Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Zdravím, předem se omlouvám, pokud již toto téma někdo řešil na foru, ale nenašel jsem to.

Lze teoreticky či prakticky osadit standardní motor 1.6 Typ 1 vstřikováním paliva místo karburátoru ?

Díky Láďa

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Sam »

Ano. VW v posledních broucích používalo vstřikování paliva. Hledej 1600i. Z místních uživatelů má stříkačku Petarda nebo Skid na své Žabce.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Sam píše:Ano. VW v posledních broucích používalo vstřikování paliva. Hledej 1600i. Z místních uživatelů má stříkačku Petarda nebo Skid na své Žabce.
A myslíš, že by šlo aplikovat i na motor typ 1 ?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Sam »

Laco píše:
Sam píše:Ano. VW v posledních broucích používalo vstřikování paliva. Hledej 1600i. Z místních uživatelů má stříkačku Petarda nebo Skid na své Žabce.
A myslíš, že by šlo aplikovat i na motor typ 1 ?
Asi si nerozumíme. 1600i je motor typu 1 a dával se do brouků jako sériový motor.
http://www.1600i.de" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Sam píše:
Laco píše:
Sam píše:Ano. VW v posledních broucích používalo vstřikování paliva. Hledej 1600i. Z místních uživatelů má stříkačku Petarda nebo Skid na své Žabce.
A myslíš, že by šlo aplikovat i na motor typ 1 ?
Asi si nerozumíme. 1600i je motor typu 1 a dával se do brouků jako sériový motor.
http://www.1600i.de" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek
Omlouvám se, já jen že si píšu s nějakým Mexikáncem ohledně vstřikování a on mi píše, že je vstřikování jen na typ 3 :-(

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Pětišroub »

možný to je...buď transplantovat stříkačku jednobodovou z výše uvedeného mexikánce, nebo dát dohromady kit čtyřbodového vstřikování z aftermarket dílů, s progamovatelnou jednotkou, což dává větší smysl..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Pětišroub píše:možný to je...buď transplantovat stříkačku jednobodovou z výše uvedeného mexikánce, nebo dát dohromady kit čtyřbodového vstřikování z aftermarket dílů, s progamovatelnou jednotkou, což dává větší smysl..
A má to smysl na seriovou šestnáctistovku ?

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Ales-X »

Určitě to jde poskládat viz Whelerdealer Barndoor a jeho Typ 4.
http://mnmotor.net/content/programovate ... dnotky-dta" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.jenvey.co.uk/home/direct-to- ... mm-dbvw-45" onclick="window.open(this.href);return false;
.. teoreticky by šlo asi "naprasit" i koncernové vstřikování třeba z Octávie 1,6i, ale nemám zas takovou představivost co by to obnášelo.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Sam »

Nutno si stanovit cile, co je vlastne zadanim a ceho chces dosahnout konverzi. U seriove 16ky nevidim zadne pozitivum at v konverzi na 1600i nebo vicebod. Ale jsem jen prosty vintage patolog, ktery vidi krasu v jednoduchosti a opravitelnosti celeho vozu na cestach. Kablikum, proudikum a vubec computerum se u VW branim co to jen jde.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Šíša »

Nacpat tam něco koncern, nebo i klidně jiná značka ale 4bod vstřik by jistě šlo, leč se narazí na problém s nepřístupnou řídící jednotkou. A co si budeme povídat, hnedle po základních snímačích je to to nejdůležitější na celém vstřikování, možnost to naprogramovat/nastavit/zkalibrovat :wink: Vstřiky, čerpadlo, regulátor, hadičky sežene člověk kdekoliv (klidně na vrakáči), senzor podtlaku/klikovky/teploty vzduchu radši nový, zapalování máme a je to za "pár peněž". Jen ta jednotka je problém. Hrál jsem si se vstřikováním z Fordu Zetec (popřípadě 1.6CVH) ale právě díky nemožnosti předělat v domácích podmínkách tovární jednotku jsem se na to z vysoka... :lol: A dávat plus 10tis,- za obyč programovatelnou, za nějakou lepší i několikanásobek ... se mi fakt nechce.
A u brouka se mi nelíbí ten snímač vzduchu ... ta klapka na péru ... :D Radši snímač podtlaku (nebo váha vzduchu) v kombinaci s poťákem na plynu.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od john »

