Výfuky?

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Výfuky?

Příspěvek od Šíša »

Moderní auta mají taky jednu až dvě sondy (jednu u kolektoru, druhou za katíkem když chtějí lepší Euro) a mají třeba pět válců a pět vstřiků :D

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Výfuky?

Příspěvek od coltan »

Na zatim žádnou...... to sou pouze teoretické otázky..... ale plánuju buď 32-34 pdsit z typu 3 nebo Weber 34 ICT.
A chápu že moderní auta to tak mají taky, ale tam to řeší počítač, kterej přemejšlí na jiný úrovni...... tady sem počítač já :)

Ale dobrá..... budu vam tedy věřit, ale jak z jedný sondy zjistim kterej karburátor potřebuje seřídit na optimální hodnoty abych zbytečně nerozlazoval ten správně nalazenej?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Výfuky?

Příspěvek od Šíša »

Jj, sice počítač tam myslí, ale jeho vyhodnocovací schopnost je daleko větší než zobrazovací schopnost/přesnost těchto zde uvedených ukazovátek a rychlost jejich obsluhy/odečítání :lol:
Fakt řešíš až moc do hloubky.
Jak říká John: nemáš budík, nemáš problém. Máš budík (AFR/ET/OP a pod.) ... máš problém :D
Kolik brouků jezdí byť jen s jedinou lambdou, kolik brouků se byť jen s jedinou lambdou seřizuje? :wink:

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Výfuky?

Příspěvek od coltan »

No ne mě de jen o to že se 2 by se to mělo podle mě snáž seřídit že jo? Ale jak to tak vidim, tak si asi pořídím synchrometr kterym se seřídí aby mi to stejně sálo a přes jednu lambdu v kolenu vejfuku doladim směs :wink:

Chápu to?

Obrázek

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Milosak_1 »

coltan píše:Obrázek
Pokud je na tomto prutokomeru napsano Made in China - tak je to velmi nepresne, vim o cem pisu.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výfuky?

Příspěvek od Pětišroub »

coltane postup je následující...zavrhneš montáž Typ3 karburátorů do brouka, rozmyslíš si nákup ICT a zakoupíš sobě DRLA36, což lze nazvat karburátorem. Karburátory se před montáží osadí trysky a difuzory co nejblíže parametrům motoru. Po montáži na motor následuje pečlivá synchronizace karburátorů třeba výše uvedeným přípravkem (pokud kulička nevázne, je O.K. = neměří konkrétní hodnoty,jen porovnává jednotlivé difuzory proti sobě). Výše uvedený přípravek je OK, ale nemám ho rád, musí se s ním pracovat rychle. Bohužel majitelé některých karburátorů jseou na něj odkázáni. Následně nastavení směsi příslušnou jehlou obdobně jako u sériového motoru. Oba karburátory seřizuješ nastejno, nalevo a napravo nevládnou nvýrazně odlišné podmínky). Následně lambdou měříš bohatost směsi při volnoběhu, přechodech, max. otáčkách, v zátěži..zkrátka chování motoru v reálných podmínkách a podle toho upravuješ otryskování (volnoběžná+běhová tryska) tak, aby ses ve všech režimech blížil ideálnímu lambda poměru, tzn. aby směs nebyla na volnoběhu příliš bohatá a ve vysokých otáčkách uplně chudá. Pro tyto účely stačí umístit lambdu k přírubě výfukového svodu u tlumiče, což je naprostý standard. Samozřejmě pro vědecké účely s naprosto exaktním výsledkem můžeš mít lambdy 4 jak jako jsou výše na trike. To je však hodně neobvyklé řešení které si vysloužilo smeknutí mého kloboučku viz. výše. Chce to tréning a seučit. Kdysi dávno se pro tyto účely používala metoda čtení elektrod na svíčkách (černá, bílá, cihlová atd...)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Milosak_1 »

Bravo Petisroube =D> =D> =D>
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Výfuky?

Příspěvek od coltan »

No vidíš...... děkuji za skutečně vyčerpávající odpověď =D> =D> ...... takže jestli jsem to správně pochopil, tak se mam podívat na zahraniční trh, tože u nás je Dellů 36 jako šafránu...... předtím samozřejmě našetřit a pak tepřive vymýšlet kraviny že :?:

Takže pro svůj klid zatím navařím matku pro lambdu na tlumič a cvičně si seřídím centrální karburaci :wink:
Ale nevím v čem jsou špatný PDSIT a ICT...... a navíc mam auto od jara do podzimu na víceméně denní užívání.....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výfuky?

