Chromování drobných dílů

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

dneska pri brouzdani

http://www.chromservice.com/

reference ?
... a vůbec !

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Chromovanie aluminiovych zliatin sa robi.Proces je skoro rovnaky,ako chromovanie ferritickych materialov.Rozdiel je v priprave aluminia pred chromovanim.Je to znacne komplikovany proces a zaroven velmi drahy.
Po absolutnom ocisteni a odmasteni sa vyrobok neelektrolyticky ozinkuje,zinok sa znovu odstrani ( neviem preco),namoci sa do roztoku kyseliny dusicnej,sirovej a dvojfluoratu amonneho,potom znovu ozinkuje,
potom sa namoci do roztoku nikel chloridu,nikel sulfatu a kyseliny borovej.
Po oplachnuti uz chromovanie pokracuje beznym sposobom,co znamena vrstva mede,vrstva niklu a zaverecna vrstva chromu.

peple
Příspěvky: 165
Registrován: 30 čer 2005
Bydliště: Dolní Libchava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

http://www.galvanotechna.jn.cz
Mohu doporučit, ale jen na drobné kousky tak do 150mm(větší už stejně nevezmou).
VW znak 310mm sem nechal udělat v http://www.galvankoprivnice.cz/

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Herbie píše:dneska pri brouzdani

http://www.chromservice.com/

reference ?
Osobně žádný, ale co říkali veteránisté z veterancarclubu Plzeň, tak běs a hrůza. Citelné nedodržení termínu a předběžné ceny. Kvalita přípravy před chromováním mizerná. Jeden z nich říkal, že poté, co mu nedodrželi termín, si jel pro díly (konkrétně nárazníky) zpátky a ty leželi orezlé víc než před tím na dvoře bez známky jakékoli práce na nich. Doporučuji Galvan Kopřivnice. Vše, co jsem od nich viděl nemělo chybu. Teď tam mám nárazníky i já, tak až budou hotový, dám vědět výsledek :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Z Kopřivnice má nárazníky Vašek a už si stěžoval, že mu prolézají, ale souhlasim s tim že v daném rámci tu mají pověst nejlepší..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mno tak sem se o vikendu nestacil divit
nechal sem na zakladne v jedny vlhlky mistnosti mexicky poklice ze srsne, lezely tam od minuleho vikendu hned vedle starych nemeckych co uz tam lezi dobre rok

za ten tyden to zrezlo (ne ze by to chylo lisku, zrezlo) tak ze sem nechapal,
komplet rezavy mapy - coz o to to se vylesti
ale na vsech se objevily klasicky hluboky tecky co uz teda vylestit fakt nejdou
a ty stary nemecky ani tuk

to je takovej smejd ze to snad ani neni mozny
... a vůbec !

Uživatelský avatar
czert
Příspěvky: 249
Registrován: 13 bře 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od czert »

Pětišroub píše:Z Kopřivnice má nárazníky Vašek a už si stěžoval, že mu prolézají, ale souhlasim s tim že v daném rámci tu mají pověst nejlepší..
Tak už mám nárazníky doma. Očekávání se naplnilo dokonale. Fotit to nebudu, protože chrom je svině blejskavá a měli byste z toho ho... Ale upřímně můžu říct, že jsou fakt super. Pravdou je, že nebyly nijak prohnilý, nebo pomačkaný, takže to byla celkem "snadná" práce, ale výsledek je good! Cenu ale nedokážu přesně určit, protože se na jeden účet dělali ještě oba nárazníky na Mercedes Benz 190Sl, který jsou trošku menší a výsledná cena byla 4000Kč. Takže odhad za 2 nárazníky na 1302 je cca 2500Kč.

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lišák »

Udělal jsem si na vánoce radost a nechal si nachromovat nosič na mého prvorozeného miláčka. Dělali to v Kopřivnici a je to super. Cena 2900,- včetně přepravného. Hotovo za 3 týdny včetně zaslání tam i zpět.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

objevili jsme dalsi slusnou galvanovnu v Praze
tata tam ted nechava niklovat stary americky kamna
delaj měd, chrom, nikl, zinek, cin, zlato stribro

a kontakt
www.galvenn.cz
Sazečská 2
108 00 Praha 10


konecne neco rozumnyho a po ruce i pro prazaky :)
Naposledy upravil(a) Herbie dne 05 pro 2006, celkem upraveno 1 x.
... a vůbec !

