Jak na funkční palivoměr u Ovála

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
dráža
Příspěvky: 109
Registrován: 25 srp 2011
Bydliště: Hradec Králové

Jak na funkční palivoměr u Ovála

Příspěvek od dráža »

Nemáte někdo nějaké zkušenosti,jak udělat palivoměr na ovála? :?:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na funkční palivoměr u Ovála

Příspěvek od Sam »

Hladina paliva v nadrzi se u ovala merila drevenym klacikem. Protoze nepredpokladam, ze by jsi mel klacik zlomeny a ptal se na radu zde na foru,bude to asi nejspis tak, ze nekdo v minulosti palivomer do ovala dobastlil. Bud pouzil dobove odpovidajici mechanicky palivomer znacky Dehne, nebo vzal palivomer(mechanicky nebo eletricky) z pozdejsich VW. V kazdem pripade je treba, aby jsi upresnil co presne je (ne)funkcni.

Pokud o palivomeru teprve uvazujes, mrkni na TheSamba.com do inzerce a dej vyhledat Dehne. Je mozne sehnat jak mechanicky original, tak vice ci mene verohodne elektricke kopie
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
dráža
Příspěvky: 109
Registrován: 25 srp 2011
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak na funkční palivoměr u Ovála

Příspěvek od dráža »

samozřejmě mám na mysli nějakou jednoduchou zbastleninu,ten ukazatel bych šoupnul do kastlíku,aby ho nikdo neviděl. Myslel jsem např.stejný systém,jako je u dědka,ale je tam dlouhý plovák,který by do ovála nepasoval.... :-(

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na funkční palivoměr u Ovála

Příspěvek od Sam »

Otazka nam ale zustava a ta je PROC ? Proc dodelavat nejaky pseudo palivomer, kdyz pohled do nadrze vzdy rekne kolik benalu tam mas a rezervni kohout se da v pohode prepnout i za jizdy. Na rezervu se pak vzdy k nejake pumpe dokodrcas.
Za mne tedy bud sehnat original Dehne, nebo se na to vykaslat. Skoda rezat nadrz.

PS: plovak z dedka muzes dat i napric, pripadne ho uriznout a zakratit.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět