Zahřeje se a nejede

často kladené otázky a návody: "Jak seřídit předstih", "Jak se dělá...", "Kde seženu..."
Zamčeno
Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

zdarec všichni, mám problém s motorem(je to 1600, 2xweber), ujedu cca 5km a motor startí výkon,a poté upně zhasne, když ho nastartuji a pomale přidávám tak je to jak traktor, stačí ho nechat 2-3min zhaslej a pak zas jede kousek na plnej výkon. zkoušel jsem dát i ser. karburátor, a taky nic,furt stejný průběh. Je tam nová elektrická pumpa hardi,novej rozdělovač 009(už jsme dávali i jinej), i cívky jsem měnil co jsme měl doma a taky nic. Už se v rom vrtáme více jak týden a furt nemůžem přjít čím by to bylo. nesetkal jste se stím někdo? [-o< Díky

Uživatelský avatar
pan14
Příspěvky: 84
Registrován: 28 úno 2007
Bydliště: Chomutice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od pan14 »

Setkal, úplně přesně jako jsem měl problém já.víš čím to bylo, v nádrži se uvolnil kousek barvy, vlítlo to do potrubí a ucpávalo to karbec. Všechno šlo ven a vyčistit nádrž a profouknout potrubí a rozebrat do posledního šroubku karbec a všechno co přijde do styku s benzínem. U mě to byla dobrá anabáze. 3 týdny jsme to hledali. Radek
..začít je snadné, vytrvat je umění..

Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

To jsme už tak dělali, máme na autě po cestě od nádrže 4ks filtrů, a v posledním filtr co je před karbecbecem je pořád plně zalitej. A taky divný že když to nechám chvilku odstát,na nic nesahám tak to pak jede vpohodě.

Uživatelský avatar
pan14
Příspěvky: 84
Registrován: 28 úno 2007
Bydliště: Chomutice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od pan14 »

Taky jsem to tak měl. 2 filtry co bylo z pryže šlo pryč a když to odpočinulo chvilku to jelo. Ona ta barva když je v benzínu tak nějak nabobtná. Prostě po nastartování to chvíli jelo a pak to chcíplo. Odpočalo a jelo. No čistili jsme to s jedním šikovným pánem z Hořic co ladí závodní motory veteránů. Škoda 1000, broukům a pod. Moc se mu do toho nechtělo taky jsme si s tím hráli celý den. A pak za to nic nechtěl, že to je pro něj radost.
..začít je snadné, vytrvat je umění..

Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

ok, mrknu jestě jednou na to a uvidím.

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Noki »

Čau, něco dost podobného jsem měl u jiných značek (např.nečistota před jehlovým ventilem, ale jak se mrcha dostala skrz sítko filtru, to snad byla na školení u Davida Copperfielda nebo spermií). Asi bych se snažil lokalizovat místo poruchy, např.beneli z čislé průhledné lahve samospádem přímo do karbecu - jestli není problém cesta -v nádrži, trubičkách, hadičkách, spojích, filtrech, ...... tak asi bod po bodu, prostě beneli, mechanická cesta, elektrika ... a když budeš dělat baypass nebo obchvat, náhradu, tak pořádně prověřenými, jakože dobrými, čistými, věcmi, ale to je snad samozřejmost a mlátím zbytečně klávesy :-)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Herbie »

tak tomu se rika zas jedna bezva zavada, takovy fakt nesnasim :)

taky bych sazel na ten benzin

BTW a nemuze se to trebas preplnovat a uchlastavat ?
... a vůbec !

Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

to asi ne, jak říkám auto jede vpohodě jak na seriovej karbec tak na webr, ale po kratké trase začně slábnout výkon, musím mu víc šlapat a potom to vydechne uplně. 2-3 min odstavení a jedem zas. palivovou soustavu jsme už bajpasovali a předělávali a zatím nic. už jsme kvůli tomu měnili pumpu,rozdělovač,kabely,svíčky, cívky. I ty karburátory se přehazovali. Původně jsem si myslel že je problém ve webrech ale že i na seriovej karbec to dělá, nepochopitelné.... už fakt nevím, zítra mrknu zas na palivo, přitom i když to zhasne tak je filtr před karbecem plnej(akorát se mi zdá že to vněm občas trošku zabuble, ale je nová elektriká pumpa a odvzdušnní nádrže je tak ok). Tak nevím, jestli to na to nepřijdu vrátím se asi k 1300, ta jezdili vpohodě :lol:

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Milosak_1 »

Pises, ze mas bajpas, takze by se to nemelo pretlakovavat.
Jen dotaz -> jaky dava tlak ta el. pumpa ?
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od udeeska »

Ja mel neco podobnyho,ale bylo to v nadrzi a i kdyz jsem ji vycistil,tak tak byl kousek barvy a fungovalo to jako klapka.
Ve filtru byl videt benzin a po chvili se to jako u Tebe rozjelo protoze benzin pomalu pritekal.Muze byt nekde i hadicka mekka
a pri praci pumpy se muze zplostovat......
Vwase nocni sichta...

křépa
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 342
Registrován: 14 čer 2009
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od křépa »

Ahoj. Jestli si vyzkoušel (vyzkoušíš) všechno co se týče paliva a zapalovaní tak mrkni ještě na vejfuk,může bejt zevnitř rozpadlej
( s podobnym problémem sem se setkal u novějšího auta)

Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

Díky za rady, mrknu na palivo a uvidím. Jinak výfuky jsem teď vyměnil, měl jsem tam otevřenej( i na ten to nejelo) a daj jsem serii kvuli sousedce, moc ji prej ruším při relaxaci na zahrádce :lol:

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Sesto »

pred mesiacom som dol taktiez zufaly z podobneho problemu.
Po vymene sviecok ide auto tak ako ma.
Za studena ide krasne ale akonahle sa zohrialo tak ako na 2 valce.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od yahoďák »

..viděl bych to taky na pumpu, dává moc tlaku. K Weberům se při použití elektrické pumpy doporučuje zařadit do systému omezovač tlaku.
Zkus tam vrazit seriovou mechanickou a uvidíš, jestli je to tím.
Obrázek

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od lope »

No jestli opravdu myslíš plný výkon (dálnice), tak problém může být, že naopak pumpa dává málo benzínu. Svíčky mi taky připadají pravděpodobné, každopádně u záhadných závad je potřeba dát nové.

Michal Sedlák
Příspěvky: 186
Registrován: 15 led 2008
Bydliště: Kuřim (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřeje se a nejede

Příspěvek od Michal Sedlák »

Tak problém vyřešen! Problém byl v zapalovacích kabelech a svíčkách. :D

Zamčeno