Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

Zdravím, judson byl jen v žertu pánové.

Právě, že řeším kompletní motor a zatím mám jen nově postavený blok tak co dál. Má představa je jasná, nechci tam dávat topníky a předehřev karburátoru, takže buď dvoukanálový kargurátor bez předehřevu a nebo dva separé a nebo stříkačku. Tuto "úpravu" nechci ani tak ke zvýšení výkonu jako spíš na spolehlivost a nižší spotřebu.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Pětišroub »

spotřeba, výkon - stříkačka
výkon - dva dvojité karburátory
ïnstalace centrálně umístěného Weberu nebo Dellu mi nedává smysl z ani jednoho důvodu
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

Varianta centrálního dvojitého karburátoru se mi taky nejméně líbí, u ní je + jen absence předehřevu karburátoru.

Díky za rady, v současné době stojím tedy před volbou stříkačka dva karburátory DRLA. Uvidím co se mi a za jakou cenu podaří pořídit.
Sám osobně bych asi raději stříkačku, kvůli větší spolehlivosti. Mám možná přehnané požadavky, ale líbilo by se mi v klidu v Praze sednout do auta a a jet na výlet někam dál...v plánu Peneminde, Sweiz a po očku šmejdím po Norsko-Švédsku :-D :lol:

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

Sam píše:
Laco píše:Zdravím,

chtěl bych osadit můj nový stock motor 1600 dvouma karburátorma. Jaké karburátory byste mi doporučili ?

Díky
A jaké je zadání ? Mít jen hustokrutý vzhled, mrmlat se štelováním dvou karburátorů a vést se na vlně dualcarbs ?
Omlouvám se za tento tón, ale přijde mi, že zde není žádná koncepce a vše je jen na principu: Mám tu na dvorku sériový motor, co já bych na něj tak jen navěšel, aby to bylo hustý. Vstřikování ? Dva karburátory ? Judson ? chromový plechy a FatBoye ?
Jaké je zadání ? Zadání je spolehlivost, spotřeba a až třetí je možná vyšší výkon. Má reakce na Judsona byla na pány odborníky, kteří se mi snažili vysvětlit, že můj motor neutáhne mou novou převodovku. a byl myšlen v žertu, ani Judsona a ani turbo v plánu montovat nemám.
Auto jsme koupil jako pološrot a mou představou je, že veškerou práci si na autě chci udělat sám.(pokud to zvládnu). Možná se mi budete smát, ale víceméně jsem auto vybral a koupil kvůli jednomu "dětskému snu", který jsme měli s kamarády že v našich 40ti letech pojedeme na retro dovolenou do Peneminde a na Rujanu, páč jsme tam jako komunistické děti nikdy nebyli na dovolené :lol: Já si vybral Karmanna a teď si ho stavím šroubek po šroubku a snažím se získávat informace a nesávat různé názory.

Teď se můžete smát a klepat si na čelo....

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od vako »

kalda píše:hele, uz nekdo umite konecne poradne sestelovat dvojty webery?
:mrgreen: ja.. hoc Webry su slabsi odvar Dells..
moje Dells su stale napredaj.. musis vsak vediet, ze kazdy motor si taha svoj performance, preto treba stelovat dane karbesy priamo na tvojom motore, preto predavam Dells len spolu s celym kitom pre 1,6 - odskusane, zostelovane.. najhorsia kombinacia pre zakaznika je, ked chce performance karbesy a riesi spotrebu - to je fakt uplne najhorsie.. priam na hovno / plati vseobecne/.. ale ked mas poblizku 5s , tak skus rovno poziadat jeho - je v tom doma..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

vako píše:
kalda píše:hele, uz nekdo umite konecne poradne sestelovat dvojty webery?
:mrgreen: ja.. hoc Webry su slabsi odvar Dells..
moje Dells su stale napredaj.. musis vsak vediet, ze kazdy motor si taha svoj performance, preto treba stelovat dane karbesy priamo na tvojom motore, preto predavam Dells len spolu s celym kitom pre 1,6 - odskusane, zostelovane.. najhorsia kombinacia pre zakaznika je, ked chce performance karbesy a riesi spotrebu - to je fakt uplne najhorsie.. priam na hovno / plati vseobecne/.. ale ked mas poblizku 5s , tak skus rovno poziadat jeho - je v tom doma..
Dík za nabídku. Spotřebu řeší snad každý. V civilu jezdím za 5 litrů nafty, taže na Karmanna jsem si dal strop 13 litrů na 100 km. Myslím, že velkoryse, nebo ne? :roll:
Trochu jsem přemýšlel a rozhodl se pro vstřikování, teda pokud ho do cca 2 měsíců pořídím a když ne pak by byly na řadě Dells.
Ještě jednou díky

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Šíša »

Uplne v klidu sednu v Teplicich do standartniho Mexikance s uplne standartnim motorem, pripojim karavan a pojedu na jih Francie, stred Chorvatska, flakat se za Frankfurt apod :-D Na to nepotrebuji strikacku a uz vubec ne dvojitou karburaci. Stejne jako Ferdinand jel nejakym hodne starym broukem za Severni polarni kruh ...
Tak asi tak..

