Kolísání otáček u 1600i (stříkačka mexiko)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Fandis
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2013
Bydliště: Kolín

Kolísání otáček u 1600i (stříkačka mexiko)

Příspěvek od Fandis »

Dobrý den
Poradí mi prosím někdo s kolísáním otáček ve vetším rozpětí u VW Brouka 1.6i r.v1996
Nastartuji a motor běží a otáčky kolísají ve větším rozpětí.Po sešlápnuti plynu stoupnou a už nepadnou zpět.Musím motor vypnout a znova nastartovat.
Po zahřátí motoru otáčky stále kolísají,ale už reagují na plyn a nezůstávají viset.
Poradí prosím někdo?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Herbie »

nejsem si úplně jistej když se jedná o 1.6i

ale predpokládal bych tři věci
1) snímač otáček - zda není vadnej (pokud něco takovýho ten motor má)
2) škrtící klapka - vyčistit
3) někde to možná přisává falešnej vzduch (manžety na sacím potrubí+těsnění pod krtící klapkou)
... a vůbec !

Fandis
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2013
Bydliště: Kolín

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Fandis »

Vše se prošlo a bohužel nic.Když ucpu přívod vzduchu do filtru,motor zhasne.
Ještě jsem zapoměl napsat,že když odpojím krokový motorek volnoběhu otáčky jdou jak mají.(krokový motorek byl zakoupen nový a závada stále trvá)

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 225
Registrován: 26 čer 2011
Bydliště: Jirkov

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Jarda »

Já bych doporučil vyčistit klapku a udělat její zákl.nastavení.

Mirek Wenclovice
Příspěvky: 209
Registrován: 31 bře 2011

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Mirek Wenclovice »

Jarda píše:Já bych doporučil vyčistit klapku a udělat její zákl.nastavení.
Nepíšeš odkud jsi - pokud to máš blízko k Ostravě - není problém - mám VCDS a vše k seřízení včetně dílů. Jestli jsi okolo Prahy - snad by ti mohl pomoci Froggy.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od evinsen »

lambda sonda,zkus ji odpojit

Fandis
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2013
Bydliště: Kolín

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Fandis »

Díky všem za rady :)
Klapka byla vyčištěna a znova nastavena(snad dobře)
Lambdasonda byla vyměněna za novou.
Dokonce pro zkoušky byla odpojena lambdasonda,krokový motorek,potenciometr na klapce,teplotní čidlo vzduchu.Přesto,že toto všechno všechno odpojím motor stále běží a otáčky kolísají [-o<

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od evinsen »

tak ti ještě zbývá volnoběžný ventil a regulátor tlaku paliva,jo a čidlo teploty motoru,ale úplně nejlepší bude než tady hádat píchnout to na VAG-COM a je to.K-line je na pozici 7. OBD tam normálně je a tady než než debatovat prdu vlož konkrétní dotaz na číslo chybového hlášení a co by to mohlo ještě způsobovat.základem správného dotazu je taky popsat co se vše měnilo a za co. pokud máš KROKOVÝ motůrek na klapce,tak si MUSEL udělat přes OBD základní nastavení a to vždy když to odpojíš od baterie,jinak můžeš být na netu do zblbnutí a nebude ti to nic platný

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Sam »

Boha! Tyhle technologie se také nacházejí v broukovi ? Ježíškunakřížku ještě že mám pumpičku.

Pardon za plkání, ale vyrazila mi z toho kopřivka na zádech.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od john »

Pokial mas moznost merat ARF, uvidis ako sa meni pri kolisani otacok...zatial to ukazuje na falosny vzduch, ale moze to byt aj par inych veci...jedna z nich moze byt senzor na vzduch...vsetky komponenty sa daju premerat...

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od evinsen »

Sam píše:Boha! Tyhle technologie se také nacházejí v broukovi ? Ježíškunakřížku ještě že mám pumpičku.

Pardon za plkání, ale vyrazila mi z toho kopřivka na zádech.
to jenom pro katalyzátorovou lobby,jinej účel a opodstatnění to opravdu nemá-když dokonalé už nejde vylepšit,alespoň se to zkomplikuje.a to je jenom mexico.jaký obludnosti má california je fakt na palici

http://www.1600i.de/download/BtlMexTech ... stics1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od john »

Digifant 1 a Digifant 2 boli kontrolne moduly na WBX..na brouku by mala byt nejaka forma L -Jetronic, variacii bolo viac...

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Fandis píše:Vše se prošlo a bohužel nic.Když ucpu přívod vzduchu do filtru,motor zhasne.
Ještě jsem zapoměl napsat,že když odpojím krokový motorek volnoběhu otáčky jdou jak mají.(krokový motorek byl zakoupen nový a závada stále trvá)
Chyba bývá nedotažení vzduchověho flitru, nebo netěsnost a tím sání falešnýho vzduchu bez odporu. Ale to nebude tvůj případ, protože jinak by to asi nezcíplo, když to ucpeš, jak říkáš.
Tak zkus toto: Nevím, co nazýváš krokovým motorkem, ale pokud myslíš takovej ten černej váleček vzadu pod vzduchovým filtrem s jedním vývodem dolů na sání a druhým do vzduch.filtru, tak ho na chvíli odpoj. Teď zkus nastavit co možná nejnižší volnoběh (při teplým motoru!) tím, že snížíš doraz na klapce ovládané lankem plynu na minimum tak, aby se ale klapka na druhou stranu nezasekávala (já jsem to dělal na hulváta kombinačkama, jinak to nejde). Pak ještě nastav za chodu motoru předstih tak, aby se volnoběh ještě snížil. Když dosáhneš příjemného, až máslového chodu při nízkých otáčkách, zastrč odpojenou zásuvku zpátky a uvidíš. Já jsem takto odstranil po chvíli laborování nepříjemné kolísání nejmín u třech stříkaček bez výměny jakýchkoliv dílů a doteď spolehlivě fungují.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísání otáček

Příspěvek od Jan »

Dnes jsem brouka viděl a je moc pěknej. Až se to doladí, tak bude radost s ním jezdit :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Odpovědět