Příspěvek od Pětišroub »

Delly tě nezklamou a všechno se na ně dá pohodlně sehnat. Seříditelnost u kusů v dobrém mechanickém stavu je špičková, zároveň se správnou konfigurací difuzorů a trysek poslouží na čemkoliv od 1300 do konzervativního dvoulitra. Pokud ten měřák začneš používat teď tak alespoň uvidíš, kde má sériovka slabiny. Pokud ti jde o zachování sytičů, tak u dellů na hliníkových potrubích nejsou potřeba, svůj 2.3 litr jsem startoval v -10°C.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Výfuky?

Příspěvek od coltan »

Já samozřejmě chápu že tohle řešení je nejoptimálnější, ale já chtěl jít nahoru pozvolně a 4 karbec beru jako konečnej cíl snažení :wink: ......
Navíc jsem už internet samozřejmě projížděl a Dell 36 se tu u nás moc nevyskytuje, takže mě už napadlo i sehnat 40 DRLA a poddimenzovat je...... sytiče byly taky samozřejmě jeden z důvodů proč PDSIT a ICT......

P.S. tohle nemá moc společnýho s výfukama :) a díky za snahu.......

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Výfuky?

Příspěvek od Šíša »

Dotazy?

Potrebuji svody/vyfuky 4-1 na motory Typ1 1.6SP a Typ4 2.0L peo umisteni lambdy. Ma nekdo info o pripadnych vyfucich, ktere:

- jsou za slusnou cenu?
- u brouka se mi vlezou/vymotaj i s taznym? (u busa predpokladam neni problem, tazne jest "trubka v narazniku")
- u busa to nebude zadna divocina (zvuk/vzhled) a nebude nejak rozlezly az na zem?

Nejde o zadny tuning a pod., ale jen o tu moznost "implantovat" lambdu a merit ze vsech valcu. Predpokladam, ze na standardnich vyfucich se na "vsechny ctyri valce" nedostanu, jen vzdy na dva...

Diky za jakekoliv postrehy/infa. :)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Laco »

Měl bych také jeden dotaz k výfukům. Existuje varianta pro brouka (karmanna) jako je pro buggy ? tj každá strana motoru svoje portubí a tlumič ?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Výfuky?

Příspěvek od john »

Preco chces znizit vykon spatnym systemom?

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Laco »

john píše:Preco chces znizit vykon spatnym systemom?
To bylo na mě ? :) Jestli ano, tak to byla jen otázka.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Výfuky?

Příspěvek od john »

Laco píše:
john píše:Preco chces znizit vykon spatnym systemom?
To bylo na mě ? :) Jestli ano, tak to byla jen otázka.
Pokial je to len otazka, tak je vsetko OK...odpoved si dostal... :D

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Laco »

john píše:
Laco píše:
john píše:Preco chces znizit vykon spatnym systemom?
To bylo na mě ? :) Jestli ano, tak to byla jen otázka.
Pokial je to len otazka, tak je vsetko OK...odpoved si dostal... :D
:lol: =D> existuje, ale sníží výkon...

Ok, takže nejideálněší typ výfuku je ten, na který si zde vložil postup výroby ?

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Laco »

Proč se ptám, já jen, jestli se mohu vyhnout tomu pavoukovi pod autem :lol:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Výfuky?

Příspěvek od john »

:lol: =D> existuje, ale sníží výkon...

Ok, takže nejideálněší typ výfuku je ten, na který si zde vložil postup výroby ?
To v ziadnom pripade nie je najidealnejsi, ale je to blizko k tomu, co sa da dosiahnut bez extremne vysokych nakladov a pouzitia exotickych materialov...

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuky?

Příspěvek od Laco »

john píše:
:lol: =D> existuje, ale sníží výkon...

Ok, takže nejideálněší typ výfuku je ten, na který si zde vložil postup výroby ?
To v ziadnom pripade nie je najidealnejsi, ale je to blizko k tomu, co sa da dosiahnut bez extremne vysokych nakladov a pouzitia exotickych materialov...

Chápu, v domácím prostředí, bez použití technologi NASA a za volně dostupných materiálů je ten spletenec na konci zakončený plnoprůtokovým tlumičem ideální stav.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Výfuky?

Příspěvek od Pětišroub »

hele Šíšo, Hugo prodává můj původní 4-1 svod s tlumičem bugpack. Měl jsem ho na 181 takže by to pasovalo do brouka, ale s tím tažným vůbec nevím. Hugo ho měl na T2B. Pasuje na původní topníky 35mm. Kvalita je standardní, o kousek lepší než předchozí EMPI. Drahý varianty jako třeba Python od CSP asi nemá smysl probírat, to není výfuk "na rozpočet". Přírubička na senzor se navaří před přírubu kolena tlumiče.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět