Přestavba motoru na vyšší kubaturu

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

htd píše:Nevim jak vy, ale zajimal jsem se o zamenu kliky 69mm za 74mm. Protoze cena nove je totozna...
to je sice hezký ( a válce 1776 stojej taky skoro stejně co 1600 ), ale co kvůli tomu musiš všechno ostatní upravit, koupit nové, vyměnit a hlavně zaplatit, to snad taky hraje roli...a hlavně, jak řekl SO5456: čo s tým??...je potřeba upravir brzdy, podvozek, převodovku a to taky není zadarmo.

Teď jeden fakt:
"delší válce" zřejmě existují, alespoň CSP nabízí sady válce/písty, kroužky pro zdvih 82mm ve stejných vrtáních jako standart 69mm (samozřejmě, že se ta sada může oproti 69mm zdvihu lišit jiným rozměrem pístu jak psal 5šroub...to se tam vyčíst nedá, co je jinak)
http://www.csp-shop.de/cgi-bin/shop/sho ... 8210511193

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Prevodovku mam ok, kotouce ve predu, do zadu dam az dam jeste vetsi obsah... :roll:
A pokud jste si vsimli, tak i kotoucove sady sly dolu :shock:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

akorát pozor na ty sady kotoučů do zadu...u některých tam uvádí, že nelze použít ruční brzdu....je tam obyčejný jednoduchý brzdič...takže je lepší sehnat brzdič z nějakého auta, co na něm má páčku na lanko (starší Audi), koupit samotný kotouče a nechat vyrobit držáky...taky by to mohlo vyjít levněji.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

htd píše:Prevodovku mam ok, kotouce ve predu, do zadu dam az dam jeste vetsi obsah... :roll:
A pokud jste si vsimli, tak i kotoucove sady sly dolu :shock:
Čo znamená prevodovka OK: zavarené synchrony,vymenený diferenciál
zosilený blok? Kotúče vpredu ale asi originál čiže asi brzdiaci výkon do cca 60 koní. Keď tam chceš da? poriadny motor potrebuje to aj poriadne brzdy,tlmiče a suma sumárum celý podvozok musí by? 2x rýchlejší ako tvoj motor. Nie je to sranda môžem potvrdi?. 2 liter v chrobáku
na klasickom podvozku nič moc. Na zadné kotúče sa vykašli tie majú len stabilizačný a image charakter investuj do predných (môj názor) tie ti podržia kožu pokope.

Práci čes?.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

SO 545 děkuji, tohle jsem měl zhruba na mysli =D>
význam kotoučů vzadu bych nepodceňoval, brouk má ten zadek těžký, takže jejich účinek bude znát.
Jinak jsem mluvil se stavitelem mého motoru na téma velkozdvihová klikovka, jeho odpověď byla zhruba: něco se vejde standartně, něco už ne (dá se najít v chytrých knížkách) a na to co se nevejde se máme vykašlat, protože je to pakárna (řekl to trochu jinak, přeložil jsem do slušné češtiny :lol: )

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

yahoďák píše:SO 545 děkuji, tohle jsem měl zhruba na mysli =D>
význam kotoučů vzadu bych nepodceňoval, brouk má ten zadek těžký, takže jejich účinek bude znát.
Jinak jsem mluvil se stavitelem mého motoru na téma velkozdvihová klikovka, jeho odpověď byla zhruba: něco se vejde standartně, něco už ne (dá se najít v chytrých knížkách) a na to co se nevejde se máme vykašlat, protože je to pakárna (řekl to trochu jinak, přeložil jsem do slušné češtiny :lol: )
Na tie kotúče vzadu.Nesmieme zabudnú? že sú škrtené obmedzovačom
aby nešli do šmyku ináč sú z auta sánky. Keď sme skúšali na valcovke golf3 s bubnami a kotučmi vzadu vyšlo to skoro na jedno. Ale udržba a prevádzka jasne hovorí za kotúče. Ináč zo všetkým súhlas.
Kto vymyšľa nezmysly asi nič neskúsil.(Myslím vlastnými rukami.) :wink:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

SO 545 píše: Na tie kotúče vzadu.Nesmieme zabudnú? že sú škrtené obmedzovačom
aby nešli do šmyku ináč sú z auta sánky.
U brouka???? To se mi nezdá....a že by někdo šel tak daleko, že by do brouka zabudoval komplet brzdový systém z jiného auta, včetně podtlakového posilovače, tak to klobouk dolů....

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

necham se prekvapit :roll:

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Obmedzovač je priamo v hlavnom brzdovom válci (priškrtená zadná vetva) U starších áut bežné riešenie. Nemyslel som obmedzovač tlaku na trubke k brzdám napr:Peugeot 205 Gti a podobne.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Aha, tak to jo, já myslel tenhle samostatný omezovač, co reguluje účinek podle zátěže

Petr Demel
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2005
Bydliště: Žádovice

Příspěvek od Petr Demel »

yahoďák píše: ...sada 1776 - vrtání 90,5mm - nutno zvětšit díry v karterech dle venkovního průměru vložky válce (takže ne na 90,5 !, ale víc)
...sada 1776 převrtaná na 1835 - vrtání 92 - nutno zvětšit díry v karterech dle venkovního průměru vložky válce (takže ne na 92,5 !, ale víc)
...sada 1914 - vrtání 94mm - - nutno zvětšit díry v karterech dle venkovního průměru vložky válce a to ještě víc než u sady 1776/1835, takže mezi štefty a vložkou válce zůstane jen minimum materiálu karteru.
- Neznáte ale někdo přesný vnější průměry těch sad? Když řeknu soustružníkovi, že to nemá rozšířit na 92,5, ale na víc, tak nevim nevim :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

neznám. Kup sadu, změř a pak nech blok obrobit.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ty mas pravdu nejak casto.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Petr Demel píše:- Neznáte ale někdo přesný vnější průměry těch sad? Když řeknu soustružníkovi, že to nemá rozšířit na 92,5, ale na víc, tak nevim nevim :)
to už taky nevím...ale proč upravovat blok, když není po ruce patřičná sada válců mi nějak uniká.
Ačkoli htd čko možná nějaký abnormál válce má, tak a? to změří....

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pokud HTD změří vnější průměr válců, tak se s nejvyšší pravděpodobností jedná o stejný průměr pro válce obsahů 1775 a 1835.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Petr Demel
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2005
Bydliště: Žádovice

Příspěvek od Petr Demel »

yahoďák píše: Ačkoli htd čko možná nějaký abnormál válce má, tak a? to změří....
:D No právě - HTD mi je může změřit až za nějaký čas a Samba mi veze blok k soustruhu už ve čtvrtek - tak se mi to tam nechce tahat 2x...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak se s nima domluv a nech to tam u nich ležet...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

víš co, neber to tak, že ti nechcem poradit, ale válce s větším obsahem dělá spousta firem...Cofap, Mahle, Kolbenschmidt... a co když nejsou úplně stejný? My ti řeknem číslo, vílce pak budou o nekolik desetim menší na průměru a co pak? Opravdu to chce obrobit na míru podle vnějšího průměru sady kterou zakoupíš...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Aleluja.

Petr Demel
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2005
Bydliště: Žádovice

Příspěvek od Petr Demel »

V pohode - nejak se to udela :wink:
Diky

Odpovědět