Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Andy »

Petr914 píše:...no na to odpovědět nedokážu...ale v podstatě nevidim problém...to co je ve vodkazu..."udělat"...dyť se jedná v podstatě o jemný kytování a trochu práce s lakem...
Aco by jsi doporucoval v pripade ze ten volant byl prasacky nastrikanej?

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Petr914 »

...zbrousit v ruce smirkem 400 pod vodou...následně zbrousit smirkem 800 pod vodou...

...těch 400 na začátek z toho důvodu,aby ses tou 800 neubrousil k smrti...

...no a jakmile se dostaneš do podkladovýho materiálu a máš vybroušeno 8mi stovkou...aplikuješ akryl libovolnýho odstínu v satenovym anóbrž polomatnym finiši...páč uplně lesklej lak by z toho udělal vocucanej bonbon...

...ten polomat pak rukama při jízdě hezky "vojedeš" pazourama a nikdo to vod originálu nerozezná... :wink:
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Andy »

No, konkretne se bavim o tomhle volantu, ktery bych vlastnorucne nechtel zmrvit (sam asi urcite uznas proc). Sice vypada dobre ale byl blbe nastrikanej, jinak mu nic neni.
Přílohy
Volant%20356.jpg
Volant%20356.jpg (64.95 KiB) Zobrazeno 11188 x

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Petr914 »

...no to ti rozumim...

...to znamená,že barevnou kombinaci bys chtěl zachovat?...

...co to znamená blbě stříklej?...krupice na středovejch paprscích nebo?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Sam »

Andy, ty stavíš 356ku ? jinak mě nenapadá, proč tohle kulatý cosi zachraňovat :twisted:
Pokud mohu radit, doporučuji vrhnout se do renovace sám.A to hlavně z toho důvodu, že není nad to si to zkurvit sám. Na druhou stranu, co si vemeš od cizího, když tvůj volant zničí ještě víc ? Návod na thebugshop je parádní.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Petr914 »

...vono pokud si na to nevezme flexu...tak se to ani zkurvit nedá...

...ani 20cet dárců spermatu pohromadě se smirkem 800 pod vodu neni schopno tomu ublížit...a vopravit to pude dycky... :wink:
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Andy »

Paprsky nastrikany stribrnou barvou, ale uz jsme to zacal skrabat a to je v poradku. Sice povrchni patinka ale to k old school volantu patri. Spis mne jde o to jak to osetrit aby ta patinka se casem nepremenovala v korozi.
Ted bakelit: casem se to oprejska, odre, osoupe, to zname vsichni co mame dedky a starsi, a v tomhle pripade se nastrikal aniz by se osetrili prave ty odrenini a osoupany casti, tudiz tam zustali "mapy". Navic ten lak je trochu krupicovej.

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Andy »

Sam píše:Andy, ty stavíš 356ku ? jinak mě nenapadá, proč tohle kulatý cosi zachraňovat :twisted:
Pokud mohu radit, doporučuji vrhnout se do renovace sám.A to hlavně z toho důvodu, že není nad to si to zkurvit sám. Na druhou stranu, co si vemeš od cizího, když tvůj volant zničí ještě víc ? Návod na thebugshop je parádní.
To jsem koupil dedovi aby to ladilo s Fuchsama a Okrasou :twisted:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Petr914 »

Andy píše:Paprsky nastrikany stribrnou barvou, ale uz jsme to zacal skrabat a to je v poradku. Sice povrchni patinka ale to k old school volantu patri. Spis mne jde o to jak to osetrit aby ta patinka se casem nepremenovala v korozi.
Ted bakelit: casem se to oprejska, odre, osoupe, to zname vsichni co mame dedky a starsi, a v tomhle pripade se nastrikal aniz by se osetrili prave ty odrenini a osoupany casti, tudiz tam zustali "mapy". Navic ten lak je trochu krupicovej.
...rozumim...

...pak se nabízí "used look"...čili vezmeš smirek 2000 a rozbrousíš to pod vodou všechno do ztracena...a následně buď necháš napokoji...nebo to zase rozleštíš...

...nebo postup co sem zmínil minule...400...800...ale pod lak dáš ještě plnič...kterej opět vybrousíš 800...a v tu chvíli je to bez šrámu a podobnejch věcí...

...pokud sou šrámy hluboký praskliny...tak to místo zdrsníš a buď kytem nebo epoxidovou pryskyřicí daný místo vyspravíš...tak jak píšou v tom návodu cos linkoval...

