stačilo jenom drbat kartáčem

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

mě na 350 jednou blafla nespálená směs ve výfuku a dopadlo to tak, že jsem sháněl novej tlumič, páš ten starej se otevřej jak konzerva. Z důvodu bezpečnosti volím metodu zastudena.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

yahoďák píše:
Žanek píše:na pionýrech sme ho vypalovali benzínem - nalili a nechali vyhořet a pak zas a znova až se uvolnil a začal drobit
jojo, výfuky z califa jsem taky řádně prolil benzínem, položil na trávník, ustoupil bokem a hodil sirku (mladej a blbej :lol: )...blaflo to jako bazuka, pak už stačilo jenom drbat kartáčem
na Staďákách to dělám dvakrát do roka eště neska. (halt starej a blbej no :cry: )

Robi

Příspěvek od Robi »

No jó, lanko a bowden jsem zkoušel taky, ale problém je v tom, že když ho mám trochu delší,tak se zkroutí a než stihnu vypnout vrtačku, tak mě to totálně olíská a vypadám jako bych se vrátil ze sado maso saloonu.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

pokus to vypadá hutně zacpaný ..tak je nejjednodušší sehnat jiný sání :wink: ... co ty kola ? ... mám ja připravený , ale bude potřeba se pro ně stavit těch cca 5 km ... nebo cca do 8 ráno budu doma na jižnáku hned u příjezdu do prahy

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

lanko se mi osvedcilo, chce to mit vzdy spravnou delku, aby to cloveku nenafackovalo. cili dlouhe lano a z nej odstrihavat. trva to, ale jde to. hlavne trpelivost :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od Herbie »

... a vůbec !

Uživatelský avatar
kubi
Příspěvky: 214
Registrován: 29 kvě 2019

Re: Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od kubi »

Ja som tam vylial nejakú chémiu na čistenie grillov nechal pôsobiť cez noc potom ešte poriadne prefúkol kompresorom, prekrtkoval a predhrev bol ako nový :D

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od evinsen »

když už se tam strčí lanko je napůl vyhráno,jinak kovadlinku a malé kladívko,to zploštělé v tom hliníku je někdy na odříznutí trubičky a odvrtání

Elu
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2019

Re: Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od Elu »

Taky jsem laboroval s cistenim predehrevu, zkousel jsem to i dle vlozeneho videa. Nakonec jsem trubku provrtaval dlouhym vrtakem a nasledne zavarel. Vse k prdu, hralo to malo, vrstva zevnitr sten asi byla moc tlusta a karbon je isolant. Ve finale jsem zakoupil nove potrubi. Pri tomto laborovani jsem zjistil, ze ucinnost predehrevu hodne zavisi na spravnem zastrceni leve pistaly vyfuku vuci trubicce v tlumici aby to delalo dobre efekt fixirky.

Uživatelský avatar
VWenca
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 488
Registrován: 19 bře 2005
Bydliště: Lounsko

Re: Předehřev sacího potrubí ucpaný karbonem

Příspěvek od VWenca »

Poklepávání kladívkem, do vrtačky strunu, pak kus lanka a po cca dvou hodinách snažení , když už nepadly kusy karbonu, bylo to velké vítězství.A zasunutí koncovek je opravdu dost podstatné. Na některých aftermerket výfucích to je asi lepší zaslepit. Ale pak je problém za studena s volnoběhem při použití centrálního karburátoru.

Odpovědět