Cestovní nářadí a náhradní díly - seznam co sebou na cesty

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Sam »

prak píše:vy se snad chystáte dělat na cestě generálku motoru a náprav
ještě existují spediční firmy, které vám druhý den dopraví celý motor, který si doma předem připravíte na paletu :wink:
Napodobne. Staci uplne sroubovak, 3 klice, hevirek a klic na kola. Na aute se ma delat v dilne, ne na ceste.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od VW181 »

Sam píše:
prak píše:vy se snad chystáte dělat na cestě generálku motoru a náprav
ještě existují spediční firmy, které vám druhý den dopraví celý motor, který si doma předem připravíte na paletu :wink:
Napodobne. Staci uplne sroubovak, 3 klice, hevirek a klic na kola. Na aute se ma delat v dilne, ne na ceste.
Jo, machýrci...!
Až budete spravovat palivovou pumpu na dálnici bez odstavného pruhu ve 14hod pracovního dne a do toho Vám bude dítě zvracet a hic přes 30 stupňů, tak budete mluvit jinak. :lol:
Mimochodem vypadnul mi čep na zánovní palivové pumpě.
Řekl bych, že v kritickou situaci nejvíc pomůže kladívko, drát a nějaký šroubek.
Nářadí co nejvíc a ta šikovná spilovaná 13 je fakt k nezaplacení.
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od soe2 »

VW181 píše:Řekl bych, že v kritickou situaci nejvíc pomůže kladívko, drát a nějaký šroubek.
jo a stríbrná lepičí páska taky není od věci... :lol:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od prak »

na jakoukoliv opravu stačí Silvertape, nebo WD40 :!:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Jan.cl
Příspěvky: 73
Registrován: 19 zář 2009
Bydliště: Česká Lípa-Praha

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Jan.cl »

Jak má vypadat nářadí? no přeci takto :idea:
Obrázek
Mluvim jenom když mám co říci....

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od OB »

Já bych ještě doporučil vozit s sebou skládací ponk, eventuelně ponk nafukovací na kterém musí být přidělaný 6kg svěrák. Jo a ještě by nezaškodilo s sebou vozit CO svářečku, co kdyby se něco ulomilo - třeba střecha. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale vážně. Vozím s sebou kufřík, kde mám pár základních stranových klíčů, nějaké kleště, kleště na konektory, klíč na povolení šroubů kol a další podle úvahy.
Ale co vozím stále s sebou jsou pojistky, nějaké kabely, konektory, svíčky, kontakty do rozdělovače, vázací drát, šrouby, matky.
Co přijde dál???

Chester.8
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2010

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Chester.8 »

A taky nezapomenout na kávičku, pralinky a všechno levné z jednoho nejmenovaného obchodního řetězce.

Mám takový dojem že osoba která začla zmíněný topic je asi zaměstnancem nejmenovaného obchodního řetězce a dělá tady pouze reklamu na drahé nářadí.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Pětišroub »

Chestere, osoba která začla tento topic, udělala alespoň něco užitečného narozdíl od tvé nezřízené adorace nářadí z Lidlu. Pokud se cítíš ublížen, případně odstrkován, můžeš si stěžovat na lampárně lokálního nádraží.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Pavlínka
la femme fatale...
Příspěvky: 1763
Registrován: 01 bře 2004

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Pavlínka »

Chester.8 píše:A taky nezapomenout na kávičku, pralinky a všechno levné z jednoho nejmenovaného obchodního řetězce.

Mám takový dojem že osoba která začla zmíněný topic je asi zaměstnancem nejmenovaného obchodního řetězce a dělá tady pouze reklamu na drahé nářadí.
Lugen maximálně s velbloudem a bez filtru :)

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Andy »

OB píše:Já bych ještě doporučil vozit s sebou skládací ponk, eventuelně ponk nafukovací na kterém musí být přidělaný 6kg svěrák. Jo a ještě by nezaškodilo s sebou vozit CO svářečku, co kdyby se něco ulomilo - třeba střecha. :lol: :lol: :lol: :lol:
[smilie=rofl5.gif] tohle se ti povedlo!

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od sSATYRr »

Chester.8 píše:A taky nezapomenout na kávičku, pralinky a všechno levné z jednoho nejmenovaného obchodního řetězce.