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od kalda »

Vako, kdybys bydlel o neco bliz, tak za tebou hned jedu :D .......a petisroub na me zamerne prdi.....pry ma jeste volna mista na policce s poharky a rad by to zmenil, tim padem jsou my rozstelovany karbce pro neho vyhodou :wink:
a spotrebu rozhodne neresim...kdyz uz mam takovy auto, tak tam holt naleju benzin, kdykoliv je potreba :D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Pětišroub »

ať ti to seřídí, kdo ti to postavil :)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od evinsen »

nefunkční předehřev=litr nahoru...

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od kalda »

Pětišroub píše:ať ti to seřídí, kdo ti to postavil :)
srabe =P~

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Herbie »

chceš mít auto, chceš závodit, tak se to nauč seřídit sám :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
kalda
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1164
Registrován: 16 dub 2005
Bydliště: Vrchlabi, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od kalda »

Uz vidim Kopeckyho, jak si steluje fabii pred zavodem :D........
..ja se opet ptam......je tu nekdo, kdo mi s tim muze pomoct? Potrebuju nekoho, kdo tomu opravdu rozumi.....

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Herbie »

nesrovnávej nesrovnatelne :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Pětišroub »

:-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od vako »

Kaldo dojdi na Slezy.. naucis sa daco.. ked nestihneme debatu a stelovanie Dells, Webs tak aspon vodku.. Slezy su pre nas najblizsie - ako psychicky, tak aj fyzicky :mrgreen:

Pre Sisu.. je taka stara Ezopova bajka o liske a vinnej reve.. "ked liska nedosiahla na hrozno , povedala - aj tak je kysle.." :^o
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

Hele to je opravdu tak těžký vyzjistit jak a pak následně seřídit karburátory ?
Nezlehčuji, z nikoho si nedělám srandu a do nikoho se nenavážím (raději po nedávných zkušenostech dopředu vyloučím všechny možné negativní dopady mé otázky a nebudu používat smajlíky)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Šíša »

Kdyz myslis Vako, tak mysli dale. Stejne jako jsem si hral s efi, tak i dvojitou karburaci doma jsem mel ... Od tebe prece repas sady :-) Nicmene po zrale uvaze a prave pro tu spolehlivost a jednoduchost, vcetne financi samozdrejme B-) , jsem zustal u std provedeni. A broukem nalitam vice kilometru nez vetsina lidi zde ;-)
Nicmene ikdyz jsme ted na tom podstatne lepe,tak stejne si karbese neporidim,neb kazdy mame jine prioryty... diky klikovce.

Kdyz nekam nedosahnu vezmu si zebrik ;-)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Sam »

Laco píše:Hele to je opravdu tak těžký vyzjistit jak a pak následně seřídit karburátory ?
Nezlehčuji, z nikoho si nedělám srandu a do nikoho se nenavážím (raději po nedávných zkušenostech dopředu vyloučím všechny možné negativní dopady mé otázky a nebudu používat smajlíky)
Pro kazdeho je "tezke" neco jineho. V zasade je ale mozne rici, ze bez znalosti jak byl poskladany spodek motoru, jak vacka, jake hlavy, sani, ventily, a vubec otazka PROC zrovna tato kombinace, je navrzeni vhodnych trysek a serizeni karburatoru vicemene otazkou nahody. (v tom lepsim pripade)
Plne se ztotoznuji s nazorem 5s, ze otryskovani a serizeni karburatoru by mel delat ten, kdo motor postavil. Je to jeho vizitka odvedene prace.

Je to stejne jako kdyz si koupite dum a stresni krytinu a okna vam stavebnik slozi na paletech na dvorku s tim, ze tohle si uz preci zvladnete osadit sami.
Okna osadite sami, na stechu si nekoho najmete a ve finale vam do baraku tece a okna netesni. Ci je to pak chyba ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Laco
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 870
Registrován: 31 říj 2011
Bydliště: Hřebeč
Kontaktovat uživatele:

Re: Karburatory, pouziti-vseobecna rozprava

Příspěvek od Laco »

Sam píše:
Laco píše:Hele to je opravdu tak těžký vyzjistit jak a pak následně seřídit karburátory ?
Nezlehčuji, z nikoho si nedělám srandu a do nikoho se nenavážím (raději po nedávných zkušenostech dopředu vyloučím všechny možné negativní dopady mé otázky a nebudu používat smajlíky)
Pro kazdeho je "tezke" neco jineho. V zasade je ale mozne rici, ze bez znalosti jak byl poskladany spodek motoru, jak vacka, jake hlavy, sani, ventily, a vubec otazka PROC zrovna tato kombinace, je navrzeni vhodnych trysek a serizeni karburatoru vicemene otazkou nahody. (v tom lepsim pripade)
Plne se ztotoznuji s nazorem 5s, ze otryskovani a serizeni karburatoru by mel delat ten, kdo motor postavil. Je to jeho vizitka odvedene prace.

Je to stejne jako kdyz si koupite dum a stresni krytinu a okna vam stavebnik slozi na paletech na dvorku s tim, ze tohle si uz preci zvladnete osadit sami.
Okna osadite sami, na stechu si nekoho najmete a ve finale vam do baraku tece a okna netesni. Ci je to pak chyba ?

Tak nějak jsem to myslel. Když si někdo sám postaví motor, dá si do něj díly jaké chce (alespoň trochu smysluplně), tak pak jestli je v jeho silách si ty karburátory seřídit. Chápu, že když si někdo nechá od někoho postavit motor bez zadání a neví, co v něm je a nebo jsou v něm "ne zcela ideální" součástky, tak pak je s seřízením problém. Dík za odpověď.

Odpovědět