Skor, ci neskor, vstrekovanie bude asi jedina cesta udrzat aircooled VW na ceste...nove legislacie su postupne prinasane do zivota a kazdy uzivatel ktory nebude podliehat danym kriteriam bude penalizovany cenou pohonnych latok, poistkami, uhlikovymi danami a kto vie cim este, chytri zakonodarci urcite este kopu vymyslia...

Vstrekovanie nie je zase tak strasne komplikovane, chce to investiciu ktora nie je mala, ale odmena je pouzivanie VW s lepsim vykonom a spotrebou bez dalsej penalizacie.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Pětišroub píše:možný to je...buď transplantovat stříkačku jednobodovou z výše uvedeného mexikánce, nebo dát dohromady kit čtyřbodového vstřikování z aftermarket dílů, s progamovatelnou jednotkou, což dává větší smysl..
Ta orig.mexikánská stříkačka na obrázku je 4 bod vstřik. K přestrojení z obyč. karburátorové 1.6 bys potreboval kromě elektroniky - řídící jednotky a čidel jiný hlavy vč.vstřiků, sání, event.rozdělovač, samozřejmě čerpadlo, hodně pičičand, trubiček, co je za saharou, ale tam je tma a radši jsem se tam ani nedíval... Výfuk minimálně s lambdou a tak. Upravený plechy jsou pak sranda.

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Doldy »

.... kdyžtak mam k případnému prodeji komplet mexický vstřikování včetně kabelů, řídící jednotky, sání se vsřikama, trubicek, výfuku s katem, zapalováním.... prostě naprosto komplet. Montáž není zase tak složitá....

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Herbie »

ja teda nevim, ale ty hlavy jsou snad stejny,
1600i co jsem videl měla vstriky v kolenech saciho potrubí
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Zatím so jsem koukal na vstřikování na Sambě, tak jsme narazil na tři typy sání, které by šli aplikovat. Uvidím, co se mi podaří sehnat.

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Herbie píše:ja teda nevim, ale ty hlavy jsou snad stejny,
1600i co jsem videl měla vstriky v kolenech saciho potrubí
Nevím, ale i orig.svíčky jsou na stříkajdu s dlouhým závitem.

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Doldy »

... na hlavách nezáleží. Je to jak píše Herbie!

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od evinsen »

verze USA-konkrétně kalifornia,tam snad nic jiného nejezdí.motor je stejný(origo teda nemá nálitek na montáž benzínové pumpy),stříkačka má písty s hlubokými deflektory(mahle je dodává) vstřikování je na sání,to je celé jiné a je osazeno klapkou a EGR.jiná je i noha alternátoru(ten má 70A).sahara a většina oplechování jsou jiné,zrovna tak motorový prostor(vstřiky trčí do stran)topníky a výfuk pro osazení katalyzátoru jsou úplně jiné.perličkou je potom kontrolka EGR na budíku,plomba na hrdle nádrže(ta je mimochodem taky jiná kvůli vracečce paliva) a snímač rychlosti na bovdenu. jinak ale předělat to jde a většinu věcí i mám včetně kabeláže na 92pinovou jednotku a váhu vzduchu.další variantou je německý monotronic. volkswarenhaus ho nabízí i jako stavebnici.

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Laco »

Zdravím, tak mám slíbené kompletní vstřikování z mexika 1,6, tak uvidím co to bude za zázrak a jak půjde napasovat :-)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování na motor 1.6 Typ 1

Příspěvek od Skid »

Laco píše:Zdravím, tak mám slíbené kompletní vstřikování z mexika 1,6, tak uvidím co to bude za zázrak a jak půjde napasovat :-)
jj, jsem na to zvedavej. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Odpovědět