výměna tlumičů 1303- fotonávod

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od lišák »

Oživím toto téma dotazem. Jak dostat tříšroubový tlumič z těhlice, když se mu opravdu, ale opravdu nechce a hrubá síla selhává? Za rady, když to nejde silou, musí to jít větší, předem děkuji :D . Kdysi jsem to sice už dělal, ale to stačilo do spáry naklepávat šroubovák a on pomalu, ale přesto vylézal ven. Teď se pouze ohýbá příruba na tlumiči, ale jinak ani ťuk.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od maxmax »

Co zkusit nějaký ten úder na ten trojúhelník, aby se protočil? Samozřejmě za stálého zalévání WD :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od Milosak_1 »

Když mi to nešlo silou, použil jsem ještě větší a povolilo to. Neříkám, že je to ten správný postup, ale určitě je funkční.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od rišmen »

Přeju hodně trpělivosti. Já na tom strávil několik hodin a nakonec jsem to dal opískovat + nastříkat v celku. Ale když tak průběžně sleduju tvoji práci, nepochybuju o tom, že to dokážeš.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od Herbie »

co tomu trochu pomoct teplem
nemyslim zrovna autogen a žhavit do červena
ale třeba jen lehce ohřát propanbutanovým hořákem
ja si takto pomáhám dost často
... a vůbec !

Uživatelský avatar
buca6
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 431
Registrován: 25 kvě 2009
Bydliště: Ostrava

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od buca6 »

horkovzduška stačí pomalu nahříváš nakapeš do spáry olej on se probublá ven a zkoušíš to vytočit
If you want to win employ the fin

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od OB »

Teď jsem zrovna tuto starou nápravu, jakou dělá Lišák, dělal. Měl jsem to štěstí, že to šlo bez problémů sundat.
Dříve jsem s tím měl ten samý problém, těhlice nešla oddělit. Zkoušel jsem to podobně jako Lišák. Po čase jsem to vzdal, protože bych to úplně dokurv.l. Dal jsem to opískovat celé. Léta to sloužilo bez problémů.
Souhlasím s Herbim, jediná cesta asi je ohřát a prolévat olejem, ale výsledkem bych si nebyl jist.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od lišák »

rišmen píše:... Ale když tak průběžně sleduju tvoji práci, nepochybuju o tom, že to dokážeš.
Jsem opravdu rád, že mě tak věříš. Doufám, že důvěru ve mě vloženou nezklameš :D .

Polévání olejem a následný ohřev jsem musel vyloučit, protože to dělám v kumbále vedle ložnice a kdysi jsem takovej pokus udělal. Smrad na padnutí, že se nedalo spát ještě dva dny #-o . O kousíček jsem se na jednom tlumiči pohnul a tak Vám to předvedu. Chtělo by to poněkud sofistikovanější vercajk, ale kde nic není ani smrt nebere a tak se moc nechytejte za hlavu. Je to prostě co dům dal a čeho není škoda, když se to zničí. Jako první mě padnul do oka nůž. Možná to vypadá beznadějně, jít na tlumič s perořízkem, ale nic bytelnějšího do tak tenké spáry narvat nešlo.
Obrázek
Po zlikvidování dvou nožů vznikla mezi tlumičem a tehlicí mezírka zhruba 1mm. Dost velká pro postup do dalšího levelu. Tím není nic jiného, než nůžky na drůbež.
Poměrně netradiční nástroj, ale co, když jsem už mohl dělat čalounění s nožem na pizzu :wink: .
Obrázek
Obrázek
Ran jak u Verdunu, ale spára opět o trošku větší.
Obrázek
Teď už je možné přímo do prohlubně nastříkat WD.
Obrázek
Teď nastupuje staré dláto.
Obrázek
Obrázek
A protože je potřeba, aby se to nekřížilo, přidal jsem šroubováky.
Obrázek
Obrázek
Dostal jsem se zhruba po 1,5 hoďce do této fáze.
Obrázek
Obrázek
Nechám to do zítřka namočené a pak to snad půjde. Mezera je natolik velká, že už by se nechalo použít majzlíky neboli sekáče.
Každý celek se skládá z detailů.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od lope »

A co teď očistit, co jde, a vrazit to zpátky ;-) A pak pootočit, jak někdo už radil?

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od lišák »

Důkaz místo slibů, že když je člověk dostatečně zarputilý , že blbě, ale jde to. Nedělám to pouze pro nalakování, to bych se na to také vyflák a nabarvil to celé v kupě. Jsou ale různé důvody, když nezbývá nic jiného. Např. když má tlumič urezlou misku pružiny nebo když se chce dát snížený nebo sportovní tlumič. A nebo jako v našem případě, že budu dělat konverzi brzd z P944 a je potřeba provést na čepu práce při kterých by tlumič vyloženě překážel.

Poměrně dost času zabírá prohrabávání šuplíku při hledání toho nejvhodnějšího vercajku. Nesmí být ani moc tenký, ani moc tlustý, prostě musí být použitelný :) .
Obrázek
Poslední úder a je to venku.
Obrázek
Ta sviňa ta mě teda dala. To je přesně ta práce, kterou bych si klidně odpustil, seděl v křesle a pil pivo :wink: .
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nevím, možná existuje nějaký oficiální fabrický návod jak to vyndat pomocí nějakého speciálního přípravku. Já jsem v různých knížkách viděl pouze nic neříkající a v podstatě nepoužitelnou zmínku o tom, že povolíme 3 šrouby a vyjmeme tlumič, ale takové rady jsou s odpuštěním k hovnu. Tak snad můj postup někomu pomůže.
Každý celek se skládá z detailů.

rišmen
Příspěvky: 165
Registrován: 13 čer 2012

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od rišmen »

Věřil jsem ti a nazklamal si. Slibuju, že se příště budu víc snažit a taky to dokázal.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od Milosak_1 »

Jeden moudrý pán mi kdysi říkal - co nejde povolit, dej to přes noc do dešťové vody, a ráno to půjde :?:
Babským lékům taky věřím, tak to někdy zkusím a dám vědět.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od SO 545 »

Milosaku funguje to ale o stupen lepsie je , ked sa to da vyvarit v oleji kludne aj v starom.

Dnesna doba je sice o inom ale aj stara cesta je cesta.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od OB »

Už je to tak, člověk zapomíná.
Potřeboval jsem u své červené 1303 seštelovat tlumiče a tak jsem se podíval na svůj návod, podle kterého jsem přední nápravu rozebral a zase složil.
Ještě, že máme ten Flat4.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna tlumičů 1303- fotonávod

Příspěvek od lišák »

Neboj se Ondro, rozhodně v tom nejsi sám.
Každý celek se skládá z detailů.

Odpovědět