Mám takový dojem že osoba která začla zmíněný topic je asi zaměstnancem nejmenovaného obchodního řetězce a dělá tady pouze reklamu na drahé nářadí.
malo ses hochu snazil, premie nejsou zadarmo.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Chester.8
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2010

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Chester.8 »

Hlavně že ty máš tak velké prémie aby jsi nemusel kupovat levné nářadí a nemusel jíst pralinky s kávou.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Andy »

Chester.8 píše:Hlavně že ty máš tak velké prémie aby jsi nemusel kupovat levné nářadí a nemusel jíst pralinky s kávou.
Ja jim pralinky a piji kavu i bez premii. Jinak hochu, uz takhle to mas podelany, tak by asi bylo rozumnejsi zacit nanovo, a nebo s tim uplne zkoncovat, co? :wink: No uvidime co ti tvoje ego dovoli.............
Naposledy upravil(a) Andy dne 08 úno 2011, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Peter »

skusil by som pridat zoznam ND, ktore vozim sebou na dlhsie cesty busom:
od el.:
poistky 10ks,
rozdelovac komplet,
indukcnu cievku,
sadu zapalovacich kablov,
sviecky,
regler do alternatora,
multimeter,

brzdy:
prednu brdz. hadicku 1ks,
zadnu brzd. hadicku 1ks,
cca 30 cm hotovej brzdovej trubky,
brzd. platnicky,
brzd. kvapalinu,

palivovy system:
palivovu pumpu,
1-2 m palivovej hadicky,
palivovy filter,
plynove lanko,

ostatne:
spojkove lanko,
klin. remen,
guferko 70x90x10,
3l mot. oleja
A home is not a house

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od yahoďák »

Šíša píše:
Sam píše:Cim povolis zadni sroub na prirube karburatoru ? Ja pouzivam kratky zahnuty plochy klic (14)
Přeřízlej (zkrácenej) a lehce obroušenej klasickej matkove klíč 13
Přesně takhle jsem to jednou provizorně řešil na chalupě a ten zkrácený klíč 13 vozím v nářadí dodnes :)

Ještě přidám jednu užitečnou vychytávku, která nezabere místo, ale ve správnou chvíli pomůže:
IMG_9630.JPG
IMG_9630.JPG (114.79 KiB) Zobrazeno 8836 x
Přípravek, který se nasadí na křídlovou matku spojkového lanka, která bývá mírně zarezlá a jde povolit dost ztuha.
Obrázek

Uživatelský avatar
bobedelweiss
Příspěvky: 134
Registrován: 15 pro 2009
Bydliště: již vlastní grund UPPER UNDERWOOD

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od bobedelweiss »

Jako velice důležitý nářadí se mi vždycky vyplatilo mít nabitej mobil a nabíječku pro něj v autě.

Co mi bylo jednou platný nářadí, když jsem nevěděl jak na to a kumpánovi jsem se nedovolal stran vytlučenýho telefonu (to nebylo ale naštěstí nikdy u VW plesnivce - ten musí být ve stavu abych nic nepotřeboval :D :D :D :D takže vozím jen hever, prkýnko pod něj, klíč na kola, žárovky a pojistky, šroubováky, sadu klíčů, kombinačky, izolačku, drát a svíčák s drátěným kartáčem) :D No a samozřejmě pevný lano pro případ co kdyby :D

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Andy »

bobedelweiss píše:Jako velice důležitý nářadí se mi vždycky vyplatilo mít nabitej mobil a nabíječku pro něj v autě.
Naprosto souhlasim ze i nabytej mobil je dulezite "naradi". Ale rikam si "jak to delaji ti co maji autak bez zapalovace? Jak si ho nabiji kdyz treba jedou pod stan nebo nekolika denni streku bez elektriny". Mate, dedulaci, ovalnici, ponorkari, atd..., nejakou fintu?

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Skid »

Andy píše:Jak si ho nabiji kdyz treba jedou pod stan nebo nekolika denni streku bez elektriny". Mate, dedulaci, ovalnici, ponorkari, atd..., nejakou fintu?
Je to velice jednoducha finta. Predchozi majitel meho ovala predelal na 12V a blba mi hodne elektrika, tak jsem si ji nechal predelat od autoelektrikare asi pred 3 rokama a nechal jsem si pro tyto ucely zabudovat do schranky zapalovac. A sebou vozim invertor, takze nabiju skoro vse, ale davam na to radsi jen mobil. A je znamo, ze pak za mnou chodi spousta jinejch lidi abych jim treba na spanilce nebo na sprintech nabil mobil (zdravim Doldyho). :lol:



A ted z jineho soudku. Kdyz jsem si koupil Ovala, tak jsem jel asi 2 mesice po koupi do Chorvatska (900 km tam, nejake popojizdky a 900 km zpatky), a vezl jsem si jen sroubovak, remen (v tu dobu jsem ho neumel ani nasadit) a lestenku na chromy. :lol: Dojel jsem v pohode. Rikal jsem si, ze vsude maji odtahovky.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od prak »

hospoda se zásuvkou
vlastně jsem nikde tak dlouho nebyl už ani nepamatuju
vlastně ani nemám nabíječku na 12 V
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Cestovní nářadí - seznam

Příspěvek od Sam »

Jak již psal Prak. Děduláci o ováláři problém neznají, protože chodí jíst do hospody a večer spí v penzionech, neb auto je na ježdění a ne na bivakování. Ponorníci to mají složitější. Tam pomůže nabíječka na míru (také jsem si nechal jednu zhotovit. Jako vstup ji stačí 6V, napojíš na pojistkovnici a tradáá... )
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět