Nefunkční blinkry

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od evinsen »

když ti to na varovky bliká tak to máš ukostřený,páčka přepíná plus do leva a nebo do prava.nic víc.ukostřený je relé,nejde ti proud do přepínače. to je ten černo-zeleno-bílý kabel.

Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 162
Registrován: 05 pro 2012
Bydliště: Habry

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Durex »

Problém jsem měl podobný rozebrat blinkry a oxidaci odstranit nebo pořádně prohlédnout ukostření. v Nějakým blinkru je kraták já to měl na předku....
Petr Čáp

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od rochuss »

Loni jsem měl podobný problém-nový přepínač 4x4 a nový přerušovač ze Zlína(asi Mexiko,Brazílie či nějaká Korea,bylo to úplně anonymní).4ks blikaly a 2ks blikly 1x a pak nic.Občas cvakal naprázdno ten přerušovač za jízdy.Začal jsem experimentovat se žárovkami-kombinoval jsem 15/18/21wattů.Nějakou dobu nic až jsem z toho byl neštastný,že nevím co s tím,ale pak když jsem se v tom začal hrabat druhý den, tak se to normálně chytlo.A funguje to.Jen mi občas za jízdy naprázdno cvaká v tom přerušovači,což se mi nikdy v žádném autě nestávalo.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Herbie »

samovolne cvakani přerušovače jsem zažil u tátovýho Renaulta

prostě to žačalo savovolně z čista jasna
dělal to ten přerušovač, po jeho výměně to zmizelo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

evinsen píše:když ti to na varovky bliká tak to máš ukostřený,páčka přepíná plus do leva a nebo do prava.nic víc.ukostřený je relé,nejde ti proud do přepínače. to je ten černo-zeleno-bílý kabel.
vim o kterym mluvis, ten jsem zapojil se stejnym kabelem co jde do přepínače varovek a s modrym kabelem, co jde do relatka. Na kabelu jsme v klidu nic nenaměřil, po zapnutí varovek jsem už něco přerušovaně naměřil. Zapojil jsme to podle schématu a podle toho jak to bylo předtím.


Zkratas tam být nemůže, nemám zapojený ani jeden blinkr, a mám vše zaizolovaný.
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od evinsen »

no ale ten má být pod proudem. modrá je kontrolka.až když to někam teče se to začne přerušovat.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od lišák »

p3p1k píše:Zapojil jsme to podle schématu a podle toho jak to bylo předtím.
To je sice chválihodné, ale to neznamená, že tam nemáš nějaký přechoďák na zaoxidovaném konektoru nebo třeba vadný drát. Vezmi zkoušečku a proměř kam až jde šťáva.
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

evinsen píše:no ale ten má být pod proudem. modrá je kontrolka.až když to někam teče se to začne přerušovat.
má být pod stálým proudem?
ano ano modrá je kontrolka ale pak je i modrý tlustý k relátku. Takže musím zapojit všechny 4 žárovky aby se to začlo přerušovat ?
lišák píše:
p3p1k píše:Zapojil jsme to podle schématu a podle toho jak to bylo předtím.
To je sice chválihodné, ale to neznamená, že tam nemáš nějaký přechoďák na zaoxidovaném konektoru nebo třeba vadný drát. Vezmi zkoušečku a proměř kam až jde šťáva.
proměřil jsem, napojil jsem + kabel co jde do páčky na přímý plus, napětí tam bylo, po přepnutí bylo i napětí v kabelech k žárovce
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od evinsen »

tlustej modrej? to tam budeš mít asi pěknej guláš. a jestli to zkoušíš bez žárovek marníš tady čas.

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

jojo tlustý modrý do relé a tenky modrý na ukazatel do budíku, schéma vis http://www.thesamba.com/vw/forum/viewto ... ?p=7138851" onclick="window.open(this.href);return false; mám to takto zapojený, aha tak ještě tam zkusím dát všude žárovky a snad to už půjde, myslel jsem když cvaká relátko na varovky, tak na blinkry to taky půjde
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od evinsen »

omluvám se,černý kabel v bošáckým značení je 15,tj pod proudem po zapnutí klíčku. ale bez odběru to relé necvaká. na varovky ti muselo cvakat hrozně rychle,protože jediný odběr je kontrolka a vypínač má kostru vlastní.

