Záměna klik dveří brouk 66

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Odpovědět
Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od loufes »

Chtěl bych se zeptat,jestli by pasovaly kliky dveří brouka dědka rok 66,na dveře brouka novějšího rok 68?Myslím,jestli pasují zámky dveří na kliku,prostě jestli jdou zaměnit.To že by se musel upravit hranatý otvor pro kliku ve dveřích je mi jasný,ale jde mi o ty zámky,jestli jsou stejný.Děkuji všem.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od loufes »

Ještě nějaký foto klik.Taprvní je do 67,ta druhá od67.
Přílohy
HN70000101.jpg
HN70000101.jpg (24.26 KiB) Zobrazeno 7232 x
EN70000101.jpg
EN70000101.jpg (26.74 KiB) Zobrazeno 7232 x
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Ta první je trochu starší, tak plus minus 64, mezi něma se dělaly ještě s kulatým čudlíkem na mačkání palcem. Rozhodně mechanismy jsou rozdílny, díry ve dveřích taky (jsou i dva typy hliníkových ozdob pod kliky), jestli je to kompatibilní ovšem netuším. Ono to totiž nejde moc vyzkoušet, když nepasují ty díry...

Uživatelský avatar
loufes
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 958
Registrován: 25 čer 2010
Bydliště: Hlinsko v čechách.

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od loufes »

Pekař z Boščehrada píše:Ta první je trochu starší, tak plus minus 64, mezi něma se dělaly ještě s kulatým čudlíkem na mačkání palcem. Rozhodně mechanismy jsou rozdílny, díry ve dveřích taky (jsou i dva typy hliníkových ozdob pod kliky), jestli je to kompatibilní ovšem netuším. Ono to totiž nejde moc vyzkoušet, když nepasují ty díry...
Ta horní je taky na mačkání palcem,taje do roku 67,zajímá mě hlavně ten zámek co je pod klikou,jestli je stejnej,protože v nabídce broukservis jmk,nebo brouk cz,je jen jeden typ zámku,tak právě proto se ptám,jestli i tyhle kliky by k tomu zámku pasovaly.
Už mám brouka hotovýho....Když se chce,tak to jde :wink:

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od beetle66 »

loufes píše:
Pekař z Boščehrada píše:Ta první je trochu starší, tak plus minus 64, mezi něma se dělaly ještě s kulatým čudlíkem na mačkání palcem. Rozhodně mechanismy jsou rozdílny, díry ve dveřích taky (jsou i dva typy hliníkových ozdob pod kliky), jestli je to kompatibilní ovšem netuším. Ono to totiž nejde moc vyzkoušet, když nepasují ty díry...
Ta horní je taky na mačkání palcem,taje do roku 67,zajímá mě hlavně ten zámek co je pod klikou,jestli je stejnej,protože v nabídce broukservis jmk,nebo brouk cz,je jen jeden typ zámku,tak právě proto se ptám,jestli i tyhle kliky by k tomu zámku pasovaly.
ta horní je do 07/66, potom, jak říkal Pekař, se dávaly kulatý a od 07/67 se dávaly ty spodní, nicméně podle mého to zaměnit nelze...
1966

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od Sam »

Otazka je taky proc to vubec delat. Loufes pise zamek, napada mne ze si chce zkompletovat vse na jeden klic, pripadne nema klic zadny. V tom pripade bych doporucil preskladat stavitka a koupit tzv. "blank key" se spravnym profilem(pro tento rok to bude zrejme profil SC,SV,SU), nebo se pustit cestou vymeny cele vlozky, tam by to mohlo oproti celemu zamku, resp. kliky fungovat. Otazkou ale zustava co se spinackou. Ciste reseni by bylo zachovat puvodni profil klice a preskladat stavitka.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Záměna klik dveří brouk 66

Příspěvek od OB »

V pravěkých do dobách svého broukařství jsem tuto záležitost řešil, podotýkám, že to bylo za Bolševníka. Měl jsem brouka 62, ale měl jsem shnilé dveře. Sehnal jsem dveře na Brouka, které byly na kliku, jakou ti nabízí JMK. A velmi dobře si vzpomínám, jak jsem tyto pěkné dveře zkurvil, tím že jsem tam piloval díru na novější zámek. Výsledek celé akce byl, že ty novější a zdravé dveře jsem zničil a problém jsem si nevyřešil a musel jsem opravovat původní dveře.
Tudíž k tvému dotazu, nekupuj si nekvalitní výrobky a raděj se dej cestou, kterou ti naznačil Sam. Zachovej co máš a raději přizpůsob zámky.
Howg, domluvil jsem.
Co přijde dál???

Odpovědět