Převodovka - Vyskakování rychlosti

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
skovi
Příspěvky: 127
Registrován: 24 dub 2006
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Převodovka - Vyskakování rychlosti

Příspěvek od skovi »

Mám malý problém, vyskakuje mi 3.° po výmene synchrónneho krúžku sa to síce zlepšilo ale nieje to ešte ok. Viete mi poradiť kde zoženiem nové ozubené kolesá ?
vw chrobák kabrio 1976
jaguar xke 1967
jaguar MK V 1949
tatry 603 1959,61,62 ,73
Rolls Royce Phantom III 1936
Lamborghini Jalpa 1/1986

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Vyskakovanie rýchlosti

Příspěvek od john »

skovi píše:Mám malý problém, vyskakuje mi 3.° po výmene synchrónneho krúžku sa to síce zlepšilo ale nieje to ešte ok. Viete mi poradiť kde zoženiem nové ozubené kolesá ?
Zjavne si mal prevodovku rozhodenu a vymenil si synchro...
Javilo ozubene koleso znamky opotrebenia alebo znicenia?....ak nie, "detent spring" nema spravny odpor... ma byt medzi 15 - 20 kg... samozrejme za predpokladu, ze radiaca tyc ma spravny krok..

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Vyskakovanie rýchlosti

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

skovi píše:Mám malý problém, vyskakuje mi 3.° po výmene synchrónneho krúžku sa to síce zlepšilo ale nieje to ešte ok. Viete mi poradiť kde zoženiem nové ozubené kolesá ?
Pokud ti trojka vypadla vícekrát - je trojkové kolo bohužel po smrti - čelní ozubení , které je spolu se přesuvníkem zodpovědné za přenos síly ztratilo negativní podbrus čel a musíš vyměnit kolo i přesuvník. Vadný synchron, který jsi vyměnil měl svůj podíl na poškození čelního ozubení - jeho výměnou jsi bohužel neodstranil vadu - vyskakování trojky. Kup druhou skříň a z ní použij kolo a přesuvník- nejlevnější cesta.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Vyskakovanie rýchlosti

Příspěvek od Samba »

mam tu druhou skrin.. olee..

skovi
Příspěvky: 127
Registrován: 24 dub 2006
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka - Vyskakování rychlosti

Příspěvek od skovi »

pozrite do inzercie tam mam vypisane co zhanam http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 603&start=" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakujem
vw chrobák kabrio 1976
jaguar xke 1967
jaguar MK V 1949
tatry 603 1959,61,62 ,73
Rolls Royce Phantom III 1936
Lamborghini Jalpa 1/1986

Odpovědět