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

cvakalo hrozně rychle, dneska jsem zapojil všechny 4 blinkry a relátko cvaká stále rychle, a jdou pouze varovky, všechny klasický žárovky jsem vyměni za LED, nema s etam dát ještě náký odpor? kdyz dám led do novýho auta hlásí mi to prasklou žárovku ...
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od prak »

kup relátko pro LED, jsou běžně v prodeji, je fuk z jakého auta
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od evinsen »

jo proto je na relátku napsáno 2-4x21Watt,to je odběr při kterém funguje,ledky mají 3Watty

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

bohužel po dlouhý odmlce se ozývám opět s prosbou :( relé pro LED zakoupeno a dáno, varovky blikají tak jak mají, blinkry (jako každá strana zvlášt) stále nebliká, všechny spoje sem očistil napadlo mě jestli to nemůže mít nakou souvislost špatného napojení na vypínač varovek? nemel by někdo fotku napojení vypínače?
už si nevím rady :(
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

tak jsem dneska trochu postoupil s blinkry .... bohužel jsem je stále nerozchodil ale po zapnutí varovek krásně blikají, ale po otočení klíčku na kontrolky přestane blikat kontrolka v tachometru, blinkry nezhasnou úplně a nemají pravidelný chod .... napadla mě špatná kostra raději jsem u kostry od páček a relátka vyměnil kostřící drátky a pořád stejný, nemá někdo náký typ kam se podívat?

nevíte někdo kolik nožiček má mít relátko? pro elektriku s 12ti pojistky?
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od Romulus »

p3p1k píše:tak jsem dneska trochu postoupil s blinkry .... bohužel jsem je stále nerozchodil ale po zapnutí varovek krásně blikají, ale po otočení klíčku na kontrolky přestane blikat kontrolka v tachometru, blinkry nezhasnou úplně a nemají pravidelný chod .... napadla mě špatná kostra raději jsem u kostry od páček a relátka vyměnil kostřící drátky a pořád stejný, nemá někdo náký typ kam se podívat?

nevíte někdo kolik nožiček má mít relátko? pro elektriku s 12ti pojistky?
Přerušovač na blinky má 3 vývody. Dle toho, jak to popisuješ, tak máš špatně zapojenou kontrolku blinkrů. Takto se to chová, když máž na tuto kontrolku přivedený -, ale je nutné, aby jsi tam zapojil + po otočení klíčku (15). Tedy černý kabel. Schéma zapojení například http://romand.cz/obrazky/el/73.jpg
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Uživatelský avatar
p3p1k
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 388
Registrován: 03 zář 2007
Bydliště: praha

Re: Nefunkční blinkry

Příspěvek od p3p1k »

super bylo to tím :- ) nevím jak jsem to mohl přehodit :( díky moc :- )
nejkrásnější pohled na svět je z VW sedačky ;)
1775ccm, 2xweber 40idf, engle 110 .... zajíždí se :- )

Uživatelský avatar
štof
Příspěvky: 81
Registrován: 23 srp 2010
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční blinkry

Příspěvek od štof »

Zdravwím Vás přátelé,

měl bych technický dotaz. V dunovce byla dělána elektroinstalace, ale nebyl připojen konektor ukazatele blinkrů v tachometru. Když jej zapojím, tak se začne (pravděpodobně z relé) ozývat divné "kvílení". Jakmile zapnu blinkry, tak přestane. Po vypnutí opět začne.

Já vím...podívej se do schématu, ale chtěl jsem se nejdříve zeptat Vás, zda-li s tím někdo již nepřišel do styku.

https://youtu.be/KSk-2fUtZks

Odpovědět