...pokud marně přemejšlíš...jak docílit toho...aby kyt "barevně seděl"...je to jednodušší než umřít...chrstneš do něj akrylovou bázi v požadovaným odstínu...a ta ho natónuje...

...to je takový "tábornický minimum"... :wink:

...koroze na volantu je v podstatě nesmysl...i při dlouhým nepoužívání vozu jí pak opět levou zadní sleštíš...

...navíc bys přece nechtěl mít ve starý káře volant novej jak z Tuzexu ne?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Individuální obšívání věnců volantů kůží

Příspěvek od Sam »

Přesně tak, Stačí jedna stresová situace (a že s nabroušenou Okrasou jich zažiješ hafo) a pot na rukou bude volant neustále konzervovat. Koroze se neboj :)
Taky mám rád omšelý a oprýskaný vzhled.
Obrázek
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Andy »

Diky za rady Petre, akorat ze si budu muset dat par panaku nez se do toho pustim :-&
Jinak nekdo ma rad patinky nekdo show cars :twisted: kdybych mel auto jako Sam nebo Milda tak je to jasny, jenze je pred renovaci a rat look z toho rozhodne delat nebudu ale spis neco takoveho =P~
Přílohy
front34-b_100pc_jpg_e_2110a809014f085ba0e0b03285af496c.jpg
front34-b_100pc_jpg_e_2110a809014f085ba0e0b03285af496c.jpg (30.12 KiB) Zobrazeno 11191 x

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od brbrouk »

nedávno jsem udělal volant do dřevěného věnce na buse T3.
nejdříve jsem se musel zbavit umělohmotného povrch na ocelovém drátu o průměru 10 mm a pak uš to bylo jednoduší.
Kopie - Snímek.jpg
Kopie - Snímek.jpg (48.1 KiB) Zobrazeno 11184 x
Naposledy upravil(a) brbrouk dne 16 zář 2010, celkem upraveno 1 x.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Šíša »

Hmm, hezké. A jak? Nějaký postup, jako třeba lepené kusy a pak opracované do výsledné podoby?

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od brbrouk »

Jeto jen díha smotaná na patřičný kruch a samozřejmě slepená ksobě poté vyfrézován radius pak kružec proříznut a znovu vyfrézovat drášku oblého tvaru do obou půlek a znovu sesadit a slepit.
obrousit a nalakovat a vyleštít lak

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Šíša »

OK, no prace požehnaně :D

Uživatelský avatar
brbrouk
Příspěvky: 179
Registrován: 17 čer 2006
Bydliště: Liberec

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od brbrouk »

toje fakt , není to hned vyrobeno

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Andy »

brbrouk píše:nedávno jsem udělal volant do dřevěného věnce na buse T3.
nejdříve jsem se musel zbavit umělohmotného povrch na ocelovém drátu o průměru 10 mm a pak uš to bylo jednoduší.
Kopie - Snímek.jpg
Krasna prace =D>

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Petr914 »

...no vopravdu šikovnej...to se musí nechat...

...spojil sem topic dle Samovo dobrý rady s topicem původním...zpočátku sem chtěl radikálně celej příběh pročistit...kvůli relevanci tématu...ale když sem se do toho ponořil...tak sem se parádně pobavil...a uprostřed si zase připomněl,že Petr914 je mistr světa...což je pochopitelně holej fakt...a celý mě to tak pobavilo...že to tak zůstane...je to krásná ukázka Flat4 plujícího časem...zejména první dvě strany sou na posrání...

...takže kormidlům zdar...a volantům zejména...
You can't win 'em all...

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Individuální opravy a úpravy volantů (obšití, repase, lak)

Příspěvek od Andy »

Petr914 píše:...no vopravdu šikovnej...to se musí nechat...

...spojil sem topic dle Samovo dobrý rady s topicem původním...zpočátku sem chtěl radikálně celej příběh pročistit...kvůli relevanci tématu...ale když sem se do toho ponořil...tak sem se parádně pobavil...a uprostřed si zase připomněl,že Petr914 je mistr světa...což je pochopitelně holej fakt...a celý mě to tak pobavilo...že to tak zůstane...je to krásná ukázka Flat4 plujícího časem...zejména první dvě strany sou na posrání...

...takže kormidlům zdar...a volantům zejména...
Hele to si fakt musite precist, trochu nostalgie, ja se u toho rezal, treba Herbie "ted nechapu: obema nebo objema", to je jak rozhovor hluchonemych :lol:

Odpovědět