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brzi.2 »

Adresu přesně neznám. UMĚLECKÁ ŘEMESLA PRAHA.
Kvalita, vše co pod chrom patří.
Příjem zakázek:(ústnatá) p. Vránová.
Velikost do 1 metru.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

brzi.2 píše:Adresu přesně neznám. UMĚLECKÁ ŘEMESLA PRAHA.
Kvalita, vše co pod chrom patří.
Příjem zakázek:(ústnatá) p. Vránová.
Velikost do 1 metru.
no tak to je ten Galvann :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brzi.2 »

Herbie píše:
brzi.2 píše:Adresu přesně neznám. UMĚLECKÁ ŘEMESLA PRAHA.
Kvalita, vše co pod chrom patří.
Příjem zakázek:(ústnatá) p. Vránová.
Velikost do 1 metru.
no tak to je ten Galvann :)
No vidíš a stačilo tak málo.
Ale delaj opravdu pěkně. Alespoň já nemam s nimi problém.
U nás na Plzeňsku je to s chromem naho... ,kde nic tu nic.
Nárazníky na ovála neudělaj. prosím radu. Ale nepoletim přes celou republiku.díkes.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

No vida, jak se časy mění, není to tak dlouho (cca 5 let), kdy jsem na chrom z Uměleckých řemesel dostal nejhorší reference - jako, že je vhodný leda tak na lustry, nebo interiérové použití, nic nevydrží a nedávají pod něj měď....dobrý tip, dík.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Tak jsem byl vocihnout situaci v Motorletu a mistni galvanovna vypada na docela slusne urovni. Zvlaste lidi kolem ni jsou dost v pohode a moc dobre vedi co delaji. Ptal jsem se na chromovani napr narazniku na broucina a pry to je vcelku mala vec a do vany se v pohode vejde :P
Takze moje pristi chromovani se z koprivnice (mam tam cajky uz 3 mesice) se presune zrejme sem.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Brouczek

Příspěvek od Brouczek »

Zkušenost s tím vakuovým chromování plastů v Praze. Před rokem a půl jsem si tam nechal udělat chrom na plast. lištu nad zadní SPZ u Fiesty. Bylo to fakt moc pěkné. Dal jsem za to tenkrát asi 1000,- Kč, což se mi zdálo dost, ale budiž. Letos po zimě se to již začlo nějak olupovat či co, zkrátka jde to do kytek. Je fakt, že asi zimní provoz tomu moc nesvědčil. Když to bude něco méně exponovaného nebo do interiéru, tak to určitě vydrží podstatně déle.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

no je v Praze a okolí víc dodavatelů, už jsem taky viděl oloupaná zrcátka.
Musím zaklepat, že od toho pána, kam to nosím já, to drží - kámoš od něj má právě lištu osvětlení SPZ a venkovní zrcátka a po dvou zimách vše OK.

Tím samozřejmě nechci říct, že se to dá srovnat s klasickou galvanicky nanesenou vrstvou kovu, ale do interiéru je to 100% spolehlivé bez debaty.

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Brouczek píše:Zkušenost s tím vakuovým chromování plastů v Praze. Před rokem a půl jsem si tam nechal udělat chrom na plast. lištu nad zadní SPZ u Fiesty. Bylo to fakt moc pěkné. Dal jsem za to tenkrát asi 1000,- Kč, což se mi zdálo dost, ale budiž. Letos po zimě se to již začlo nějak olupovat či co, zkrátka jde to do kytek. Je fakt, že asi zimní provoz tomu moc nesvědčil. Když to bude něco méně exponovaného nebo do interiéru, tak to určitě vydrží podstatně déle.
Čéče, já mam ale pocit, že tam i píšou, že chromování na plast je jen do interiéru, že venku to nevydrží.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

přeci jen jak ten materiál pod tím pracuje tak to asi jde do kytek..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
brzi.2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2000
Registrován: 12 pro 2005
Bydliště: Plzeň-jih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brzi.2 »

Nová galvanovna.Domažlice ROC-Galvanik s.r.o.
http://www.roc-galvanik.com/kontakt_cz.htm

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Sameleon píše:Tak jsem byl vocihnout situaci v Motorletu a mistni galvanovna vypada na docela slusne urovni. Zvlaste lidi kolem ni jsou dost v pohode a moc dobre vedi co delaji. Ptal jsem se na chromovani napr narazniku na broucina a pry to je vcelku mala vec a do vany se v pohode vejde :P
Takze moje pristi chromovani se z koprivnice (mam tam cajky uz 3 mesice) se presune zrejme sem.
Tam jsou galvanovny dvě, jedna patří Walter a.s. a šéfuje tomu ing Kurka a pak druhá, s vchodem nalevo od téhle, ale budova stejná. Myslíš tu neWalter?
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Odpovědět